כשדיא סבע הושאל ממכבי ת"א להפועל ב"ש, ספק רב אם הוא חלם על הופעת בכורה שכזו. הקשר הצעיר הצטיין הערב (שבת) ב-0:2 של קבוצתו החדשה על הפועל חיפה בווסרמיל ועזר לה לעלות מעל הקו האדום, על חשבון יריבתה.

אחרי ה-4:0 למכבי ת"א בשבוע שעבר, שחקניו של גיא לוי הבינו שיהיה עליהם להתעשת כדי לשרוד בליגה וכך אכן קרה. המקומיים השתלטו על המגרש החל משריקת הפתיחה והירבו לסכן את קאלה דרשלר, שהצליח לשמור על רשת נקייה לאורך כל המחצית הראשונה.

שלוש דקות בתוך המחצית השניה, גם קאלה המצוין נכנע. כדור עומק נהדר של איבן גארידו הגיע לסיראג' נאסר שהעביר רוחב ודיא סבע כבש מקרוב את שערו הראשון בבירת הנגב.

סבע, שכמעט ולא קיבל הזדמנויות העונה במכבי ת"א, היה אחראי גם לשער השני, שהגיע בדקה ה-76. בעיטה של הקשר הצעיר פגעה בליאור ז'אן ועלתה מעל קאלה חסר האונים.

שחקן נוסף שרשם הופעת בכורה הוא ננאד קיסו הבוסני, שלא ממש בלט ואף רשם החמצה גדולה. בזכות הניצחון, גיא לוי ושחקניו טיפסו למקום ה-12, אך יירדו מקום אחד אם בית"ר ירושלים לא תפסיד למ.ס. אשדוד. מנגד, הקבוצה של טל בנין, שמתעלה מול הגדולות ומצליחה פחות מול הקטנות, ירדה מתחת לקו האדום.

דיא סבע חוגג הופעת בכורה מוצלחת (משה חרמון) (öéìåí: מערכת ONE)
דיא סבע חוגג הופעת בכורה מוצלחת (משה חרמון) | öéìåí: מערכת ONE

גיא לוי: "הפתעתי מהחיבור שנוצר עם השחקנים החדשים"
הקשר ההולנדי, רג'יליו סיידורף, שנבחן בהפועל ב"ש בתקופה האחרונה, שוחרר מהקבוצה. החלוץ המקדוני, אנג'ל נאצ'ב, ימשיך להיבחן.

כוכב הניצחון, דיא סבע, אמר בסיום: “לא חשבתי בכלל שהופעת הבכורה שלי תהיה כזו, אבל אנחנו מסתכלים קדימה. יש לנו משחק לא פחות חשוב בשבוע הבא. אני שמח שהשתלבתי יפה בקבוצה, אבל עוד לא עשינו כלום, יש לנו עוד הרבה עבודה כדי שלא נרד ליגה. בשבוע שעבר כשמכבי ת"א שיחקה מול הפועל ב"ש כבר היו גישושים אם אעבור או לא וידעתי שאני בדרך".

דיא סבע מקבל כבוד מעודד גביש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דיא סבע מקבל כבוד מעודד גביש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בהתייחס לקהל של הפועל ב"ש אמר: “יש פה קהל אדיר, אני לא חושב שיש פה מקומות עם קהל כזה, אני שמח שקיבלו אותי ככה. לא עקבתי אחרי ב"ש לפני המשחק הזה ואני לא יודע למה הם הגיעו למצב הזה. אני מקווה שבעתיד נצא מהמצב הזה".

מאמן ב"ש, גיא לוי, אמר: “אני חושב שמבחינתנו זה היה משחק מעולה, אפילו אני הופתעתי מרמת החיבור שנוצרה בזמן כל-כך קצר עם השחקנים החדשים. הם שחקנים מוכשרים שמאוד עזרו לנו, סוף סוף היה לנו מרכז שדה, זה היה אחד המשחקים הטובים שלנו העונה". על יכולתו של דיא סבא אמר המאמן: “אין יותר טוב מתשובה על המגרש, אני חושב שהוא שחקן מוכשר שעובד כמו שצריך, בוא ניתן לזמן לדבר ולהתשלב בצורה נינוחה. אני שמח שהוא הוכיח את יכולתו".

גיא לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
גיא לוי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המאמן המפסיד, טל בנין, הסביר: “זה לא המשחק שציפיתי לו. אנחנו לא מסוגלים לנצח בחוץ, ציפיתי שהשחקנים יגיבו קצת אחרת, אבל ב"ש שיחקנו יותר טוב מאיתנו. הדרך עוד ארוכה, אני חושב שהיום זה המשחק הראשון מאז שהגעתי שהיתה נפילה גם מבחינת היכולת וגם מבחינת הרצון של השחקנים. היום מבחינת נתינה עשינו הרבה פחות ממה שאנחנו רגילים אליו".

בהתייחס לכך שמול קבוצות גדולות הפועל חיפה מתעלה ומול הקטנות הולך לה פחות טוב אמר בנין: “אני לא מתמקד בדברים האלה. גם לנצח את הקבוצות הגדולות זה חלק מהליגה, הניצחונות חשובים ולא משנה מול מי הם הגיעו. אני חושב שברגעי האמת, במשחק כזה לא היתה לנו את היכולת והנתינה. בסך הכל, גם ב"ש היא קבוצה עם הרבה אוהדים וגם לה מגיע להישאר בליגה, אני חושב שבהמשך יהיו הרבה תהפוכות והרבה קבוצות יכנסו למאבק נגד הירידה. בשבוע הבא יש לנו משחק חשוב ונתמקד בו".

טל בנין (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טל בנין (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ערן לוי: "סיימתי את חלקי בהפועל חיפה", כץ: "לא אשחררו"
כתבנו דורון בן דור מוסיף: ערן לוי החליט לסיים את ההתקשרות עם הפועל חיפה ולא להופיע יותר לאימוני הקבוצה. הקשר/חלוץ מקווה שכבר ב-48 השעות הקרובות הוא יקבל את השיחרור מיואב כץ. 

לוי אמר: "מבחינתי, סיימתי את החלק שלי בהפועל חיפה, כבר אתמול טל בנין נתן לי מילה שהוא לא יחזיק אותי בכח. אני רוצה להיפרד בצורה יפה ומקווה שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר כדי שאוכל להמשיך הלאה".

וויליאם סוארס עוצר את ערן לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
וויליאם סוארס עוצר את ערן לוי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

יואב כץ אמר בתגובה: "אני לא מאמין שטל בנין נתן לערן מילה שהוא ישוחרר, כרגע אין לי כל כוונה לשחרר אותו".

מחצית ראשונה
דקה 1: השופט איתן שמואלביץ' הוציא לדרך את המשחק לעיני כ-3,000 צופים בווסרמיל. אושרי רואש הפצוע לא בסגל של טל בנין, כמוהו גם עאהד עזאם המוצהב.

דקה 5: עידו אקסברד קיבל כדור באגף ימין, העביר לדיא סבע שמצא את יוסי שבחון החופשי, אך הקשר בעט מ-16 מטרים גבוה מעל השער.

דנקוביץ´ במאבק מול דוידזאדה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דנקוביץ´ במאבק מול דוידזאדה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 13: כדור קרן של ערן לוי הוליד התקפה מתפרצת יוצאת מן הכלל של באר שבע. סיראג' נאסר מצא את ננאד קיסו שהתקדם באין מפריע כ-30 מטרים והגיע מול דרשלר קאלה, אך בעט חלש והשוער הדף לקרן.

דקה 15: סיראג' נאסר קיבל את הכדור כ-16 מטרים אלכסונית מצד שמאל וניסה להכניע את קאלה בבעיטה מתוחכמם, אך הכדור חלף בסמוך לקורה.

קאלה דרשלר מציל את הבעיטה של ננאד קיסו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קאלה דרשלר מציל את הבעיטה של ננאד קיסו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 27: סיראג' נאסר פרץ באגף שמאל, שחקני הפועל חיפה טענו שהכדור עבר את קו הרוחב, אך השופט סימן להמשיך, נאסר העביר למרכז הרחבה ועידו אקסברד, לבדו מול קאלה, בעט חלש והשוער הוותיק הדף.

דקה 32: יובל אבידור חטף כדור מוויליאם סוארס ומסר לערן לוי בצד שמאל. הקשר הגביה ורן אבוקרט פיספס את הכדור שיצא החוצה.

אוהדי הפועל ב&"ש בשלט מקורי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב&"ש בשלט מקורי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 33: דיא סבע קיבל כדור מאביתר אילוז באגף ימין, עבר את אייל טרטצקי ומסר אחורה לעידו אקסברד שמ-16 מטרים בעט לשמיים.

מחצית שניה
דקה 46: טל בנין החליט לבצע שינוי אחד עם פתיחת המחצית השניה כשהוציא את ערן לוי והכניס את הישאם כיוואן.

דקה 48 - הפועל באר שבע עולה ל-0:1. איבן גארידו הכניס כדור עומק נהדר לסיראג' נאסר שחדר לרחבה מצד שמאל והעביר רוחב לדיא סבע שגלש ודחק פנימה. שער בכורה לקשר הצעיר בהופעתו הראשונה בבירת הנגב.

דיא סבע מכניע את קאלה דרשלר (משה חרמון) (öéìåí: מערכת ONE)
דיא סבע מכניע את קאלה דרשלר (משה חרמון) | öéìåí: מערכת ONE
ומקבל ברכות מסיראג´ נאסר, מבשל השער (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ומקבל ברכות מסיראג´ נאסר, מבשל השער (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 76 - הפועל באר שבע כבר ב-0:2. דיא סבע קיבל את הכדור מעידו אקסברד ומ-20 מטרים אלכסונית בעט חזק, הכדור פגע בליאור ז'אן, עשה קשת גבוהה מעל קאלה וחדר פנימה.

דיא סבע חוגג (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דיא סבע חוגג (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 90: יובל אבידור קיבל את הכדור כ-15 מטרים מהשער ובעט טוב, אך אוהד לויטה הצליח להדוף.

שחקני הפועל ב&"ש חוגגים בסיום (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ב&"ש חוגגים בסיום (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

הפועל באר שבע: אוהד לויטה, אביתר אילוז, עודד גביש, איבן גארידו, אופיר דוידזאדה (שמעון הרוש, 90'), ננאד קיסו (לוטם זינו, 82'), וויליאם סוארס, דיא סבע (ראיין אדלי, 87'), יוסי שבחון, סיראז' נאסר ועידו אקסברד.

הפועל חיפה: קאלה דרשלר, מועין חלאילה (ולדימיר גלושצ'ביץ', 65'), ליאור ז'אן, דיאן קלהאר, אייל טרטצקי, יוסי דורה, גל אראל (אלון בוזורגי, 77'), רן אבוקרט, סטפן דנקוביץ', ערן לוי (הישאם כיוואן, 46') ויובל אבידור.