קרב התחתית באצטדיון הברפלד, בין הפועל ראשון לציון להפועל חיפה, הסתיים הערב (שבת) ב-1:1 מאכזב מבחינת שתי הקבוצות. בסיום המשחק התגודדו אוהדים של שתי הקבוצות וקראו למאמנים להתפטר. יציאתם של השחקנים, המאמנים והבעלים משני הצדדים אובטחה על ידי כוחות המשטרה.

אוהדי ראשון לציון, שהגיעו בלבוש שחור במחאה נגד מצב הקבוצה, היו מרוצים מהמחצית הראשונה, אבל ממש לא מרוצים מהשנייה. אוהדי חיפה זעמו במחצית הראשונה והרבו בקריאות כנגד המאמן והבעלים, אך דווקא במחצית השנייה הקבוצה מעט התייצבה. 

ללא המאמן ניסן יחזקאל המורחק, שחקני ראשון לציון דווקא נראו טוב במחצית הראשונה ועלו ליתרון בדקה ה-33 מפנדל של אסי בלדוט, אחרי נגיעת יד שטותית של גולן חרמון, שגם היה צריך לספוג כרטיס אדום כעבור כמה דקות, אך אלי חכמון ריחם עליו.

במחצית שירזי ערך חילוף כפול והפועל חיפה השתפרה פלאים. בדקה ה-49 ולאדימיר גלושצ'ביץ כבש את שער השוויון.

שחקני שתי הקבוצות מאוכזבות (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני שתי הקבוצות מאוכזבות (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לאחר השער הקבוצות לא הרבו להגיע למצבי כיבוש, אך דרשלר קאלה היה השחקן החשוב ביותר במשחק והציל מספר פעמים את הפועל חיפה, כולל הצלה מרהיבה עמוק בסוף תוספת הזמן מבעיטה של ינון בדרה. 

אוהד ראשל&"צ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהד ראשל&"צ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בסיום המשחק נרשמה תקרית לא נעימה. ביציאה ממגרש החניה האוהדים שהתגודדו במקום ירקו בפניה של אישתו של יחזקאל ובעטו בחלון הרכב בו ישבה בתו המבוהלת של המאמן שפרצה בבכי.

ניצןשירזי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניצןשירזי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שירזי: "הנחמה היחידה היא שקיללו רק אותי ולא את השחקנים"
מאמן ראשון לציון, ניסן יחזקאל, אמר בסיום: "זה מתסכל מאוד, כבר הובלנו 0:1, היינו צריכים לכבוש את השני והשלישי, אבל מצד שני ספגנו שער ובאיזה מקום הפסקנו לשחק. כשאני שומע שבסיום שקאלה השחקן המצטיין אז בוודאי שזה מתסכל. אני חושב שזה היה משחק ההגנה הטוב ביותר שלנו העונה. לא משנה איך קיבלנו את השער, זה היה אי הבנה בהגנה. עצם זה שאוהד כהן לא ממש עבד היום, בניגוד לשאר העונה, גם בהפסדים הוא היה מצוין, שזה אומר הרבה על משחק ההגנה שלנו היום. אין לנו בעיה של מחץ, אני מאחל לקבוצה שלי בכל משחק להגיע לכמות כזו של מצבים, מתישהו זה גם יכנס".

ניסן יחזקאל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניסן יחזקאל (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לגבי קריאות הקהל להתפטרותו, אמר יחזקאל: "אני ממש לא מתרגש, הציפיות של הקהל הרקיעו שחקים ואני לא יודע למה. הם רוצים תוצאות והישגים, אבל זה לא ריאלי. אני מאוד מרוצה ממה שראיתי מהשחקנים שלי היום, עברו שלושה שבועות לא קלים, כל המדינה כבר קברה אותנו, אבל היום הגענו למשחק מול הפועל חיפה והסתכלנו להם בגובה העיניים. אני מאחל לקבוצה שלי לשלוט בצורה אבסולוטית שכזו בכל משחק".

מאמן הפועל חיפה, ניצן שירזי, שכבר רגיל למצבה של הקבוצה, אמר: "אני מחלק את המשחק לשני חלקים, הראשון זוועתי מבחינתנו והחצי השני היה הרבה יותר טוב. בסיום זה יכל ללכת לכאן ולשם, ראשון הגיעו למצב מצויין של ברדה וקאלה הציל אותנו, מנגד גם החלוץ שלנו היה יכול להכריע את המשחק. לומר שאני לוקח יותר מידי דברים טובים מהמשחק הזה, אני לא יכול. זה משחק שני ברציפות שאנחנו חוזרים מפיגור ורביעי שאנחנו לא מפסידים, היכולת שלנו צריכה להיות טובה ויתר, ציפיתי מהשחקנים שלי להיות יותר טובים, לעשות את הדברים בצורה יותר מסודרת ומאורגת ולנצח את משחק, אלו הדברים שמטרידים אותי".

ניצן שירזי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על קריאות הקהל אמר שירזי: "זה עושה לי רע, ברור שאי אפשר להגיד שאני נהנה מזה. בשבוע שעבר זה היה הרבה יותר גרוע כי קיללו גם את השחקנים, אז זו איזשהי נחמה שקיללו רק אותי. מה שהשחקנים שלי משדרים זה מה שהכי חשוב לי, זה חלק בלתי נפרד מחייו של מאמן, במיוחד בכדורגל הישראלי".

מחצית ראשונה
אלי חכמון שרק לפתיחת המשחק, שיצא לדרך מול 1,000 צופים. בדקות הראשונות המשחק התנהל במרכז המגרש בלי הזדמנויות ליד שני השערים.

גולשצ´יביץ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גולשצ´יביץ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 9 - חנן ממן פרץ מאגף ימין, חלף על פני שחקני ראשון לציון והגביה מצוין לרחבה. נגיחה אלביס מסיץ' לשערו הוא כמעט הפתיעה את אוהד כהן.

דקה 14 - ראשון לציון השתלטה על מרכז השדה בדקות אלו. ז'סטין זולו השתלט על כדור חוזר בתוך הרחבה ובעט טוב, אבל הכדור נהדף ברגע האחרון על ידי גולן חרמון.

יובל אבידור (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 17 - שחקני ראשון לציון טענו לפנדל, כאשר ז'סטין זולו פרץ באגף ימין וניסה להעביר כדור רוחב לתוך הרחבה, אך יוסי דורה, שהשתטח, ספק נגע ביד ומנע את השלמת המהלך ולא הגיע לדייויד גומז שהמתין לכדור.

דקה 26 - דייויד גומז השתלט על כדור ברחבה, אחרי שהשתחרר מרן אבוקרט, ומול קאלה העביר כדור רוחב לתיבת החמש, שם המתין ריף מסיקה מול שער ריק לגבי, בלתי מכוסה, אך איכשהו הצליח להחמיץ את המסגרת בבעיטה עם רגל שמאל. אחת ההחמצות הגדולות של העונה.

חנן ממן (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
חנן ממן (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 28 - הגבהה של הישאם כיוואן מאגף שמאל מצאה את חנן ממן, שהיה לבד ובעט כדור שנקלט היטב על ידי אוהד כהן. 

דקה 33 - 0:1 לראשון לציון - טעות מיותרת של גולן חרמון, שנגע בכדור בידו בתוך הרחבה, אחרי הגבהת כדור חופשי של אסי בלדוט, שגם ניגש לבעוט את הפנדל וכבש. לאחר השער, אוהד הפועל חיפה צבאו על הגדרות וקיללו ללא הרף את יואב כץ וניצן שירזי.

ראשל&"צ חוגגת יתרון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ראשל&"צ חוגגת יתרון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE
ראשל&"צ חוגגת יתרון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ראשל&"צ חוגגת יתרון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 39 - אלי חכמון היה צריך להוציא כרטיס צהוב של לגולן חרמון, אך ריחם עליו, כאשר דודו אברהם הקפיץ את הכדור מעליו וחרמון נגע בידו בפעם השנייה במשחק.

אלי חכמון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלי חכמון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שחקני שתי הקבוצות ירדו לחדר ההלבשה, כאשר אוהדי ראשון לציון הרבה יותר רגועים מאשר בפתיחה, ואוהדי הפועל חיפה לא מפסיקים לגדף את הבעלים והמאמן.

מחצית שנייה


ניצן שירזי ערך חילוף כפול עם פתיחת המחצית השנייה. משה ביטון ומיכאל זנדברג נכנסו במקום הישאם כיוואן וגל אראל.

דקה 49 - 1:1 הפועל חיפה משווה - גלושצ'ביץ העביר את הכדור למיכאל זנדברג, שהעביר מסירה די סתמית לתוך הרחבה, אך גלושצ'ביץ ניצל חוסר תיאום בין הבלמים לאוהד וכהן, ודחק את הכדור לרשת.

גלושצ´ביץ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גלושצ´ביץ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 57 - שחקני ראשון לציון נעלמו לחלוטין מאז פתיחת המחצית השנייה. הפועל חיפה זכתה לבעיטה חופשית בתוך הרחבה, אחרי שאוהד כהן קלט כדור שנמסר אליו מההגנה, אבל הבעיטה של משה ביטון נבלמה בחומה.

משה ביטון בועט (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
משה ביטון בועט (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 70 - הזדמנות ענקית לראשון לציון לעלות שוב ליתרון. כדור חופשי של אסי בלדוט מאגף ימין הגיע אל דור הלוי, שנגח את הכדור לפינה הרחוקה הנמוכה וקאלה התעופף והדף נהדר לקרן.

אברהם וגומז. ראשל"צ לא מצליחה לנצח (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
גומז ואברהם (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 92 - קוסי מוסא הכניס כדור טוב לינון ברדה, שהסתובב ובנגיעה בעט בכדור שעשה דרכו לחיבורים הרחוקים, אך קאלה הדף שער בטוח עם זינוק מרהיב.

ברדה מחמיא לקאלה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ברדה מחמיא לקאלה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל ראשל”צ: אוהד כהן, קובי מוסא, אלביס מסיץ', גל ספיר, אופיר צדוק, דור הלוי, ג'סטין זולו (גיא משפתי, 60), דודו אברהם (ינון ברדה, 68), אסי בלדוט, ריף מסיקה (עומר אצילי, 86) ודייויד גומז.

ניצן שירזי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: דרשלר קאלה, רן אבוקרט, אושרי רואש, גולן חרמון, אייל טרטצקי, יוסי דורה, גל אראל (מיכאל זנדברג, 46), חנן ממן, הישאם כיוואן (משה ביטון, 46), יובל אבידור (סטפן דנקוביץ', 86) ו-ולדימיר גלושצ'ביץ.