קשר מכבי חיפה, אייל גולסה, סיים היום (חמישי) טירונות ובקבוצה רוצים לראות את השחקן עולה מחר על המטוס בדרך למחנה האימונים השני של הירוקים אשר יתקיים בבולגריה, שם תערוך הקבוצה שני משחקי אימון, מול סלבה סופיה ומול לוקומוטיב סופיה. הצטרפותו של גולסה למחנה כפופה לאישור שלטונות צה"ל.

גולסה, שבחודש האחרון היה בטירונות יצטרך להשלים את הפיגור הגדול בכושרו ונראה שיזדקק השחקן לחודש ימים עד שייכנס לכושר משחק.

בתוך כך, המגן השמאלי של הקבוצה, פיטר מסיללה, אמור לנחות כבר מחר בארץ ומאוחר יותר צפוי לעלות על הטיסה הראשונה לבולגריה. בשל הבעיות בהגנה לא נראה שבחיפה יתלהבו לשחרר את מגן נבחרת דרום אפריקה, גם אם תבוא הצעה מאירופה. הבור הגדול שנוצר במרכז ההגנה עם שחרורם של ג'ורג טשיירה ודקל קינן וכאשר ניר דוידוביץ' לא כשיר יוצר לא מעט כאבי ראש לאלישע לוי.

טאלב טוואטחה אמנם שחקן צעיר ומוכשר אבל אף אחד בחיפה לא ממש חושב שהוא יכול כבר עכשיו להיכנס לנעליים הגדולות של מסיללה. האחרון רצה מאוד לצאת ולשחק בחו"ל אבל בשלב זה כנראה שידחה את התוכניות.

במועדון הירוק עושים מאמץ גדול לסיים את רכישת הבלם הארגנטיני, איגנסיו קאנוטו, שסיכם את תנאיו בקבוצה. לביצוע העסקה דרושה סגירתם של מספר קצוות פתוחים כמו העובדה שקבוצתו ארחנטינוס ג'וניורס דורשת אחוזים גבוהים ממכירה עתידית של הבלם.

אלישע ומסיללה. חיפה צריכה את המגן (יעל מרגלית) (צילום: מערכת ONE)
אלישע ומסיללה. חיפה צריכה את המגן (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

בחיפה מעריכים שהעסקה תושלם בהצלחה וקאנוטו יחבור לקבוצה למחנה האימונים בבולגריה. הגעתו של הבלם והשארתו הצפויה של מסיללה מחזקת את מעמדו של שי מימון שימשיך כבלם שני כאשר אריק בנאדו יהיה האופציה מהספסל.

גם מבחינת החלק ההתקפי, המצב לא השתפר. חיפה שחררה את החלוץ הנבחן, דודו ביטון, הפערים מול חלוץ בית"ר ירושלים, טוטו תמוז, גדולים וכאמור, בן סהר מעדיף את האופציה של הפועל ת"א. המשמעות: לחיפה אין בשלב זה מועמדים ישראלים. רק התגמשות אצל תמוז עשויה להביא לכך שהחלוץ יגיע לחיפה.

טוטו תמוז. יעבור למדים הירוקים אם ההצעה תוגדל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הירוקים זכו להגרלת משחקים לא פשוטה בפתיחת הליגה כאשר מלבד משחק הפתיחה בבלומפילד מול מכבי ת"א, ההגרלה זימנה לחיפה ארבעה משחקי חוץ בחמשת המחזורים הראשונים.