אבי לוזון. יגריל את סדר משחקי ליגת העל (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון. יגיע להגרלה לאחר שהיה בגמר המונדיאל | צילום: מערכת ONE

בנוכחות יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, שרק שב ארצה מיוהנסבורג, שם צפה בספרד מניפה את גביע העולם, תתקיים היום ב-19:00 הגרלת לוח המשחקים לעונה הקרובה לליגת ווינר והליגה הלאומית.

בעקבות בעיות אירוח באצטדיונים השונים, כמו לדוגמא בלומפילד, בו משתמשות שלוש קבוצות תל אביביות, מכבי, הפועל ובני יהודה. ישנם אילוצים להרכבת לוח המשחקים ולכן בהתאחדות הכינו מספר לוחות משחקים מראש המתאימים לכל האילוצים הללו וההגרלה בעצם תקבע איזה לוח משחקים מתוך האופציות ייבחר.

הליגה תיפתח ב-21/8, כמו גם הליגה הלאומית ועוד קודם לכן ייפתחו משחקי גביע הטוטו, בהם הקבוצות יוכלו לבדוק את הסגלים שלהן לקראת העונה הקרובה וכמובן, לבצע את השינויים המתאימים לכך אם יצטרכו.

השאלות האמיתיות הן, מה תוליד ההגרלה, כלומר, מתי ייערך הדרבי התל אביבי, כמו גם גם הדרבי החיפני שנערך בעונה הקודמת רק במחזור הסיום של הסיבוב. מתי תפגוש הדאבליסטית את מכבי חיפה, סגניתה ועוד.

גם העונה הליגה תהיה באותה המתכונת כמו עונה קודמת, כאשר כל אחת מהליגות הבכירות תורכב מ-16 קבוצות ולאחר שני סיבובים יחולקו הקבוצות לשלושה פלייאופים, עליון, אמצעי ותחתון, כאשר הנקודות יחולקו בחצי. בפלייאוף התחתון, הקבוצות שיסיימו במקומות 15 ו-16 תרדנה לליגה הלאומית, ואילו הקבוצה שתסיים במקום ה-14, תלך למשחק מבחן מול השלישית בליגה הלאומית.

שכטר וייני (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שכטר וייני (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

עו"ד רותם קמר, סמנכ"ל ההתאחדות, הסביר על תהליך ההגרלה ואמר: "יש שמונה אופציות ללוחות המשחקים שהוכנו בהתחשב בקבוצות ביתיות שמשתמשות באותו מגרש. האופציות הוכנו בעזרת תוכנת מחשב ובליווי של אגף הליגות המקצועניות שהכניס כמובן את השיקולים הנוספים בהם עלינו להתחשב".

קמר סיים ואמר: "מעבר לשיבוץ הממוחשב, יוגרל כדור אחד ומספרו יהיה מספר האופציה של לוח המשחקים והוא יופיע מיידית באתר ההתאחדות. כמו בכל שנה שיבוץ משחקים ומועדם מעורר עניין רב ואני מבטיח שכך יהיה גם הפעם".