אחרי שלושה משחקים בהם ישב ביציע בשל עונש הרחקה חוזר החלוץ עדן בן בסט להוביל את חוליית החוד של הפועל חיפה במשחק מול נתניה הערב (שבת, 19:00). בן בסט אמור להיות השינוי המשמעותי ביותר בשורות האדומים שאיבדו לאחרונה גובה והתקרבו לאיזור התחתית. הלחץ בחיפה נותן אותותיו למרות שבקבוצה ניסו לשדר עסקים כרגיל.

בן בסט אמר ל-ONE: “אני שמח מאוד לחזור להרכב. זה לא היה פשוט בכלל לשבת שלושה משחקים בחוץ ולראות שהקבוצה מפסידה אבל אני בטוח שאנחנו נחושים לחזור ולהצליח. אני מקווה לעזור לקבוצה לנצח כבר מול נתניה".

בחיפה מודעים לעובדה שהמגרש בנתניה מאיר פנים לקבוצה. הבעלים יואב כץ: “אחרי שניצחנו שלושה משחקים והפסדנו שלושה, אני מאמין שמול נתניה נפתח סדרה חדשה של נצחונות". גולן חרמון יהיה מחוץ לסגל של ניצן שירזי בגלל פציעה.

במועדון מתכוונים בשבוע הבא לפייס בין אוהדי הקבוצה לקשר הישאם כיוואן בעקבות המתיחות שנוצרה בשבועיים האחרונים בין הצדדים. כיוואן, שלא הסתיר את שאיפותיו לשחק במועדון גדול ובין היתר במכבי חיפה, הצליח להצית את האוהדים שקראו לעברו קריאות גנאי במהלך המשחק נגד קרית שמונה. למרות ההתנצלות הפומבית, הקהל לא מיהר לשכוח.

אתמול הגיעו יואב כץ, בן בסט, טרטצקי והדובר נועם רגב למועדון ה"עקרב" בקרית אתא. מדובר במועדון לגילאי 13-18 שמאומץ על ידי רפא"ל. במסגרת האימוץ, הילדים אירחו את אנשי חיפה שהרצו והשיבו לשאלותיהם.

כץ ושחקני הפועל חיפה במועדון העקרב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
כץ ושחקני הפועל חיפה במועדון העקרב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יצויין כי המועדון מארח מדי משחק ביתי נערים ממועדון "עקרב", ובמהלך השנה יתארחו נציגים נוספים של הקבוצה המועדון בקרית אתא. מדובר בפעילות נוספת של הפועל חיפה למען הקהילה, אחרי שבמהלך השנה האחרונה חילקו אנשי הקבוצה משלוחי מנות לנזקקים בבית החולים מאיר בשיתוף ועד קרית חיים ותרמו למועדון הספורט השיקומי איל"ן בקרית שמונה.

ההרכב המשוער: קאלה דרשלר, עודד אלקיים (עומר ורד), סביטי ליפניה, אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, עידן ויצמן, רן אבוקרט, סשה סטויאנוביץ', ניקולה גרוביישיץ' ועדן בן בסט.

"לא כל שבוע נצליח להבקיע שער ניצחון בדקה האחרונה"
אחרי הניצחון המתוק בשבוע שעבר בתוספת הזמן מול הפועל רמת גן, במכבי נתניה מקווים מאוד שהתסריט מהמשחק הקודם לא יחזור שוב וכי הקבוצה תצליח להכריע את המשחק הביתי מול הפועל חיפה כבר בשלב מוקדם יותר. במשחק שעבר הקבוצה של עטר שלטה ברוב שלבי המשחק והגיעה להרבה מצבים שלא תורגמו לשערים. "אנחנו חייבים להיות מרוכזים יותר ליד השער ולהבקיע. לא כל שבוע נצליח להבקיע שער ניצחון בדקה האחרונה", אמרו בקבוצה.

שחקני נתניה חוגגים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

על פי התרגולים האחרונים ראובן עטר מתכנן לעלות עם אותו ההרכב שפתח בשבוע שעבר כאשר בין הקורות ימשיך לקבל את הקרדיט קרלוס אריאס שמיכולתו מרוצים מאד במועדון. אריאס הצטרף לשורות נתניה בקיץ האחרון לאחר שהורחק ל-20 משחקים מקבוצתו הבוליביאנית עקב תקרית במשחק בה דרך על השופט. בנתניה מודעים לעובדה שאם לא תקרית זו היה להם קשה במיוחד למצוא שוער ברמתו של אריאס, שהשתלב נהדר במרקם הקבוצתי וזוכה להמון הערכה מחבריו לקבוצה וכן מהצוות המקצועי והניהולי.

את חוליית ההגנה של עטר ירכיבו הקפטן אוראל דגני, לאוניד קרופניק, מריאנו קפוראלה שהצטרף לפני כחודשיים ובצוות המקצועי מרוצים מיכולתו של המגן הוותיק טל מעבי.
קובי דג'אני, שמסתמן כברומטר של הקבוצה בקישור האחורי, ימשיך להוביל את מרכז השדה יחד עם חן עזרא, מאור אסור וניר נחום, כאשר בחוד ההתקפה ישחקו פיראס מוגרבי והסקורר הגדול של הקבוצה, אחמד סבע. עד כה כבש סבע בליגה שלושה שערים ובגביע הטוטו הוסיף שניים נוספים.

ראובן עטר. יודע מה אומרים על הרכב מנצח (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר. יודע מה אומרים על הרכב מנצח (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE


עמותת אוהדי מכבי נתניה תקיים באצטדיון לפני המשחק את טקס ההשקה שלה שיעמוד בסימן "מגרשים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" בשיתוף עם הקרן החדשה לישראל. החל מהשעה 16:30 יוכל כל אוהד נתנייתי שיחפוץ לעלות על דוכן הנואמים ולומר את שעל ליבו בנוגע למצב הקבוצה כאשר את הנהלת נתניה ייצג נשיא המועדון גיל לב.

הרכב משוער: קרלוס אריאס: אוראל דגני, מריאנו קפוארלה, לאוניד קרופניק, טל מעבי, קובי ד'גאני, מאור אסור, חן עזרא, ניר נחום, פיראס מוגרבי ואחמד סבע.