מאור ויעקב בוזגלו. האב זועם (צילום: מערכת ONE)
מאור ויעקב בוזגלו. האב זועם | צילום: מערכת ONE

מכבי תל-אביב אמנם ניצחה אמש (שבת) 1:3 את בני סכנין, אך נראה שלא כולם מרוצים בקרית שלום. מאור בוזגלו, שהתנדנד בין ההרכב לספסל בתקופתו של אבי נמני, לא מוצא את מקומו ב-11 גם אחרי פיטוריו של המנג'ר וכניסתו של מוטי איווניר לתפקיד המאמן.

אחרי שסידר לצהובים את ה-0:1 על בית"ר ירושלים במחזור הקודם עם בישול לרוברטו קולאוטי, בוזגלו פתח את המשחק מול סכנין על הספסל וראה את חבריו מציגים יכולת אנמית במשך 69 דקות עד כניסתו למגרש. שלוש דקות לאחר שנכנס סידר בוזגלו לקולאוטי שער ליגה נוסף ומכאן ההמשך ידוע.             

אביו של מאור, יעקב בוזגלו, זועם על המצב של בנו בקבוצה ואמר ל'רדיו ללא הפסקה' בשיתוף ONE: "אני מעל 40 שנים נמצא בכדורגל וממש לא מבין מה קורה. אסור לשכוח שמאור הגיע למכבי תל-אביב כשחקן מן המניין. אגודה ששילמה עבור מאור שני מיליון יורו".

"היחס שהוא קיבל ומקבל לאורך כל הדרך זה יחס ששחקן שעולה מהנוער מקבל. מכבי זה מועדון בקנה מידה אירופי. הציפיות שלנו היו כל-כך גדולות. האמנתי שאת החלום שלי אגשים דרך מאור במכבי, אבל לצערי המציאות לא ככה, זה מכעיס אותי ואני לא ישן לילות שלמים".

מה הבעיה עם מוטי איווניר?
"אני רוצה לאחל לו הצלחה, הוא הגשים חלום, אבל לא יעלה על הדעת שמאור בוזגלו ביום ההולדת שלו פוגש את האקסית מהשנה הכי יפה שלו בכדורגל והוא לא פותח, מה עוד ששבוע קודם לכן הוא בישל שער ניצחון והביא את המפנה במשחק. אני הרבה מעבר לאבא. מאז ומעולם אני איש כדורגל מבטן ולידה, עוד לפני מוטי. הוא עצמו דיבר על תקופה במכבי תל-אביב ששחקנים עמדו בתור כדי להצטרף. מי אם לא אני שהייתי ביניהם ורציתי להגיע לאגודה הזאת. בעבר היה קשה מאוד להגיע לשם".

אתה חושב שמוטי לא רוצה את הצלחת מכבי?
"אני לא יכול לקבוע למאמן את ההרכב שהוא מעלה. אני יכול רק להגיד שמי שלוקח את כל מה שקורה במכבי בחודשים האחרונים, מאור הוא שחקן מוביל וכל מי שיגיד אחרת שיבוא ויתווכח איתי. האם יעלה על הדעת שמאמן בתקופת מכבי תל אביב ידרוש ממאור לא להבקיע שערים? זה מה שיוסי מזרחי דרש ממנו. מאור שחקן ממושמע. יוסי אמר לו: אני לא מצפה ממך לשערים, אלא רק שתבשל לי שערים. ואני ישבתי בשקט כמו מטומטם. ובפועל, מאור לא כבש שערים. מה שמכעיס אותי זה שלא שומעים את השיחות בין שחקנים למאמנים בתקשורת".

מוטי איווניר עם בוזגלו ושטראובר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר עם מאור בוזגלו. &" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

יש לך בעיה עם מוטי?
"מאור שיחק תחת מוטי בנבחרת האולימפית. מאור שיחק תחת מוטי רק בשני משחקים. באחד מהם הוא כבש את שער הניצחון נגד קזחסטן. איך יכול להיות שמלך השערים בכל הזמנים בנבחרות הצעירות לא פותח בהרכב? מאור כנראה אמר שנעשו טעויות בטורניר הזה ואני מפחד שמה שהוא אמר נשמר לו עד היום. אני מאחל למוטי ולמכבי את כל ההצלחה שבעולם. אני לא מתנקם".

מאור בוזגלו. &" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו. &" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"עבר רק משחק אחד עם מוטי, אני עוד לא יודע להגדיר מה היחס בינו לבין מאור. אני מאוד מקווה שמוטי לא יתנקם במאור על הזמן בנבחרת. אני בחיים לא ביקשתי קיצורי דרך, מגיע לו לשחק. הרושם שלי שמנצלים את מאור כבחור טוב. בגלל שמאור ילד טוב הכי קל להוציא אותו מההרכב. אני לא אתן לאף אחד לפגוע במאור, לעולם".

מוטי איווניר. &"(ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר. (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אתה חושב שעושים דווקא למאור?
"הסטטיסטיקה של מאור היא כזאת: הוא שיחק ב-68 משחקים בקבוצה. הוא מעורב ב-33 שערים בשנתיים! וזה עוד אחרי שהוא היה פצוע חצי שנה. הוא עבר את אחת הפציעות הכי קשות בכדורגל. בשבילי לבשל זה בדיוק כמו להבקיע. אדון שלמה שרף הציג את מאור ככישלון חרוץ. הוא מעולם לא ראה את מאור עושה משחק אחד טוב. הבן שלו אפילו לא הגיע לשחק בנוער. שרף היה אמור להיות שותף בכרטיס של מאור והוא הפסיד על כך הרבה כסף".

"אני ציפיתי לדבר אחד קטן, שאחד מחברי ההנהלה יגבה את מאור וינסה לסתום לשלמה שרף את הפה חוץ ממני שמשאיר את מאור עם שתי הרגליים על הקרקע ונותן לו להבין עד כמה הוא שחקן ענק, לא גדול, ענק".

בוזגלו חוגג. אביו יוציא אותו לחו&"ל? (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו חוגג. (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"מאור נקנה בגיל 20 על-ידי מכבי. תג המחיר שלו הוא ארבעה מיליון יורו וזאת הסיבה שקשה להוציא אותו לחו"ל. הוא יתקדם אחרי מכבי, אני אומר לכם. בשנה הבאה נגמר לו החוזה ואני אוכל לנהל מו"מ עם מי שאני רוצה. לי יש הרגשה שלא רוצים את מאור במכבי. לא יודע אם המאמן, המערכת או ההנהלה".

למה אתה חושב שלא רוצים אותו?
"אין לי שמץ של מושג. אם היו רוצים אותו באמת, למה הוא מקבל יחס של ילד שעלה מהנוער? מעולם לא התערבתי בשיקולים של מאמן. הנקודה היא למה בכלל הורידו אותו לספסל? אני לא מכיר בשום מקום בעולם שחקן שמפגין יכולת גבוהה ויורד לספסל, זה כבר שלושה משחקים ככה. אילו סכנין לא היתה משווה במשחק נגד מכבי, מאור לא היה רואה דקה וזה באחריות".

אם רוני לוי היה במכבי, היה יותר טוב?
"אני לא מיניתי אף מאמן למכבי. אני הגעתי בעידן רן בן שמעון. מלבד מאור, כמעט כל מכבי תל-אביב התחלפה. כל השחקנים, בעל הבית, המאמנים, הצוות המקצועי, כולם חוץ ממאור".

אתה לא רוצה שמאור ישאר במכבי?
"זה לא אם אני רוצה, מכבי צריכה להוכיח לי שהיא רוצה את מאור, לי זה לא נראה שהם רוצים אותו. אני רוצה שמאור יקבל רק את מה שמגיע לו. איווניר אמר שיש למאור להשתפר טקטית. אחת הבעיות הכי גדולות של מאור שהוא יותר מדי טקטי. הוא שחקן התקפי באופי שלו. שישאירו את מאור כמו שקיבלו אותו. שלא יהפכו אותו מקשר התקפי להגנתי".

בוזגלו יורד מהמגרש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו. (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"אם מאור היה משחק בתפקידים שלו מאז שהגיע למכבי, הסטטיסטיקה שלו קטנה בהרבה ממה שהיא יכולה להיות. אין לי בעיה שידרשו ממאור לעשות הגנה, אבל יש לי בעיה שישנו לו את התפקיד. אני עד היום לא יודע מה התפקיד של מאור במכבי".

למה לא עברתם להפועל כשהם רצו את מאור?
"יש למאור תג מחיר של ארבעה מיליון יורו. אני הייתי רוצה שהבן שלי ישחק בכל מקום שטוב לו. אני רוצה לראות אותו מחייך. היום במכבי לא טוב לו, אף אחד לא אוהב לשבת על הספסל. בעידן אבי נמני ב-14 משחקים מתוך 15 הוא פתח בהרכב. אני מחשיב את מאור למסי אלף אלפי הבדלות. לא נראה לי שיושיבו את מסי על הספסל בברצלונה".

יעקב בוזגלו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יעקב בוזגלו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אני לא ישן בלילות, אני כואב את הכאב של מאור. הוא עבר מינימום עשר קבוצות בקריירה. אני שליחו של מאור. כשמכבי רצתה אותו היא פנתה אליי, לא אליו. אני ומאור זה שני אנשים שונים לגמרי, אני מדבר בשמי ולא בשמו. כשהוא קיבל קנס בעבר באשמתי אני שילמתי אותו. מאור אוכל את הלב מבפנים. מי יעזור לו אם חס וחלילה או יתפרק? מאור צריך ביטחון".

"מאור צריך לקבל את היחס והביטחון שהוא זקוק לו. הוא צריך לקבל את זה מהגורמים הרלוונטים ולא רק מאבא שלו. בחיים מאור לא ישב שלושה משחקים רצופים בספסל. אני אחכה עוד קצת, לא הרבה ולדעת לאן נושבת הרוח. אני מדבר מתוך כאב. כמו שאיוונר הגשים את החלום שלו, גם למאור ולי יש חלומות שאנחנו רוצים להגשים. הבן שלי הוא אחד השחקנים הכי מפרגנים בארץ. הוא יהיה השנה מלך הבישולים, אני יכול להתחייב על זה".

מאור בוזגלו בפעולה. מתנגד לדברי האב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו בפעולה. מתנגד לדברי האב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מאור בוזגלו, בנו של יעקב, כתב באתר הרשמי שלו: “אבא שלי התראיין היום ואמר כל מיני דברים. חשוב שתדעו, אבא שלי ואני שני אנשים שונים. אין לי שליטה על זה. אני כבר "ילד גדול" ומי שרוצה לדעת מה אני חושב יכול לפנות אלי ישירות. אני רוצה לקחת אליפות עם מכבי השנה. אני אעשה הכל כדי לקחת אליפות בצהוב ואנחנו נעשה את זה".

יוסי מזרחי ומכבי ת"א בחרו שלא להגיב לדבריו של יעקב בוזגלו.