אוהדי בית&"ר בטדי. השעה תפגע מעט במספר הצופים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית"ר. הציפו בטלפונים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בעקבות הפרסום הראשון ב-ONE על כך שבית"ר החליטה לסגור את היציע המזרחי, הוצפו הטלפונים בבית וגן בשיחות זועמות מאוהדים על ההחלטה, שיחות לא רק מארגון אוהדי "לה פמיליה", אלא גם עם אוהדים שלא מזוהים עם הארגון ושמחזיקים מנוי ליציע המזרחי.

בעקבות כך החליטו בבית"ר לעשות מאמצים להתגבר על בעיית האבטחה והגיעו היום להחלטה ולסיכום שהיציע המזרחי ייפתח בסופו של דבר לאוהדים במשחק מול מכבי נתניה.

מבית"ר ירושלים נמסר: "אתמול קיבלנו מאות בקשות של אוהדים יושבי ביציע המזרחי לעשות את המאמצים על מנת לפתוח את היציע. הבוקר, לאחר הערכות מצב נוספת ולאחר מאמצים רבים בגיוס סדרנים כפי שנדרש, הוחלט לפתוח את היציע המזרחי במקום היציע הצפוני ובכך להתחשב באלפי האוהדים שכעסו על סגירת היציע. כפי שציינו כבר אתמול, סגירת היציע לא נועדה על מנת להילחם באף אחד, אלא נבעה מאילוצי אבטחה. לאחר שבעיה זו נפתרה, אנחנו שמחים להודיע על פתיחת היציע המזרחי לאחר שני משחקי בית בהם הוא היה סגור".

חלון ההעברות של חודש ינואר קרב ובא, ובקבוצה הירושלמית מתחילים לעבוד. בחמישי הקרוב ינחת בישראל ארטק אנדריקיאן, מגן שמאלי ארמני בן 22. אנדריקיאן צפוי להצטרף לאימוני בית"ר ירושלים. בקבוצה הוציאו ויזה לשחקן ואם יצליח להרשים את הצוות המקצועי הוא יוחתם בקבוצה. השחקן מקבוצת יוליסס הארמנית, ערך 13 הופעות בנבחרת ארמניה הצעירה.

בנושא אחר, בית"ר תפגוש הערב (20:30) את מכבי פתח תקווה במסגרת רבע גמר גביע הטוטו באיצטדיון ר"ג. המאמן אורי מלמיליאן תירגל את ההרכב למשחק, לפיו תומר בן יוסף עשוי לפתוח במרכז ההגנה לצידו של כריסטיאן גונזאלס.

תומר בן יוסף ויבואה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
תומר בן יוסף ויבואה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

מושיקו מישאלוף יוסט לעמדת הקשר האחורי וישחק לצידם של קובי מויאל, אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן, כשבחוד צפויים לשחק חן עזריאל וסמואל יבואה.

מלמיליאן ינצל את משחק גביע הטוטו לבחון את החלוץ האוקראיני בן ה-19 סרגיי טרטיאק, שנבחן בקבוצה בשבוע האחרון. הקשר הארגנטינאי דריו פרננדז לא צפוי להיכלל בסגל הקבוצה והקשר כבר למעשה הודיע שהוא עוזב בתוך שבועיים את בית"ר עם פתיחת חלון ההעברות של ינואר.

טרטיאק. לא טוב לבית"ר, טוב לנתניה?  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
סרגיי טרטיאק. ייבחן מול מכבי פ&"ת (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

המאמן אורי מלמיליאן הזהיר את שחקניו מפני ההתקפה המהירה של מכבי פ"ת ובמועדון מייחסים חשיבות רבה למשחק לאור המצב הכלכלי של בית"ר והמשחק הערב הופך לסופר חשוב עבור המועדון שיוכל להרוויח כסף ממשחק גביע הטוטו.

הרכב משוער: אריאל הרוש, ליאור ראובן, כריסטיאן גונזאלס , תומר בן יוסף , אביתר ברוכיאן, קובי מויאל, מושיקו מישאלוב, אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן, חן עזריאל , סמואל יבואה.

מגמאדוב יפתח בהרכב. פרדי דוד: המשחק חשוב למועדון
מכבי פתח תקווה סיימה את הכנותיה למשחק רבע גמר גביע הטוטו מול בית"ר ירושלים שייערך באצטדיון ר"ג. בקבוצה התכוננו למפגש בשיא הרצינות והבהירו כי הם מייחסים חשיבות רבה למשחק, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית.

מאמן הקבוצה, פרדי דוד, הקרין לשחקנים וידאו על בית"ר וכן תירגל את ההרכב הפותח שצפוי להיות זהה להרכב שפתח בניצחון על בני יהודה 0:3 לפני פגרת חג המולד, למעט שינוי אחד. הבלם מוראד מגמאדוב שסבל מפציעה בגבו, התאושש ויפתח בהרכב הפותח על חשבונו של האורוגוואי ג'ו ביזארה, שנחת הלילה מחופשת חג המולד בארצו ולא יהיה בסגל למשחק. ניצן דמארי יפתח לצידו של מגמאדוב כאשר חגי גולדנברג ואלירן דנין יפתחו בעמדות המגנים.

מוראד מגמאדוב וקובי גנון (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
מוראד מגמאדוב וקובי גנון (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

בקישור יפתחו כובשי השערים נגד בני יהודה, סבסטיאן סנסוני ויוסי אופיר, שישחקו לצידם של רועי בקל ומיכאל זנדברג. האחרון ימשיך לפתוח בהרכב על חשבונו של חלוץ הקבוצה, עומר דמארי, שיחזור לסגל לאחר שהיה מורחק. דמארי לא יפתח בהרכב לאחר שבימים האחרונים לא חש בטוב. עומר גולן וטל בן חיים יפתחו בחוד ההתקפה של פרדי דוד.

פרדי דוד אמר ל-ONE לקראת המפגש: "זה משחק חשוב מאוד למועדון הן מבחינה מקצועית והן מבחינה כלכלית. מכבי פתח תקווה רוצה להצליח בגביע הטוטו ולהעפיל לחצי הגמר".

פרדי דוד. קיבל השראה מנבחרת כדורעף הנשים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: רובי לבקוביץ', חגי גולדנברג, מוראד מגמאדוב, ניצן דמארי, אלירן דנין, סבסטיאן סנסוני, יוסי אופיר, רועי בקל, מיכאל זנדברג, טל בן חיים ועומר גולן.