"נראה כמה הטורקים מוכנים לשלם" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
"נראה כמה הטורקים מוכנים לשלם" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מכבי חיפה חזרה אמש (שני) לנצח והשאירה לא מעט אופטימיות בקרב אוהדיה בנוגע למאבק מחודש על הכתר אחרי ה-1:4 על בית"ר ירושלים בטדי. בזמן שהגדולות האחרות, מכבי ת"א והפועל ת"א צולעות ואמורות בשבוע הבא להיפגש ראש בראש לחיפה מצפה משחק בית מול קבוצת הצמרת של עכו, משחק בו ניצחון של הירוקים עשוי לצמצם את הפער מהמקום הראשון.

הבלם, יוריצה בולייאט, אמר לאחר הניצחון: "זה היה ניצחון חשוב. היינו בפיגור וידענו לחזור ולנצח. יש לנו קבוצה טובה וחזקה. אני שמח שהגעתי לשחק פה ומקווה שנצליח להשיג את היעדים העונה ולשמח את הקהל שלנו".

אלישע לוי שוב הוכיח שהדרך הנכונה היא הסבלנות. כל מי שראה את האימון המסכם ערב המשחק בכפר גלים מול עיניו הבוחנות של הנשיא יעקב שחר הבין שאת המשחק מול בית"ר חיפה תעבור בשלום.האימון היה בקצב גבוה מאד ונראה שבמשחק עצמו המערך עבד בדיוק כפי שאלישע תירגל.

חיפה, למרות שער החובה ולמרות שלא אחת הייתה חשופה במרכז ההגנה, התעשתה מהר מאד ושלחה שוב ושוב את ולדימיר דבאלישווילי ו-ויאם עמאשה לרחבת בית"ר. מי שהיה מצוין במשחק הוא אייל גולסה שהוכיח שוב כמה כשרון טמון ברגליו.

גולסה עם בישול בשער הראשון היה הדומיננטי בקישור הקדמי. גם תמיר כהן עשה סימנים של חזרה לכושר משחק. יא יא סיידו היה הפעם הרבה יותר אחראי. השוער בויאן שאראנוב בהצלה גדולה במצב של יתרון לבית"ר היה שקט ובטוח ונראה שלחיפה יש שוער טוב להרבה שנים. חן עזריאל שולב לקראת הסיום והוכיח שיש לחיפה עוד חלוץ טוב.

מכבי חיפה חוגגת (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מכבי חיפה חוגגת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בתוך כל זה חיפה צריכה לחכות ולראות כיצד הדברים יתפתחו עם ולדימיר דבאלישווילי. בהנחה שהקבוצה הטורקית, גזיאנטפספור תרכוש את דבא בינואר בחיפה יצטרכו להביא חלוץ אחר. חלוץ נבחרת גאורגיה, שמסיים חוזה בקיץ הקרוב כבר הודיע שיש בכוונתו לעזוב בינואר. היכולת הטובה שלו השאירה את חיפה חשופה ובדילמה לא קטנה לקראת ההמשך. בכל מצב תג המחיר של החלוץ צפוי לנוע בין 300 ל-500 אלף יורו.

סיידו. גרף מחמאות מהצוות המקצועי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סיידו. גרף מחמאות מהצוות המקצועי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

המוטו של יעקב שחר ואלישע לוי שלא לעמוד בדרכו של אף שחקן עומד. בטח לא בדרכו של דבא שאם ימכר בינואר יכניס למועדון כסף עבור כרטיסו. אם לא ימכר יהיה שחקן חופשי בתום העונה והמועדון לא יקבל עליו כסף. בחיפה התייחסו לנושא ואמרו: "צריך לראות כיצד ואיך יתפתח המו"מ עם הטורקים. השאלה כמה כסף הם בכלל יהיו מוכנים לשלם והאם מה שיציעו יתאים לנו כמועדון. הוא חלוץ טוב אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא מסיים חוזה בקיץ הקרוב וכבר בינואר הוא רשאי לנהל מו"מ עם כל קבוצה שהוא רוצה לעונה הבאה".

דבאלשווילי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מוחמד גדיר שהחליט לעזוב אמור להפגש עם ראשי הקבוצה בנוגע לעתידו. נראה שמכבי חיפה לא תעמוד בדרכו של החלוץ. נדמה שגם מרלון דה חסוס יכול להתחיל ולארוז לקראת שחרור בקרוב.