ג´אקו ערפאת. עזב את עכו ללא רשות (גיא בן זיו) (öéìåí: מערכת ONE)
ג'אקו ערפאת. בדרך מהפועל עכו לרוסיה (גיא בן זיו) | öéìåí: מערכת ONE

חלוץ הפועל עכו, ג'אקו ערפאת, צפוי להימכר תוך מספר ימים לקבוצה ברוסיה שאת שמה שומרים בקבוצה בצורה חשאית על מנת שלא לטרפד את העסקה הנרקמת. הרוסים יקבלו מחר (שלישי) את הבדיקות הרפואיות של ערפאת על מנת לבדוק את מצב כתפו הפצועה ובהנחה שלא מדובר בפציעה חריגה, הרוסים ירכשו את החלוץ בסכום של 600,000 יורו.

העסקה מתאפשרת משום שחלון העברות ברוסיה פתוח עד לחודש הבא, אז תחל העונה שם. במקביל עכו כבר מצאה אלטרנטיבה, בדמות צמד החלוצים, לואיס זומא ודומיניק אודורו שיחתמו.

חיפה לעכו: אלכסנדר זהבי שלכם עד תום העונה
במכבי חיפה קיבלו החלטה סופית להשאיל את אלכסנדר זהבי לעכו עד תום העונה. הירוקים ישלימו את שכרו של השחקן שהגיע העונה מספורטינג ליסבון ולא הצליח להשתלב בחיפה.

זהבי אמר ל-ONE: "אני מאחל הצלחה למכבי חיפה ומקווה בעונה הבאה לחזור לקבוצה".

גם שמו של החלוץ הצעיר, סינטיהו סוליליך עשוי להילקח בחשבון. לעכו יש קשר מצוין עם חיפה, שם רואים בקבוצה הצפונית חממה לשחקנים שנפלטו מהכרמל. השנה למשל משחקים בעכו מוחמד כליבאת וליעד אלמליח, ששייכים לירוקים. החממה כללה גם את אושרי גיטא, שעבר לאשקלון.

קשר הרכש של עכו, שגיב כהן, עבר בבקרה ויעמוד לרשותו של אלי כהן במשחק הליגה מול בני יהודה. כהן יכול לשחק במספר עמדות בקישור.

זהבי עם יניב קטן. הקשר נפרד מחבריו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לעכו יש אפשרות להביא שני שחקנים זרים, אחרי שמהסגל שוחררו אובודו אוקוצ'ה ואיברהים עבדול ראזק. אם יאיא סיידו יגיע, עכו תבחן האם לצרף את אחד מהזרים הנבחנים בקבוצה - סטנלי איביגו, דומיניק אודורו ולואיס זומא.