מכבי ת"א סחטה הערב (רביעי) 3:3 מהפועל ת"א בדרבי גביע הטוטו שנערך בבלומפילד. הצהובים לא הצליחו לנצח הרכב טלאים של האדומים ללא כל הכוכבים. בכל מקרה, הצהובים כבר הבטיחו עליה לרבע גמר המפעל בעוד שהפועל סיימה את דרכה.

אחרי 35 דקות של כדורגל נראה היה כי הפועל הולכת לעבר ניצחון קליל. בדקה ה-32 בעיטה חופשית של סלים טועמה מצאה את הראש של רמי דואני שהכניע את גיא סולומון שהחליף בין הקורות את לירן שטראובר. שלוש דקות חלפו ו-ויליאם הזאו ניצל טעות בהגנת הצהובים וגלגל את השני.

מכבי התעוררה ושרן ייני הצליח לצמק ארבע דקות לתום המחצית השניה. ויקטור מרעי קבע 1:3 בדקה ה-68 אחרי טעות גדולה של סולומון אבל מכבי לא אמרה נואש ורנגלוב, שנכנס כמחליף, צימק מבעיטה חופשית מדויקת בדקה ה-77. בדקה ה-90 הצליח אבי סטרול להשוות ורנגלוב עוד הספיק להדביק כדור למשקוף מבעיטה חופשית בתוספת הזמן.

"שחקנים שלא משחקים בטווח זמן האחרון וכאלה שחזרו מפציעה קיבלו הזדמנות", אמר מנג'ר מכבי ת"א, אבי נמני, בתום המשחק והוסיף: "המחצית הראשונה לא היתה טובה וזה נותן לנו חומר למחשבה. יש שחקנים שקיבלו הזדמנות, יש כאלה שלא לקחו אותה ויש כאלה שלקחו. המחצית השניה היתה יותר טובה, ספגנו שערים שאסור לספוג, היה משחק טוב לקהל. אני שמח שהגענו להמון מצבים וזה אמור לתת לנו אופציה לנצח את המשחק".

נמני המשיך: "אנחנו צריכים לדעת לא לספוג ולא עשינו את זה. אנחנו קבוצה שספגה הכי מעט שערים בליגה ואולי זה אומר שהיה היום חוסר תיאום והבנה בין השחקנים בהגנה. השינויים שעשינו במחצית השניה עשו את שלהם והגענו להמון מצבים. הגול השלישי שספגנו היה מנוגד לכל מהלך המשחק".

נמני ועובדיה. "לא יהיו שינויים" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
נמני ועובדיה. "לא יהיו שינויים" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם המשחק הזה יהווה קנה מידה גם לגבי שינויים בסגל השחקנים בחודש ינואר אמר נמני: "לא יהיו שינויים, הסגל שלנו, אם חס וחלילה לא יהיו פציעות ימשיך. אנחנו מאמינים בסגל הזה, זה סגל טוב, הוא הביא אותנו למקום ראשון ועכשיו המטרה שלנו להישאר שם".

מאמן הפועל ת"א, אלי גוטמן: "בסך הכל, עצם העובדה שאנחנו יוצאים מאוכזבים זה אומר הכל. הובלנו שלוש פעמים וקיבלנו שער בדקות האחרונות ממצב נייח. כל השחקנים ששיחקו נתנו מלחמה על הדשא. היו גם כמה ילדים שהביאו יכולת למשחק. באמת כל הכבוד לשחקנים שנתנו מעצמם, נלחמו. כל אחד שיש לו יכולות, נכנס לתוך הקו והדרך של הקבוצה ומביא רצון ואומר שמקומו בהפועל ת"א".

קנדה עם גוטמן. &" (צילום: מערכת ONE)
גוטמן עם קנדה. (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

על השאלה איך הוא מתייחס לעובדה שהקבוצה הצעירה הזאת הוציאה תיקו מקבוצה ששוה 120 מליון שקל ענה: "אני גאה בהם, כל הכבוד להם, הראש כבר ביום ראשון".

עומרי קנדה הוסיף: "אנחנו מאוכזבים שלא ניצחנו ואנחנו לא שוכחים ששיחקנו נגד ההרכב הראשון של מכבי. שחקנים הוכיחו את עצמם ואנחנו עם הפנים לבית"ר. המחוייבות של השחקנים למועדון כנראה גוברת על הכסף. לפני המשחק רצינו לנצח, אבל היו פה שחקנים מאוד צעירים. ברור שאנחנו מאוכזבים אחרי שהובלנו 3:1, אבל לא צריכים להיות חזירים".

דרבי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דרבי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מגן הפועל ת"א, גל שיש, קיבל מכה בצלעות ויבדק מחר. וויליאם הזאו סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי, כאשר גם רועי גורדנה סיים את המשחק עם מתיחה קלה.