גורלה ועתידה של הפועל פתח תקווה ייקבע מחר (שלישי) בשעה 16:00 בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל שם יתקיים הדיון בערעורה של הקבוצה על ההחלטה להורידה לליגה הלאומית לאחר שלא הצליחו להגיש ביום חמישי האחרון את תקציב המינימום לליגת העל.

אוהדים של הקבוצה מתכוונים להגיע למשרדי ההתאחדות לכדורגל ולהמתין לבשורות שייצאו מהדיון שייערך בפני שלושה שופטים, השופט בדימוס יהושע גלבדר, עו"ד רות ליטבק ועו"ד בן ציון כהן.

בתוך כך, מעבר לאופטימיות בקרב אנשי המועדון ואוהדי הקבוצה בנוגע לאפשרות כי הערעור ייתקבל והקבוצה תישאר בליגה הבכירה, התקיימה אמש ישיבת מועצת עיריית פתח תקווה שדנה באפשרות להעניק תמיכה ומענק מיוחד על סך שני מיליון שקלים על מנת לסייע למועדון. בישיבה נכחו כחמישים מאוהדי הקבוצה והיא התנהלה ללא בעיות.

לאחר סיכום עקרוני של מועצת העיר להעביר את התמיכה לקבוצה הוחלט על ישיבה דחופה שנערכה הבוקר בין עיריית פתח תקווה לאוהדי הקבוצה והוגדרה כחיובית.

עו"ד דגן ואפי צפריר. הערעור יתקבל? (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
ליאור דגן ואפי צפריר. מחכים להכרעה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בפגישה עלתה האפשרות כי העירייה תעניק לקבוצה תמיכה ומענק מיוחד על סך שני מיליון שקלים כאשר בפועל תוצאת הפגישה היא שהעירייה תהיה מוכנה לסייע להפועל פתח תקווה אולם תחת תוכנית תמיכה מיוחדת שתיבנה עבור קבוצה שנמצאת תחת הליך של פירוק וכינוס.

התוכנית עצמה תכלול קריטריון תמיכות שייקבע כי העירייה לא תהיה מוכנה להעביר כספים כל עוד הקבוצה נמצאת תחת הליך של פירוק וכינוס. יחד עם זאת נקבע כי העברת הכספים תתרחש אך ורק לאחר שיסתיים הליך של מכירת הקבוצה ויימצא רוכש עימו תוכל העירייה להתדיין. כלומר, ברגע שיהיה בעל בית חדש לקבוצה הוא יקבל מהעירייה תמיכה כספית שתנוע בין מיליון לשני מיליון שקלים.

בנוסף ראש העיר הבטיח לדון עם נציגי האוהדים על נושא המנויים המוזלים שהעירייה תרכוש לטובת בני הנוער וחיילים.

אוהדי הפועל פ"ת. עדיין מחכים לתשובה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל פ&"ת. יחכו להחלטה מחוץ לבית הדין (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

חבר מועצת עיריית פתח תקווה ואוהד הקבוצה, עו"ד איתי שונשיין, אמר ל-ONE עם סיום הפגישה: "הפגישה הסתיימה ברוח חיובית. אני מברך על כך שהן מועצת העיר אתמול והן ראש העיר היום היו נכונים לסייע להפועל פתח תקווה וכולי תקווה שלאחר שנעבור מחר בבקרה התקציבית, הקבוצה תגיע לידיים טובות של אנשים חדשים וטובים ותמיכת העירייה תסייע להחזיק אותה באופן ראוי. אני כמובן רוצה לברך ולשבח את איגוד האוהדים על העבודה המסורה ועל הדבקות במטרה לאורך כל הדרך".

כמו כן בישיבת המועצה שנערכה אמש התקבלה עוד החלטה עקרונית והיא להעביר סכום של 2.5 מיליון שקלים לתקציב השוטף של הספורט בפתח תקווה העומד כיום על כ-3.9 מיליון שקלים, סכום זעום לכל הדעות. במועצת העיר הבאה ידונו במקור התקציבי לכך והתכנון הוא שה-2.5 מיליון שקלים יתווספו כבר בחודש הקרוב.

יש לציין כי התכנון המקורי היה להוסיף סכום של 5 מיליון שקלים אך סכום זה צפוי להתווסף לתקציב של שנת 2012. מתוך 2.5 מיליון השקלים הפועל פתח תקווה תקבל סכום של כ-250 אלף שקלים שיסייעו רבות לקבוצה.

גילי לנדאו. מחפש חיזוק להגנה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
גילי לנדאו (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני הפגישה אמר שונשיין: "ביקשנו תקציב של שני מיליון שקלים תמיכה ומענק מיוחד להפועל פתח תקווה בכדי לסייע ולראות איך להעביר את תקציב הקבוצה בבקרה התקציבית מצד אחד ומצד שני איך אנחנו בסופו של יום מביאים כסף לתקציב השוטף של הקבוצה".

"אני פועל כחבר מועצת העיר שרואה מועדון במצב של קריסה לפני חיסול סופי ועושה הכל מטעם העירייה על מנת שאחד מעמודי התווך המרכזיים שלה לא ילכו מהעולם במיוחד לאור העובדה שהקימו פה מתקן ספורט בקרוב לרבע מיליארד שקלים" הוסיף.

הערב ב-17:30 תערוך הקבוצה משחק אימון נגד עירוני בת ים מהליגה הלאומית במגרשה של האחרונה.