מ.ס. אשדוד הצטרפה היום (שבת) רשמית לחבורת הקבוצות המפתיעות של העונה למרות שניצחה רק 0:1 את הפועל פתח תקווה. בכך עברה אשדוד את מכבי תל אביב ורחוקה רק שתי נקודות מהמוליכה, הפועל תל אביב, לפחות את המשחק של האדומים. כמו כן זהו המשחק הראשון שמנצחת הקבוצה מעיר הנמל בחוץ לאצטדיונה.

זה לא היה פשוט מבחינת החברים של יוסי מזרחי שלא הצליחו לכבוש במשך דקות ארוכות עם החמצות של קולה, שריקי ואשדוד בכלל אבל אז הגיע קפטן הנבחרת הצעירה, ניר ביטון, שהצליח לנצל סוף סוף מצב כיבוש כדי לקבוע את תוצאת המשחק על 0:1 קטן ומתוק שמוציא את אשדוד לעוד שבוע חיובי.

סמואל יבואה, חלוץ הרכש הגנאי שהצטרף לאשדוד, לא הספיק לערוך כמות אימונים מספקת ולא נרשם בסגל אך צפה במשחק בצוותא עם סוכנו, דודו דהאן. 

בצד של הפועל פ"ת רצו להמשיך את המומנטום שהחל לפני הפגרה אבל לא הצליחו לשמור על שער נקי ומיעטו להגיע למצבי כיבוש טובים מה שמשאיר אותם כמובן במקום האחרון בליגת העל עם שתי נקודות בלבד, זכר להורדת הנקודות בשל תהליך הפירוק.

יוסי מזרחי: "זו ריצת מרתון, אנחנו לא חזירים"
מאמן מ.ס. אשדוד, יוסי מזרחי: "אני מרוצה מאוד מהמחצית הראשונה. היינו הרבה יותר טובים. יצרנו הרבה מצבים אבל לא הבקענו ומזה אני לא מרוצה לחלוטין. הגענו להרבה מצבים והיינו צריכים להבקיע ובכלל היינו יותר טובים מהפועל פתח תקווה לאורך כל המשחק. ניצחנו 0:1 אז לא צריך להיות חזירים. זה ניצחון גדול".

אשדוד בטירוף באצטדיון ר&"ג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד בטירוף באצטדיון רמת גן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"כדורגל לא משחקים 12 מחזורים אלא 37 מחזורים. זו ריצת מרתון ארוכה וצריך להיות עם רגליים על הקרקע. בינתיים אנחנו עושים עבודה טובה. ברור שאם היו מבטיחים לי להיות עם 21 נקודות בשלב זה, הייתי לוקח".

מאמן הפועל פ"ת, גילי לנדאו: "זה המשחק הכי חלש ונרפה שלנו העונה. חשבתי שנבוא יותר נחושים ועם הרבה יותר בטחון. שום דבר לא דפק אצלנו. לא הנעת הכדור, לא המשחק המסודר והמאורגן שלנו, לא היכולת לייצר מצבים ולכן גם הפסדנו. אשדוד היו יותר טובים וניצחו בצדק".

יוסי מזרחי. &"היינו הרבה יותר טובים&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי מזרחי. &"היינו הרבה יותר טובים&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"יש הרבה סיבות למה לא שיחקנו טוב אבל אני מקווה שזה יוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל. זה המשחק הכי חלש שלנו העונה אבל בזמן הלא נכון. אנחנו מסתכלים על עצמנו והיינו צריכים לעשות מאמץ טוב יותר. זה שהאחרות הפסידו נקודות ולא ברחו מאיתנו זה יכול לעודד אותנו".

גילי לנדאו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גילי לנדאו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
דקה 1: גיא ברגר פתח את המשחק באצטדיון ר"ג לעיני 40,683 כסאות ריקים וכ-900 אוהדים.

ניר ביטון מתקדם, כל פ&"ת מאחוריו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ניר ביטון מתקדם, כל פ&"ת מאחוריו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 5: רוג'רס קולה ניסה את כוחו בבעיטה מקצה הרחבה אך הכדור הלך שטוח והחוצה.

דקה 15: דוד רביבו הרים כדור קרן מצויין היישר לראשו של ישראל ראש שהתרומם גבוה מעל יתר השחקנים אך נגח חלש לידיו של אג'ידה.

לוזון וצרפתי נאבקים במרכז המגרש. שן ושריקי צופים מהצד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
לוזון וצרפתי נאבקים במרכז המגרש. שן ושריקי צופים מהצד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 18: החמצת המשחק בוודאות למרות שאנחנו רק בתחילתו. דוד רביבו הרים כדור מדוד לראשו של קולה שניצב לבדו על קו החמש אך החלוץ נגח לקרקע כדור שהלך מעל המשקוף של אג'ידה למזלם של המלאבסים.

דקה 23: עופר ורטה הגביה כדור מצד ימין לקולה שבפעם השלישית ניסה את כוחו בנגיחה אך הניסיון שלו מטווח של 12 מטרים הלך שוב, לידיו של אג'ידה.

ראש מרחיק מול פישביין (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ראש מרחיק מול פישביין (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 25: דוד רביבו חדר לרחבה ובעט כדור שנבלם על ידי הגנת פתח תקווה והגיע לניר ביטון. הקשר ניסה להעביר רוחב אך המלאבסים הרחיקו לקרן אותה הגביה רביבו לראשו של ישראל ראש שנגח סנטימטרים מהקורה.

דקה 34: אגי'דה יצא לא טוב לכדור על סף הרחבה, טובול הקדים אותו וספק מסר ספק בעט והעביר כדור רוחב מזווית לא קלה. דניאל אדו הצליח להרחיק את הכדור המסוכן לקרן.

אנטבי מול ראש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אנטבי מול ראש (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 38: צרפתי הגביה כדור קרן שבסופו של דבר הגיע לראשו של בן מוחא שנגח מעל השער.

דקה 40: חילוף ראשון בהפועל פתח תקווה. החלוץ אפרים בוגאלה החליף את הקשר האחורי אנדרה קאלדיירה, חילוף התקפי של לנדאו שמחפש ניצחון שני ברציפות.  קאלדיירה קיבל את החילוף המוקדם בצורה יפה ומכובדת כאשר לחץ את ידו של המאמן.

מרציאנו קוטף מראשו של אדו את הכדור (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מרציאנו קוטף מראשו של אדו את הכדור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 45: יגאל אנטבי מצא בכדור ארוך נהדר את גיא צרפתי שחדר לרחבה באגף ימין וניסה להעביר כדור רוחב אותו הרחיקה הגנת אשדוד. בסיומה של ההתקפה הכדור הגיע ליניב לוזון שבעט מקצה הרבה חלש לידיו של מרציאנו. 0:0 בסיום המחצית הראשונה.

מחצית שניה
דקה 49: קולה מסר שמאלה לעידן שריקי שחדר לרחבה, הטעה שחקן הגנת פתח תקווה ובעט לפינה הרחוקה כדור מסובב שאג'ידה עצר טוב מאוד לקרן.

אנטבי גולש מול בוטבול (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אנטבי גולש מול בוטבול (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 53: גיא צרפתי בעט מעשרים מטרים כדור שהלך היישר אל ידיו הבטוחות של מרציאנו.

דקה 59: דוד רביבו מצא בכדור מצויין את עידן שריקי שניסה את מזלו בבעיטה מהאוויר מקצה הרחבה אך הכדור לא התלבש לו טוב על הרגל וחלף רק ליד הקורה.

סטולר מול רביבו, אין הרבה מה לספר באצטדיון ר&"ג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
סטולר מול רביבו, אין הרבה מה לספר באצטדיון ר&"ג (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 64, 0:1 למ.ס. אשדוד:  כדור קרן של רביבו ייצר עירבוביה ברחבה והראשון להגיע אל הכדור היה ניר ביטון שבעט מעשרה מטרים לפינה הרחוקה ולרשת.

ביטון חוגג עם עבד אל חאמיד את השער ואת הניצחון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ביטון חוגג עם עבד אל חאמיד את השער ואת הניצחון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 66: עבד אל חאמיד קיבל כדור ארוך והתקדם לעברו של שער המלאבסים משם הגיע למצב מצויין. אג'ידה היה במקום להדוף את הכדור לקרן.

דקה 67: כרטיס צהוב ראשון במשחק לעברו של ישראל ראש.

דקה 77: גדי קינדה המחליף חדר לרחבה וניסה להכפיל את היתרון אך אג'ידה הדף את הבעיטה.

שריקי מול אסוס לקראת סיום המשחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שריקי מול אסוס לקראת סיום המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 81: כרטיס צהוב לאופיר מרציאנו על בזבוז זמן.

דקה 87 הזדמנות טובה לפתח תקווה שלא מנוצלת כראוי. בן נעים החליף מסירות עם בלילטי אך הבעיטה שלו לא התלבשה.

דקה 90: כרטיס צהוב לאסף בן מוחא. המשחק הסתיים ב-0:1 לאשדוד.

אשדוד בטירוף באצטדיון ר&"ג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אשדוד בטירוף באצטדיון ר&"ג (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל פתח תקווה: אוסטין אג'ידה, אייל שן, אסף בן מוחא, דניאל אדו (ארמון בן נעים, 72), יגאל אנטבי, פביאן סטולר, ג'ונתן אסוס, אנדרה קאלדיירה (אפרים בוגאלה, 40), יניב לוזון, גיא צרפתי (שחר בלילטי, 79) ואור פישביין.

בוגאלה, צרפתי ושן יורדים מאוכזבים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בוגאלה, צרפתי ושן יורדים מאוכזבים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מ.ס אשדוד: אופיר מרציאנו, עופר ורטה, ישראל ראש, יאיא פטי, אדיר טובול, אפא אמברוז, ניר ביטון, בן בוטבול (חאתם עבד אל חמיד, 49), דוד רביבו, עידן שריקי (גדי קינדה, 68) ורוג'רס קולה (משה בן לולו, 80).