מוטי איווניר עם צ´קול. מוכן לטורקים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רחמים צ´קול עם מוטי איווניר באימון הקבוצה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יומיים לפני משחק הליגה מול הפועל ראשון לציון ושבוע בדיוק לפני המשחק מול בשיקטאש ערכה מכבי תל אביב מסיבת עיתונאים שעוברה בשידור ישיר בערוץ ONE, ערוץ 50 (514 ב-HD) וב-ONE TV LIVE.

במכבי תל אביב נאלצו להתעסק בתקופה האחרונה בנושאים פוליטיים הרחוקים בימים כתיקונם מעולם הכדורגל. המשבר המדיני בין ישראל לטורקיה פלש לצערנו גם אל זירת הכדורגל ונושא האבטחה של הצהובים לקראת משחקה מול בשיקטאש בליגה האירופית עלה לכותרות. שר הספורט הטורקי אף אולץ להתערב וניסה להרגיע את הרוחות, 200 אוהדים צהובים הבטיחו את מקומם במשחק למרות החשש ונותר רק לקוות כי בעוד שבוע כל שנדבר עליו יהיה כדורגל וחלילה לא על אירועים שאינם קשורים למשחק האהוב על כולנו.

בנוסף, שחקניה הצעירים של מכבי, עומר ורד ורועי קהת שמשרתים בצבא, לא קיבלו כרגע אישור לצאת עם הקבוצה לטורקיה. האישור צריך להגיע משלטונות הצבא וכרגע הם מסרבים לחתום על כך. בדומה לשניים, גם דור מיכה, מושיקו לוגסי, אורי כהן והשוער השלישי, יוסי גינצבורג, ממתינים גם הם לאישור של הצבא כדי שיוכלו לצאת.

איווניר התחיל את מסיבת העיתונאים ואמר: "יש סקרנות לקראת המשחק עם בשיקטאש, אבל אנחנו מתעסקים רק במשחק מול ראשל"צ. לגבי כל העניינים הפוליטיים, אנחנו לא מתעסקים בזה. אין שחקן במכבי שחושש לשחק, לא בטורקיה ולא בשום מקום".

צפו בתקציר מסע"ת מכבי תל אביב

"אנחנו מייחסים חשיבות גדולה למשחק מול ראשל"צ ואנחנו רוצים שהשחקנים יבואו מוכנים. היו לנו ימים לא קלים, כי הרבה שחקנים לא היו במסגרת של הקבוצה. רק מאתמול אנחנו בסגל המלא. נעביר לשחקנים עד כמה המשחק חשוב, יש לנו קבוצה מאוד רעבה להישגים ולהצלחות ורואים את זה על השחקנים. הם יודעים מה החשיבות של המשחקים על אוטומט".

איווניר ויצחקי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
איווניר ויצחקי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אין משמעות למי נמצא במקום הראשון ומי בשני אחרי שני מחזורים. ההתייחסות היא לראשל"צ, שהיא קבוצה טובה, שניצחה שני משחקים. היא קבוצה שאפתנית, היא ניצחה אותנו במשחק אימון וגם את זה לא שכחנו. אין משמעות כרגע למקום הראשון או השני. אנחנו רוצים לנצח בכל משחק. אם אני מדבר עם השחקנים על לנוח, הם פוסלים את זה ישר. הם לא רוצים לתת הזדמנות למישהו אחר".

מוטי איווניר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"יש לנו 7-8 שחקנים שהם השלד של ההרכב. מסביבם יש 3-4 שנכנסים לפי המצב של השחקן ולפי היכולת. ברק נמצא ב-7-8 שחקנים שהם המובילים של הקבוצה. החזרה שלו תביא אותו למקום הזה. אנחנו צריכים להתלהב יותר מראשל"צ ולהיות יותר נחושים ולבטל את היתרון הזה שיכול להיות להם עלינו".

ברק יצחקי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ברק יצחקי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על הבכורה של חיימוב בנבחרת אמר איווניר: "שוער סופג שערים לפעמים. הוא ספג שער לא קל ואחר כך היתה הרחקה שהביאה לחץ. לעצרו ולצערנו זה נגמר בהפסד. החכמה היא לחזור מהר, להיות חזק, לצבור את הניסיון שצריך ולחזור ולהציג את היכולת הטובה מתחילת העונה. הוא היה סימן שאלה כשהוא בא ועד היום הוא ממלא אחר הציפיות בצורה מושלמת. אין לי ספק שהוא יתפקד כמו שצריך".

על שחקני הרכש צ'קול ופונצ'ץ: "אנחנו יודעים מה הם שווים. אני מכיר את צ'קול מהצעירה. הוא שיחק מול גרמניה והוא היה מצוין ומול איטליה הוא היה מצוין. פונצ'ץ היה שחקן הנבחרת הצעירה של קרואטיה. אנחנו הולכים לבנות אותו לעתיד. יש לנו את ניבאלדו ופאביצ'ביץ'. נשלב אותו בהדרגה".

מושיקו לוגסי, רועי קהת ואלירן עטר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מושיקו לוגסי, רועי קהת ואלירן עטר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

חלוץ מכבי תל אביב, ברק יצחקי, התייחס למצבו הגופני לקראת המשך המשחקים: "חזרתי לשחק בשני המשחקים האחרונים. אני חוזר לאט לאט. אני אמור לחזור לכושר דרך אימונים ומשחקים. המצב שלי הולך ומשתפר, בתקווה לשחק משחקים מלאים כי זה חסר לי מאוד. אנחנו קבוצה בריאה, יש תחרות גדולה על ההרכב במכבי, שחקנים לא רוצים לתת הזדמנויות לשחקנים אחרים".

"כל עוד יש מלחמה על ההרכב, זה מראה על קבוצה טובה. אני צריך להוכיח את עצמי כדי לשחק. אני סומך על היכולות שלי ואני יודע מה אני שווה. זה שהייתי שחקן הרכב כל הקריירה, זה לא אומר שאני אקבל מקום בהרכב בקלות. אין שחקן שהוא בטוח בהרכב. אנחנו באים לעשות את העבודה שלנו בטורקיה, אנחנו לא באים לטייל. זה לא שונה ממשחקים אחרים. גם ביוון היתה תקרית לא נעימה והתמודדנו עם זה. אנחנו יודעים שתהיה אווירה קשה, נעשה את זה על הצד הטוב ביותר".

האריס מדוניאנין, שרן ייני, אורי כהן ומונס דאבור (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
האריס מדוניאנין, שרן ייני, אורי כהן ומונס דאבור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"בתקופות כאלה נמדד הסגל הגדול. יש שחקנים שיקבלו מנוחה ויש משחקים שצריך לתת הכל. כולם משוחחים על הדברים האלה. אנחנו צריכים לדעת להתמודד עם עומס אם אנחנו רוצים לנצח. ננסה לעבור את זה על הצד הטוב ביותר. מקווה שנעבור את המשחק באיסטנבול כמו שצריך".

רחמים צ'קול תורגל בהרכב, מדוניאנין ערך אימון חלקי
לאחר מסיבת העיתונאים ערכה מכבי תל אביב אימון נוסף לקראת המשחק ביום שבת מול הפועל ראשון לציון. עדיין קשה להצביע את ההרכב שיפתח במשחק, אך לפחות על פי התירגולים נראה שקו ההגנה יכיל את סאבו פאביצ'ביץ' וניבאלדו. רחמים צ'קול תורגל בצד שמאל ועומר ורד מצד ימין, אך נראה שעדיין יואב זיו נמצא בתמונת ההרכב בקו ההגנה, כשהוא יכול לשחק או בצד ימין או בצד שמאל.

רחמים צ´קול ותום מנשרוב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רחמים צ´קול ותום מנשרוב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בקישור תורגלו רפי דהן ומושיקו לוגסי. דור מיכה תורגל בצד שמאל וברק יצחקי ואלי זיזוב תורגלו לסירוגין בצד ימין. בחוד ההתקפה יבחר איווניר שניים מתוך השלושה - אלירן עטר, רוברטו קולאוטי ומוסא קונאטה. האריס מדוניאנין ערך אימון חלקי.

מחר תקיים הקבוצה אימון אחר הצהריים, שיהיה אימון מסכם. לאחר האימון תצא מכבי לבית מלון לקראת המשחק בשבת. במכבי תל אביב התייחסו לפרסומים על כך ששחקניה הצעירים, המשרתים בצבא לא קיבלו אישור לצאת למשחק בטורקיה ואמרו בתגובה: “מכבי תל אביב לא קיבלה שום הודעה רשמית משלטונות צה"ל. אנחנו סומכים על שלטונות הצבא שיסדיר את האישורים הרלוונטים".

אימון מכבי ת&"א (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אימון מכבי ת&"א (שי לוי) | צילום: מערכת ONE