לדרמה שכזו אף אחד לא ציפה. הפועל ב"ש ניצחה הערב (שבת) 0:2 את מכבי תל אביב עם שער דרמטי של דוד רביבו, שלחה את בית"ר אל הפלייאוף התחתון ותפסה את מקומה בפלייאוף האמצעי בזכות העובדה שכבשה יותר שערים.

אף אחד לא חזה שזה מה שיקרה בבלומפילד, אבל מול מכבי ת"א החלשה של מוטי איווניר כנראה שהכל אפשרי. חניכיו של ניר קלינגר שיחקו ללא רגשי נחיתות ולמרות חסרון מספרי מהדקה ה-55, הצליחו לצאת עם ניצחון חשוב ומפתיע מאוד לעיני כ-8,000 אוהדים צהובים זועמים.

למרות ההפסד של מוטי איווניר, לו אוהדי מכבי קראו ללכת הביתה אחרי משחק שישי ברצף ללא ניצחון, המאמן וקבוצתו בכל מקרה סיימו במקום השלישי ויארחו בפלייאוף את עירוני ק"ש במחזור ה-31 בשבוע הבא. למעשה, כל חמשת משחקי הצהובים בפלייאוף יהיו בבלומפילד.

הכל התחיל בדקה השמינית. עודד גביש ניצל קרן של רביבו ויציאה רעה של שטראובר כדי לקבוע 0:1 להפועל ב"ש. הצהובים לחצו וניסו למצוא שוויון אך מלול, בוזגלו ועטר רשמו החמצות גדולות.

שחקני ב
שחקני ב"ש חוגגים בבלומפילד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-55 אופיר דוידזאדה הורחק אחרי עבירה על עטר שהיה בדרכו אל השער וגם זה לא עזר לחניכים של איווניר שנראו רע. בדקה ה-84 כדור עומק השאיר את בסיט לבדו מול קלמי סבן ושטראובר, השוער ספק הכשיל אותו אך לאיתן תבריזי זה הספיק. הוא הורה על פנדל, שלף אדום לשטראובר, ודוד רביבו, מול שרן ייני שלקח את אפודת השוער, קבע 0:2 ושם את ב"ש בפלייאוף האמצעי.

עודד גביש חוגג (יוסי ציפקיס)
עודד גביש חוגג עם הקהל בסיום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
גם אלונה ברקת מאושרת (יוסי ציפקיס)
גם אלונה ברקת מאושרת (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אוהדי ב&
אוהדי ב&"ש חוגגים בבלומפילד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
דור מלול (יוסי ציפקיס)
דור מלול לא מבין איך זה קרה למכבי שוב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
עטר מאוכזב. אולי יחזור לכבוש במחזור הבא (יוסי ציפקיס)
עטר מאוכזב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
מאור בוזגלו (יוסי ציפקיס)
גם בוזגלו לא מעכל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
עודד גביש חוגג (יוסי ציפקיס)
אבל החבר´ה בתמונה הזו הם הסיפור. הפועל ב&"ש בפלייאוף האמצעי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
ניר קלינגר חזר לבלומפילד והתקבל בכבוד ועם מחיאות כפיים מחלק מהיציעים של אוהדי מכבי תל אביב. המשחק יצא לדרך אחרי דקה של מחיאות כפיים לשוער העבר, מנו שוורץ, שהלך ביום חמישי לעולמו בגיל 54. 7,956 צופים נמצאים באצטדיון היפואי.

אלירן עטר בורח לאביתר אילוז (יוסי ציפקיס)
אלירן עטר בורח לאביתר אילוז (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הניסיון הראשון של המארחים הגיע בדקה החמישית. אלירן עטר השאיר כדור יפה לדור מלול שניסה ליישר לרחבה, המסירה שלו היתה לא מדוייקת ומתוך העירבוביה הכדור חזר אל החלוץ שלא הצליח לבעוט.

דקה חלפה, עוד התקפה מצד ימין דרך מלול הסתיימה במסירה לישראלביץ' שלא הצליח למצוא את עטר ברחבה וגביש מנע שער בטוח, הריבאונד מהרחקת הבלם הגיע למלול ששלח פצצה אותה אוהד כהן הדף בהצלחה.

אבי יחיאל (יוסי ציפקיס)
אבי יחיאל מקדים את מאור בוזגלו (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה שמינית - ב"ש עולה ל-0:1: כדור קרן של האורחים הוביל לשער הראשון במשחק. דוד רביבו הרים נהדר אל ראשו של עודד גביש שלא התקשה לנגוח את היתרון אחרי יציאה רעה של לירן שטראובר.

עודד גביש חוגג את היתרון (יוסי ציפקיס)
עודד גביש חוגג את היתרון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

ומקפיץ באוויר את האוהדים של באר שבע (יוסי ציפקיס)
ומקפיץ באוויר את האוהדים של באר שבע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מכבי ניסתה לחזור למשחק אחרי השער של גביש אבל הפעולות האחרונות של בוזגלו ועטר לא היו מדוייקות. בדקה ה-17 נרשם מצב מסוכן כאשר אלירן עטר ודור מיכה שיתפו פעולה במרכז השדה, הקשר הצעיר השתחרר, פרץ לכיוון הרחבה ושיחרר בעיטה שכמעט והכניעה את אוהד כהן, אך השוער הדף לקרן שלא נוצלה.

בדקה ה-28 הגיע רגע שנוי במחלוקת. גיז'רמו ישראלביץ' קיבל את הכדור על סף הרחבה, ניסה לחדור פנימה והוכשל על ידי אדליי בבירור. תבריזי לא הגיב, ההילוכים החוזרים הראו שהעבירה נעשתה בתוך הרחבה. למכבי הגיע כדור עונשין מ-11 מטרים.

דור מיכה מנסה לעבור את  עודד גביש (יוסי ציפקיס)
דור מיכה מנסה לעבור את עודד גביש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שחקני ב"ש ביצעו מספר עבירות מאוד חריפות על שחקני מכבי, אך איתן תבריזי התעלם מכל העבירות ועדיין לא שלף את הכרטיס הצהוב. בדקה ה-37 עוד מצב מעולה לצהובים. שרן ייני הכניס כדור ענק למאור בוזגלו שנותר לבדו מול אוהד כהן אך לא הצליח לכבוש ממצב ודאי ונוח.

עוד שתי דקות חלפו, התקפה יפה של מכבי הסתיימה במסירה של בוזגלו לאלירן עטר שמ-16 מטרים, לבד לגמרי, בעט רע ומעל השער. שחקני ב"ש המשיכו בכניסות חזקות לרגליים של המארחים, תבריזי המשיך להתעלם.

מאור בוזגלו מול וויליאם סוארס (יוסי ציפקיס)
מאור בוזגלו מול וויליאם סוארס. החמצה ענקית לקשר מכבי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה לפני ההפסקה, כדור חופשי מכ-20 מטרים אלכסונית לזכות מכבי נבעט על ידי אלירן עטר, שסובב מעולה, אך אוהד כהן שוב היה במקום כדי לעצור.

מחצית שנייה
דמיטאר רנגלוב נכנס במקום גיז'רמו ישראלביץ' החלש עם פתיחת החצי השני. בדקה ה-50 מכבי ת"א דרשה פנדל פעם נוספת אחרי שמאור בוזגלו קיבל כדור ברחבה ולא הצליח לעבור את בסיט, הפעם תבריזי התעלם בצדק. בדקה ה-53 מושיקו לוגאסי סיים את חלקו במשחק, האריס מדוניאנין נכנס במקומו.

עטר מתעמת עם גביש אחרי עוד עבירה גסה (יוסי ציפקיס)
עטר מתעמת עם גביש אחרי עוד עבירה גסה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 55 - אדום לאופיר דוידזאדה: אלירן עטר נשלח בכדור עומק נהדר ונשאר לבדו מול המגן השמאלי ואוהד כהן. דוידזאדה תפס את החלוץ והכשיל אותו ובכך מנע ממנו מצב כיבוש ודאי, תבריזי הגיב עם אדום.

דוידזאדה מכשיל את אלירן עטר, עבירה שעלתה לו בכרטיס אדום (יוסי ציפק
דוידזאדה מכשיל את אלירן עטר, עבירה שעלתה לו בכרטיס אדום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

את הכדור החופשי לאחר ההרחקה, שנבעט מכ-17 מטרים, רנגלוב שלח ישר לפניו של עודד גביש. דקה לאחר מכן, מלול הרים טוב מצד ימין, אוהד כהן הצליח להגיע בשניה האחרונה לכדור והציל את ב"ש פעם נוספת. בדקה ה-58 דובב גבאי פינה את מקומו לסיראז' נאסר וערן לוי הוחלף במשה אסולין, חלק מהניסיון של קלינגר לחפות על החסרון המספרי.

מאור בוזגלו ואיברהים בסיט נאבקים (יוסי ציפקיס)
מאור בוזגלו ואיברהים בסיט נאבקים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 ביצע איווניר את החילוף השלישי שלו והכניס גם את רוברטו קולאוטי במקומו של דור מיכה שהיה חלש. למרות שב"ש בעשרה שחקנים ושליטה ברורה של הצהובים, שער השוויון לא הגיע ומכבי היתה מאוד לא מדוייקת בדקות אלו.

רוברטו קולאוטי, דמיטאר רנגלוב, אלירן עטר, מאור בוזגלו והאריס מדוניאנין על הדשא מול עשרה שחקנים של ב"ש, אך הבונקר לא נפרץ. המצב הכי מסוכן של מכבי היה בדקה ה-74, שוב בכדור חופשי, אבל גם מזה הם לא עשו כלום אחרי שמדוניאנין סובב מ-17 מטרים מעל השער.

שרן ייני ודוד רביבו מחפשים את הכדור (יוסי ציפקיס)
שרן ייני ודוד רביבו מחפשים את הכדור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 84 - אדום לשטראובר, פנדל לב"ש: איברהים בסיט נשלח בכדור עומק, עבר בקלות את ריף פרץ וקלמי סבן והשוער ספק הכשיל את החלוץ. תבריזי הגיב עם שריקה לפנדל והוציא את האדום לשוער מכבי. שרן ייני נכנס לשער במקומו.

שטראובר רואה אדום (יוסי ציפקיס)
שטראובר רואה אדום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

דקה 86 - ב"ש עולה ל-0:2 ולפלייאוף האמצעי: אחרי שתי דקות של ויכוחים, ב"ש זכתה לבעוט את הפנדל שלה. שרן ייני אומנם זינק נכון ונגע בכדור, אך הבעיטה החזקה של דוד רביבו עשתה את שלה והקפיצה את ניר קלינגר וחניכיו לפלייאוף האמצעי מעל בית"ר ירושלים.

דוד רביבו חוגג (יוסי ציפקיס)
דוד רביבו חוגג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אלירן עטר לא מאמין (יוסי ציפקיס)
אלירן עטר לא מאמין (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE
אדליי חוגג בסיום (יוסי ציפקיס)
אדליי חוגג בסיום (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הרכב מכבי ת"א: לירן שטראובר, יואב זיו, ריף פרץ, קלמי סבן, דור מלול, מושיקו לוגאסי (האריס מדוניאנין, 53), שרן ייני, מאור בוזגלו, גיז'רמו ישראלביץ' (דמיטאר רנגלוב, 46), דור מיכה (רוברטו קולאוטי, 65), אלירן עטר.

הרכב הפועל ב"ש: אוהד כהן, אביתר אילוז, אבי יחיאל, עודד גביש, אופיר דוידזאדה, וויליאם סוארס, ראיין אדלי, דוד רביבו, ערן לוי (משה אסולין, 58), איברהים בסיט, דובב גבאי (סיראז' נאסר, 58).