חלוץ הפועל ת"א, איתי שכטר, אמנם התבשר השבוע שלא יוכל לחזור לשחק העונה ויאלץ לצפות במאבקי האליפות של קבוצתו מהיציע, אולם גם העובדה הזו לא מפריעה לקבוצות מהבונדסליגה המעוניינות בו להמשיך ולהבהיר כי החלוץ הישראלי הוא שחקן מוערך שהן רוצות לצרף בקיץ הקרוב.

"שכטר הוא חלוץ טוב ובעל איכויות". אמר המנהל הספורטיבי של האנובר, יורג שמדטקה, לכלי התקשורת בגרמניה והוסיף: "כבר ראינו אותו בפעולה". על פי אותו דיווח, שכטר נותר מועמד מוביל להגיע לקבוצה מהבונדסליגה שהתרשמה בין היתר מביצועיו בהפסד של הפועל 3:1 מול שאלקה, אולם מה שעשוי להפריע להשלמת העסקה הוא תג המחיר אותו הציבה הפועל לשחקן - 1.5 מיליון יורו, תג מחיר זהה לזה של שחקן נוסף בו מעוניינת האנובר, האוסטרי זלטקו יונוזוביץ' בן ה-23.

כזכור, שכטר יצא להתרשמות בגרמניה וביקר בהאנובר ובקייזרסלאוטרן, שעל הזימון ששלחה לחלוץ פורסם לראשונה ב-ONE, ושמע ממאמני שתי הקבוצות על רצונם לצרפו. לא רק בהאנובר התייחסו לחלוץ הישראלי. גם יו"ר קייזרסלאוטרן, סטפן קונץ, התייחס לסוגיית שכטר בראיון לתקשורת הגרמנית בעקבות הניצחון המרשים 2:4 על שטוטגרט במחזור האחרון של הבונדסליגה.

שכטר בגרמניה. התרשמו מביצועיו מול שאלקה (צילום: מערכת ONE)
שכטר בגרמניה. התרשמו מביצועיו מול שאלקה | צילום: מערכת ONE

קונץ נשאל עד כמה משמעותית העזיבה הצפויה בקיץ הקרוב של מלך שערי הקבוצה, סרדאן לאקיץ', לוולפסבורג, ואמר: "אנחנו מאבדים את הסקורר המוביל שלנו". לאחר מכן נשאל קונץ על כך שאיתי שכטר סומן כמחליפו של לאקיץ' ונמצא בדרך למועדון, והיו"ר אמר בתגובה: "קודם כל אנחנו צריכים להבטיח את ההישארות שלנו. אבל בכל מקרה כל עוד אנחנו במו"מ אני לא מתכוון לדבר על הנושא הזה".

יורג שמדטקה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יורג שמדטקה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הן בהאנובר והן בקייזרסלאוטרן הביעו נכונות לשלם לשכטר משכורת גבוהה, הרבה מעבר לחצי מיליון יורו נטו לעונה, כאשר בשני המועדונים מהבונדסליגה מודעים לפציעה של החלוץ אך לא נרתעים מכך. במהלך השבועות הקרובים אמורות להיות התפתחויות בנושא המעבר של החלוץ לאירופה, כאשר מלבד ההצעות מגרמניה מחזיק שכטר בהצעה של קייבו האיטלקית ואף מעורר עניין גם בפרמייר ליג האנגלית.

סטפן קונץ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
סטפן קונץ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE