בלדוט. הרגיש שזרקו אותו מהבית (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
בלדוט. הרגיש שזרקו אותו מהבית (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

הערב בשעה 19:30 יתחיל הדרבי הכתום של הליגה, כאשר בני יהודה תארח את הפועל ראשל"צ. דבר משותף לשתי הקבוצות, מלבד הצבע הכתום, הוא הקשר, אסי בלדוט, שהיה בבני יהודה מגיל שמונה ובשנתיים האחרונות נדד תחילה להפועל חיפה וכעת להפועל ראשל"צ.
 
אסי בלדוט התראיין לאתר הרשמי של בני יהודה ואמר תחילה: "אני יודע שאתה ועוד הרבה אוהדים שרופים שהולכים לכל משחק ומכירים אותי הייתם מוכנים לעשות הכל בשביל שאני אשאר, אבל לעולם לא העלתי על דעתי לפגוע בחברים שלי ובקבוצה, מעבר לכך גם לא הסכמתי להתראיין ולדבר על זה, בכיתי בצד ושתקתי. בני יהודה חשובה לי ולכן החלטתי שעדיף לי לא לדבר ופשוט ללכת להפועל חיפה. הייתי בטוח שבעונה הנוכחית אני אחזור לקבוצה, אבל כבר באימון השני הבנתי שלא רוצים אותי ועכשיו אני כבר לא בטוח אם אחזור לבני יהודה". 

לשאלה מדוע הוא לא בבני יהודה אמר בלדוט: "אני אגיד לך את האמת, לא ברור לי למה אני לא בבני יהודה. כל הסיוט הזה החל מהאימון השני של קשטן בקבוצה, כבר אז הבנתי שלא רוצים אותי בבני יהודה. לא האמנתי שישנה אפשרות כזאת, הייתי מגיע  למצב של בכי במהלך האימונים כי לא חשבתי שמגיע לי היחס שקיבלתי". 

על כך שהבחירה הייתה כביכול בינו לבין קשטן אמר הקשר: "כאב להם מאוד לראות אותי ביציע בזמן משחקים, לראות אותי כבוי באימונים ולהבין איך אני מסתגל למצב החדש הזה שבו אני הופך להיות המוקצה של הקבוצה. היחסים שלי עם חזי ומשה מצוינים, אני מדבר עם חזי מגן בטלפון מדי פעם ואני בקשר עם משה ועם הרבה שחקנים ואוהדים מהקבוצה".

מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
מסיבת העיתונאים של בני יהודה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"אני מאוד אוהב ואף פעם לא שוכח מאיפה הגעתי. בזמן שבו היה ברור לכולם – אולי חוץ ממני, שאני לא אשאר בקבוצה, חזי ומשה אמרו לי שאני יכול לעבור לכל קבוצה שבה רוצים אותי ובחינם. היה קשה להם לראות אותי במצב הזה וכסמל של הקבוצה ושחקן בית שגדל והתחנך על הערכים של בני יהודה הם רצו שיהיה לי טוב, אם לא בבני יהודה, אז לפחות במקום אחר. הרגשתי שזורקים אותי מהמשפחה שלי, שקורעים לי את הבית".

אחת הטענות הייתה כי עזיבתו נבעה מהנסיון להמריד כנגד שלו מנשה בחדר ההלבשה, על כך אומר בלדוט: "קשה לי להאמין שמי שמכיר אותי חושב שיש אמת בדבר. שלו בן אדם מדהים, בחור ממש טוב, נשמה טובה ושחקן חשוב לשחקנים. אני מאוד אוהב ומלא הערכה לשלו והלוואי והוא היה פה איתנו בשביל לספר לך על היחס שלי אליו. חשוב לי מאוד שאנשים בכלל לא יחשבו שזה מה שהוביל אותי מחוץ לבני יהודה. מדובר בשמועה לא רלוונטית שעשתה עוול לשלו וגם לי ואני מקווה שכולם יבינו את זה".

שלו מנשה בועט, ארדיאן גאשי הודף (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שלו מנשה בועט, ארדיאן גאשי הודף (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ומה חשבו השחקנים על עזיבתו: "המעבר שלי להפועל חיפה היה תהליך של זמן לא קצר שבו מצבי בקבוצה הולך ומתדרדר - החל מכך שלא הייתי בהרכב, עברתי להתאמן בצד עם השחקנים שעלו מהנוער ועד לישיבה ממושכת ביציע. אני לא האמנתי שבני יהודה משחקים על המגרש ואני יושב ביציע, אבל החברים לקבוצה תמיד ניסו לעודד ולתמוך בי אבל גם הם לא יכלו לעשות הרבה. אני רוצה להיות במקום שמעריכים אותי ואוהבים אותי בו ואני לא רוצה לכפות את עצמי על אף אחד. כל השחקנים חשבו שאני אשאר בקבוצה, אבל ברגע שהוחלט שאני לא בקבוצה הבנתי שאין לי ברירה אלא לעזוב".

ואם הבעיה הייתה עם קשטן, אז מדוע לא לחזור בתקופת יוסי אבוקסיס? הקשר מסביר: "ברגע שהבנתי שקשטן עוזב להפועל ת"א הייתי בטוח שאני חוזר. יותר מזה, כל מי שאני מכיר אותי היה בטוח שאני חוזר לבני יהודה,  אחרי הכל מגיל שמונה גדלתי במגרש הזה. זה היה הבית השני שלי, אם לא הראשון. גדלתי במגרש הזה, עברתי בו את כל השלבים שילד בן שמונה רק יכול לחלום עליהם. הגעתי לאימונים בהרגשה שאני חוזר הביתה, אבל לצערי כבר באימון השני הבנתי ששוב מראים לי את הדרך החוצה. אבוקסיס מינה את כפיר לקפטן ואני הבנתי שכנראה אני אשמע בקרוב שאני לא בתוכניות של אבוקסיס".

אבוקסיס (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

לסיום, התייחס בלדוט לתחושותיו במשחק הראשון נגד האקסית: "במשחק הראשון ששיחקתי נגד בני יהודה ממש התרגשתי, הרגשתי ממש מוזר, לא האמנתי שאני משחק נגד הקבוצה שלי, אבל מהרגש שהשופט שורק אתה שוכח הכל ורוצה לנצח. כל משחק נגד בני יהודה, זה לא עוד משחק בעבורי, אני מגיע למגרש הביתי שלי וזה מרגש. אני אוהב את המועדון הזה ואני אתרגש גם במשחק הזה ואני בטוח שעד השריקה אני עוד לא אאמין שאני הולך לשחק נגד בני יהודה".

אסי בלדוט (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אסי בלדוט (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE