הגרלת חצי גמר גביע הטוטו נערכה היום (חמישי) במשרדי ההתאחדות לכדורגל וזימנה בשלב הבא מפגשים בין מכבי פ"ת והמנצחת בין מכבי תל אביב למכבי חיפה (משחק שייערך היום ב-16:00) ומפגש בין עירוני קרית שמונה לבני יהודה.

חצאי הגמר יערכו ב-5 בינואר, יום רביעי הבא, באצטדיון רמת גן. הקרב המסקרן של חצי הגמר יהיה בין המלאבסים לבין מי שתנצח בין מכבי תל אביב למכבי חיפה במשחק שנדחה מאתמול.

מי מבין שתי הקבוצות שתעלה לחצי הגמר, מכבי חיפה או מכבי ת"א, תיאלץ לשחק פעמיים ב-48 שעות: בפעם הראשונה במשחק הליגה בין השתיים ביום שני הבא, ופעם נוספת בחצי גמר גביע הטוטו מול מכבי פ"ת.

איציק לוזון, מנהל מכבי פתח תקווה אמר בציניות על ההגרלה הקשה שקיבלו בדמות מכבי ת"א או מכבי חיפה: "זאת הגרלה מאוד אטרקטיבית. אין לנו שום בעיה עם ההגרלה, מפני שבכדי להניף גביע צריך גם לנצח את מכבי ת"א או מכבי חיפה כי אם לא, לא נוכל להניף את הגביע אז הכל בסדר ונבוא לנצח. ממש לא משנה לנו מי נקבל בין ת"א או חיפה מי שיבוא ברוך הבא. הכסף מהמפעל מאוד חשוב לקבוצה".

עטר נגד קטן. מי תפגוש את מכבי פ"ת? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עטר נגד קטן. מי תפגוש את מכבי פ"ת? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מנהל בני יהודה, משה דמאיו אמר על ההגרלה: "כמו שאתה יודע בהגרלות של גביע אין מרוצה, חכמים רק אחרי המשחק. כל הקבוצות שהגיעו למעמד חצי הגמר הן קבוצות שנמצאות בחלק העליון של הליגה מלבד בני יהודה וזה כלל לא משנה, כך שאם ננצח נהיה מרוצים מהגרלה".

מכבי פתח תקווה הגיעה אל שלב חצי הגמר לאחר שהצליחה לנצח את בית"ר ירושלים בדו קרב פנדלים. המלאבסים סיימו ב-1:1 בתום 90 דקות (ו-2:2 בתום 120) מול הירושלמים, אחרי שהשיגו שער שיוויון דרמטי בדקה ה-93 מראשו של אלירן דנין.

עירוני ק"ש עשתה זאת אחרי 0:1 קטן על מ.ס. אשדוד מפנדל של זורן באלדובלייב והמשיכה את העונה הטובה מאוד שהיא חווה העונה. יריבתה בחצי הגמר, בני יהודה, היא הנציגה האחרונה להעפיל לשלב חצי הגמר, עשתה זאת אתמול עם 2:4 על מכבי נתניה, ניצחון שהושג בהארכה לאחר 2:2 בתום 90 דקות.