במשך 81 דקות הפריד שוער הפועל חיפה, ניב אנטמן, בין מכבי חיפה להשגת שלוש נקודות יקרות בצמרת, אבל, גם בנו של גיורא שעשה עבודה גדולה נותר חסר אונים לאחר טעות קשה בהגנה האדומה אותה ניצל שובל גוזלן שהעניק לירוקים 0:1 בדרבי, עם פתיחת הסיבוב השני בנוער.

פתיחת המשחק הייתה שייכת דווקא לאדומים שניצחו את הדרבי הראשון של העונה (0:1). מאור אוחיון הגיע לשני מצבים טובים מול רון שושן אבל למזלם של הירוקים, הכדורים לא מצאו את הרשת.

הקבוצה של גיל לבנדה התעוררה והחלה לתקוף. שאדי שעבאן ורועי עטר הגיעו להזדמנויות קורצות ברחבה אבל אנטמן היה במקום. עם פתיחת המחצית השנייה רז שטיין שנכנס כמחליף היה חייב להעלות את מכבי חיפה ליתרון אבל אנטמן (כבר אמרנו?) ירד מצוין והשאיר את הרשת נקייה.

בדקה ה-75 שובל גוזלן, שקיבל דקות ראשונות בקבוצה הבוגרת ב-0:0 מול רמה"ש, החליף את דור כוכב ושש דקות לאחר מכן חגג את שער הניצחון. בן שלב ניסה להחזיר אחורה לאנטמן, גוזלן "גנב" את הכדור וגלגל לרשת מקרוב.

בדקה ה-87 גוזלן חדר לרחבה, הוכשל על ידי יורי קדינסקי והשופט רונן אבדילוב שעשה עבודה טובה, הצביע על הנקודה הלבנה. ערן מלכין יכול היה להכפיל את היתרון אבל אנטמן קלט את הפנדל.

שובל גוזלן חוגג. הג´וקר של הירוקים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שובל גוזלן חוגג. הג´וקר של הירוקים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עמר: "אני שבור כי כואב לי להפסיד בצורה כזאת"
מאמן הפועל חיפה, יוסי עמר, סיכם: ”חבל שזה קורה לנו כל פעם מחדש. ספגנו שער אחרי טעות קשה בהגנה. אני שבור כי כואב לי להפסיד בצורה כזאת, כנראה שנגזר עלינו להילחם נגד הירידה עד סוף העונה".

יוסי עמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יוסי עמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מצטיין המשחק, ניב אנטמן, הוסיף: ”לא מנחמת אותי העובדה שהצטיינתי. היה חשוב יותר שנשיג נקודות. טועיות זה חלק מהכדורגל. אנחנו כבר מסתכלים על משחק ההשלמה ביום שלישי נגד רעננה, זה מבחינתנו משחק על שש נקודות".

ניב אנטמן ומור שושן בסיום. השוערים עשו עבודה טובה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניב אנטמן ומור שושן בסיום. השוערים עשו עבודה טובה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
דקה 10 - משחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות בלי שאף קבוצה בעטה לשער היריב. בשורות מכבי חיפה הדומיננטים עד כה הם דור כוכב וערן מלכין, לעומת זאת, בשורות האדומים אלי אלבז ואדיר דהן בולטים בקבוצתם. 

תנאי המגרש בקרית חיים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
תנאי המגרש בקרית חיים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 19 - הזדמנות ראשונה במשחק להפועל חיפה. אדיר דהן הרים כדור חופשי מאגף שמאל לתוך הרחבה ומצא את ראשו של מאור אוחיון שנגח מעל המשקוף. תנאי המגרש מקשים לפתח משחק טכני.

שעבאן, גרינר ורוזנבאום עובדים בהגנה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שעבאן, גרינר ורוזנבאום עובדים בהגנה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 27 - שוב הזדמנות מצויינת להפועל חיפה לעלות ליתרון, דוד אמזלג פרץ יפה מאגף ימין, הרים לתוך הרחבה שם היה אוחיון כשהוא לבדו מול רון שושן, בעט מהאוויר אבל שוער הירוקים היה במקום ושמר על רשת נקייה.

רון שושן מחכה לכדור. שוער הירוקים עושה עבודה טובה עד כה (עמית מצפה (צילום: מערכת ONE)
רון שושן מחכה לכדור. שוער הירוקים עושה עבודה טובה עד כה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 30 - סוף סוף גם הזדמנות לירוקים. אכראם שריח הרים מאגף ימין כדור מצוין לשעבאן שהיה בתוך רחבת החמש אבל האחרון נגח ליד הקורה.

דקה 35 - גרינר הרים מאגף שמאל ורועי עטר נגח מחמישה מטרים אבל אנטמן היה במקום וקלט.

האוהדים האדומים שהגיעו לקריית חיים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
האוהדים האדומים שהגיעו לקריית חיים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 37 - שריח התקדם עם הכדור ומ-40 מטרים שלח כדור קשתי שופגע במשקוף ויצא החוצה.

מחצית שנייה
דקה 48 - דור כוכב פעיל מאוד באגף שמאל, חלף על פני שחקן יריב, הרים לרז שטיין שנכנס כמחליף שבעט שטוח אבל אנטמן ירד לכדור ומנע שער בטוח.

דור כוכב עם הכדור (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דור כוכב עם הכדור (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 61 - אלי אלבז קיבל כדור בתוך הרחבה, הוכיח כמה הוא מסוכן, בעט כדור חזק שחלף מעל המשקוף, הזדמנות גדולה להפועל חיפה.

דקה 65 - עטר קיבל כדור בתוך הרחבה, בעט שטוח אבל אנטמן עצר את הכדור.

דקה 69 - הכדור שוב הורם לרחבת הפועל חיפה, לעברו של עטר שנגח הפעם מעל המשקוף.

דקה 70 - יוסי עמר זיהה את הבעיות בהגנה ומשלב את אור לגריסי על חשבון אוחיון.

דקה 81 - 0:1 למכבי חיפה: שובל גוזלן שנכנס כמחליף בדקה ה-75, ניצל טעות קשה בהגנה והעלה את הירוקים ליתרון. בן שלב ניסה להחזיר כדור לאנטמן ועל המציאה עט גוזלן שלא התבלבל ומקרוב כבש.

גוזלן עט על המציאה ומכניע את אנטמן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גוזלן עט על המציאה ומכניע את אנטמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
הפועל חיפה - מכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הפועל חיפה - מכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גוזלן חוגג את שער הניצחון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גוזלן חוגג את שער הניצחון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 87 - מלכין החמיץ כדור עונשין מ-11 מטרים: שובל גוזלן קיבל כדור בתוך החרבה והוכשל על ידי יורי קודינסקי. את הפנדל לקח ערן מלכין אבל ניב אנטמן המצוין הדף קלט את הבעיטה.

אנטמן עם הכדור. גם יכולת טובה שלו לא הספיקה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אנטמן עם הכדור. גם יכולת טובה שלו לא הספיקה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: ניב אנטמן, יורי קודינסקי, עידן גונסטון, בן שלב, מאור אושרי, ניב סרדל, תום בר יוסף, מאור אוחיון (אור לגריסי, 70), אדיר דהן (שחר הירש, 65), דוד אמזלג ואלי אלבז.

מכבי חיפה: רון שושן, אכראם שריח, אמיר נסראלדין, אימרי זייד, גבריאל גרינר, שאדי שעבאן (רז שטיין, 46), ערן מלכין, בר אביטן, דור כוכב (שובל גוזלן, 75), ערן רוזנבאום ורועי עטר.

מכבי שוב ניצחה, תבוסה להפועל ת"א, כפ"ס פירקה את ב"ש
המוליכה, מכבי ת"א, עשתה את העבודה מול הפועל ראשל"צ מהתחתית עם 1:3 בקריית שלום. דור מיכה שחזר לשחק בנוער העלה את קבוצתו ליתרון כבר בדקה השמינית. אושר אבו הכפיל בדקה ה-30 ודין אקפי עשה 0:3 בדקה ה-55. עומר אצילי צימק בדקה ה-75. אלעד חלימי השאיר את הכתומים בעשרה שחקנים.

דור מיכה (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
דור מיכה (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

עירוני קריית שמונה הביסה 1:4 את הפועל ת"א הלא יציבה. איזי שירצקי ורן בן שמעון צפו בניצחון הגדול של קבוצת הנוער. דור חי חמו העלה את האדומים ליתרון בדקה ה-11 ופה הסיפור של הפועל נגמר. אלי בלילטי השווה בדקה ה-20, ארז אלבז העלה את ק"ש ליתרון בדקה ה-60, יואל צחנוביץ', המצטיין במשחק, עשה 1:3 בדקה ה-72 ואופיר מזרחי קבע את התוצאה שש דקות לסיום.

הפועל כפר סבא הביסה 1:4 את הפועל ב"ש בחוץ. יובל יעקובוביץ' עם צמד ושערים של גיא מלמד וירדן שגיב סידרו לאורחים ניצחון גדול. בן אלגרבלי כבש לב"ש.

במשחק מסקרן ניצחה בית"ר נס טוברוק 2:3 את בני יהודה. רועי זכרי עם צמד ועומר צלישר כבשו למנצחים, חן מזרחי וגיל יצחק לבני יהודה. מועדון ספורט אשדוד ומכבי נתניה נפרדו ב-1:1. עדן מור כבש בדקה ה-11 לאשדוד, סרחאן חסן השווה בדקה ה-27. מכבי הרצליה ניצחה 0:2 את בית"ר ירושלים משערים של עומרי פרל ויוסי אברמוב.