אימון בית"ר היום. המאמן כועס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אימון בית"ר היום. המאמן כועס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר ירושלים לא עוברים לסדר היום על האירועים האחרונים והריבים בין השחקנים במהלך האימונים שאילצו את המאמן אורי מלמיליאן לא אחת לשלוח שחקנים מוקדם מהצפוי לחדר ההלבשה.

מלמיליאן החליט לשים לתופעה סוף, כינס את השחקנים באימון על כר הדשא באימון לקראת סכנין ביום שני ואמר להם: "תכבדו את המקום שאתם נמצאים בו, אני לא רוצה לראות שחקנים רבים פה, מעכשיו שחקנים שיריבו באימונים יקבלו קנס".

בבית"ר יודעים כי לאור האירועים בשבוע האחרון בליגה, במגרש באשדוד ובבלומפילד במשחקה של הקבוצה, יהיה פוקוס על המתרחש ביציעים במשחקה של בית"ר מול בני סכנין ביום שני בטדי. לכן בהנהלת הקבוצה הגיע להבנות עם אוהדי בית"ר, בעיקר אלו היושבים ביציע המזרחי, בנוגע לכל מה שקשור לקריאות גזעניות במשחק מול סכנין.

הנהלת הקבוצה הגיעה לסיכום עם האוהדים, לפיה הם יתרכזו בעידוד הקבוצה ולא בקללות. "אנחנו נגד קריאות גזעניות בכל משחק ולא משנה האם השבוע יהיה פוקוס על האוהדים ביציעים, או לא", אמרו בבית"ר והוסיפו: "אנחנו מאמינים שהאוהדים שלנו יתעסקו בעידוד ולא בדברים אחרים שיכולים להזיק לקבוצה, הם יודעים שהשחקנים על המגרש צריכים אותם".

375 סדרנים ועוד כ-120 שוטרים יאבטחו את המשחק בין בית"ר ירושלים לבני סכנין, כאשר כמות לא מבוטלת של סדרנים ושוטרים יאבטחו את האצטדיון מבחוץ, על מנת לשמור על ביטחונם של שני מחנות האוהדים.

פרננדס ואייבינדר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
פרננדס ואייבינדר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בנוסף, ארקדי גאידמק עשוי להגיע לטדי למשחק מול סכנין, אחרי הרבה זמן שנעדר ממשחקי בית"ר ירושלים. בכל מיקרה, היו"ר איציק קורנפיין החליט כי הוא לא מתערב במשא ומתן, אם יהיה כזה, בין גומא אגייאר לארקדי גאידמק, בכל מה שקשור לרצונו של אגייאר להפוך לבעלים של בית"ר ירושלים.

אורי מלמיליאן וכריסטיאן אלבארס. המגן יוסט לעמדת הבלם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן ואלבארס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אגייאר, שהציע להשקיע בבית"ר שלושה מיליון דולר לעונה בשנים הבאות, העביר מסר במאצעות מקורביו בארץ, כי אם לא יקבל תשובה בימים הקרובים על הצעתו הוא עשוי להוריד את הסכום שהוא מוכן להשקיע בקבוצה, לשמונה מיליון דולר בשלוש שנים.

לקראת המשחק קיים המאמן אורי מלמילאין אימון בו תירגל את ההרכב שצפוי לפתוח ביום שני. נראה כי מלמיליאן הולך על אותו הרכב שפתח מול בני יהודה, כשבהגנה ימשיכו לקבל את הקרדיט כריסטיאן אלבארס, שחזר להרכב הפותח בשבוע שעבר, ואיתו אבי ריקן, שצפוי לשחק כמגן שמאלי.

ברוכיאן ובן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן ובן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם במרכז ההגנה מלמליאן לא ערך שינויים ותירגל את צמד הבלמים כריסטיאן גונסאלס ומושיקו מישאלוב. בקישור תורגלו כרגיל עידן טל ודן אייבנדר כקשרים אחוריים ובחלק הקדמי שיחקו אבירם ברוכיאן, סטיבן כהן, עמית בן שושן וסרג' איילי. אם מלמיליאן יבחר לבסוף לשמור על ההרכב, המשמעות היא שדריו פרננדס שוב לא יהיה ב-11 של המאמן.

עידן טל ויבואה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל ויבואה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE