הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, עוקב מארה"ב אחרי ההתפתחויות בכל מה שנוגע למאמן, ניצן שירזי, שבפעם הרביעית יחקר בפרשת ה"כדור המרכזי".

לאורך כל התקופה מאז החלה הפרשה כץ נתן גיבוי מלא לשירזי מתוך אמונה ותקווה שהוא לא מעורב בחשדות המיוחסים לו.

גם הפעם כץ נשמע בטוח, אבל כבר מתחיל לגלות חוסר נוחות בכל מה שקורה סביב המאמן שלו. כץ: "המצב שאנחנו ושירזי נמצאים בו לא מוסיף, לא עוזר ולא נעים לאף אחד במערכת, אבל כאשר נכנסתי לעסק הזה של הכדורגל לקחתי בחשבון שיהיו דברים פחות נעימים. אני נותן לשירזי גם הפעם את כל הגיבוי ומאמין ביושרה שלו".

כץ המשיך: "אני מקווה מאוד ששירזי הפנים והבין שהוא טעה כאשר התחבר לאנשים הלא נכונים בכדורגל, שבגללם היום הוא מגיע לחקירות וסביר להניח שעל לא עוול בכפו. שירזי הוא איש ישר והגון ואני לא חושש למצב בו הוא יואשם במשהו".

בחיפה מקווים מאוד ששירזי ייצא נקעי מהפרשה. החקירות לא עושות טוב למאמן והדבר ניכר על מצב רוחו. שירזי משוכנע שהוא ייצא נקי וללא רבב מהפרשה. בכל מקרה, בהפועל חיפה לא חושבים על אפשרות בה בסופה של חקירה יוחלט להגיש, חלילה מבחינת שירזי, כתב אישום.

ניצן שירזי ויואב כץ:
כץ ושירזי. "המצב לא נעים" עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במישור המקצועי ינסו בקבוצה לבחון הערב במשחק מול רעננה מספר שחקנים זרים. הזר הנבחן אמוס קולי, שהגיע באמצעות סוכנו שחר גרינברג, עשה רושם טוב וניצן שירזי אמור להכריע בין קולי ויקי ויצמן. אחד מהשניים יחתום.

עודד אלקיים. &
עודד אלקיים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עסקת השאלתו של עודד אלקיים מתעכבת בשלב זה בין היתר בגלל שיואב כץ דרש דמי השאלה גבוהים וכבר לא ממהר לשחרר את השחקן לבני סכנין בגלל העדר מגן ימני בשוק. אלקיים אמר ל-ONE: "אני סגור בסכנין ותחת הסכם ואני לא ברירת מחדל של אף אחד. הפועל חיפה לא רוצה אותי ואני אשחק רק בסכנין".