האם ההפסד אמש (שבת) 3:1 להפועל עכו חרץ למעשה את דינה של הפועל פתח תקווה בליגת העל? על פי כל התחזיות התשובה היא כן. על אף הניסיונות של המלאבסים להשאר אופטימיים ולהלחם עד הסוף על ההישארות בליגת העל, נכון לרגע זה מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית וגם במועדון מאם המושבות כבר מבינים שרק נס גדול מאוד יצליח לקנות להם עונה נוספת בליגה הבכירה בישראל.

המלאבסים חזרו מעכו מאוכזבים מתמיד כשהשחקנים עצמם וגם הצוות המקצועי הפנימו היטב את המצב הקשה של הקבוצה, בעיקר בתקופה בה קבוצות התחתית מצליחות לצבור נקודות חשובות ופותחות ממנה פער שיהיה קשה מאוד לסגור.

"עם כל הצער שבדבר ואני לא מאמין שאני אומר את זה אבל ככל הנראה הפועל פתח תקווה ירדה ליגה באופן סופי. הפער מהקו האדום הוא 12 נקודות ונצטרך יותר מנס כדי להישאר בליגה. המשחק האחרון נגד בית"ר ירושלים היה קריטי מבחינתנו וההפסד בו החל לגרום לאנשים לאבד מעט את האמונה. אחרי ההפסד לעכו גם האופטימי הכי גדול מבין כי הסיכוי להישאר בליגה אפסי", אמר אחד השחקנים בקבוצה ותיאר את הלך הרוח במועדון מהמלאבס.

בחדר ההלבשה של הקבוצה בסיום שררה אווירה מדכאת ביותר וחלק מהשחקנים האשימו אחד את השני בספיגת שלושת השערים שהובילו להפסד נוסף. גם ניסיונם של אנשי הקבוצה לעודד את השחקנים ואף אחד את השני לא צלח וכעת התקווה היחידה שנותרה למלאבסים היא הערעור שהוגש לבית המשפט העליון שאם יקבל את בקשתם וישיב להם את תשע הנקודות שהופחתו בגין הליך הפירוק אזי כי תופח בהם רוח חיים מחדש והם יוכלו לחזור למאבקים מחדש.

עם זאת חשוב לציין כי התקוות של אנשי פ"ת כי הערעור יתקבל רחוקות מאוד מהמציאות וגם כאן הם זקוקים לנס על מנת שבית המשפט העליון יתערב בהחלטות ההתאחדות לכדורגל, דבר שהם לא נוהגים לעשות לרוב.

"כל אחד בקבוצה פה ידע שאנחנו נכנסים לשנה קשה ושהמצב לא קל בכלל. יש בקבוצה שחקנים שלא מתאימים לליגת העל בזמן שיתר קבוצות התחתית האחרות התחזקו, בית"ר הביאה את דאריו פרננדס ואת לאונרדו פאסוס ששני משחקים ברציפות כובש ומביא להם ניצחונות, באר שבע התחזקה בכמה שחקנים וכבר רואים את הפירות ורק אצלנו אין כסף והמצב הופך להיות יותר ויותר קשה", אמר שחקן בקבוצה.

מרינקוביץ' חוגג, הפועל פ
מרינקוביץ' חוגג, הפועל פ"ת בהלם´ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"המצב שלנו לא קל בכלל, אנחנו מקבלים גולים שטותיים כל שבוע בתחילת המשחק ופשוט אי אפשר להמשיך ככה יותר. המשחק הבא נגד הפועל תל אביב לא בא לנו בזמן בכלל אחרי שהיא התפוצצה על נתניה אבל אין ברירה, נבוא וניתן את הכל ונקווה שלא נקבל בראש כמו בפעם שעברה בבלומפילד", הוסיף אותו השחקן.