מאבקי הירידה של הפועל פתח תקוה הופכים למסובכים יותר משבוע לשבוע כאשר המלאבסים לא מצליחים להשיג ולו נקודה אחת בודדת שתסייע לה בתחתית הטבלה ובמאבקי ההישרדות. הקבוצה סופגת פעם אחר פעם תבוסות כואבות שמסמנות לה באופן ברור את הדרך לליגה השניה כאשר אמש (שבת) נחלה הקבוצה תבוסה ביתית קשה 3:1 מול עירוני קרית שמונה ומצאה את עצמה פעם נוספת עמוק בבוץ.

בקבוצה ממלאבס חושבים כבר תקופה ארוכה על חיזוק הסגל בכדי לשמור על הסיכויים להישאר בליגת העל אך כפי שנראית הקבוצה כעת, לא ברור האם גם זה יעזור לפתח תקוואים במאבקי ההישרדות. בפתח תקוה יודעים כי עליהם להתחיל להלחם על כל נקודה שיכולה לקדם אותם בסופו של דבר במעלי הטבלה.

מאמן הקבוצה, יובל נעים, נראה שבור בסיום המשחק ואף לא דיבר עם שחקניו מלבד הערה שזרק לעברו של הבלם דניאל אדו על כך שאיבוד כדור שלו הוביל לשער השלישי של קרית שמונה. נעים מודע לעובדה שבסגל הנוכחי יתקשה להשאיר את הקבוצה בליגה אך מקווה כי ההבטחות של ההנהלה לפיהן יקבל את החיזוק הדרוש מותירות בו תקווה לקראת ההמשך.

בחדר ההלבשה שררה אווירה נכאים כאשר אחד השחקנים אף תיאר ל-ONE את התחושות בקבוצה: "יש לנו סף שבירה מאוד נמוך, יצאנו בהרגשה טובה למחצית השניה אך ספגנו גול וזה שבר אותנו. אמרו שיביאו חיזוק אז בוא נראה כי בלי חיזוק אני לא יודע מה יהיה".

"אחרי שאשקלון התחזקה היא קבוצה של אמצע טבלה והמאבקים שלנו כרגע הם מול בני סכנין והפועל רמת גן שגם התחזקה. מחצית ראשונה עמדנו טוב על המגרש ורצנו כמו משוגעים אבל זה לא מספיק חייבים עוד שחקנים".

יגאל אנטבי. צפוי לשחק בשבת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יגאל אנטבי מול שלומי אביסידריס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

המגן הוותיק, יגאל אנטבי, סיכם ל-ONE את ההפסד המאכזב: "חצי ראשון טוב שלנו, באנו נחושים, אגרסיבים, מפוקסים ושיחקנו קרוב לקרית שמונה. היתרון הגיע לנו אבל בחצי השני אני לא יודע להסביר מה קרה לנו אבל ברור שהיה איזשהו ריפיון בקבוצה. ההרגשה היתה כאילו יהיה בסדר עם ה-0:1 אבל לצערנו זה לא הספיק וחבל מאוד, צריך להסתכל הלאה למשחק הבא".

אנטבי יודע כי המלחמה נגד הירידה תהיה עד המחזורים האחרונים: "אני מאמין שהשחקנים כבר מבינים לאיזה מצב נקלענו, המצב לא טוב אחרי שלושה הפסדים אבל מבחינתנו המלחמה תהיה עד סוף העונה ואנחנו נעשה הכל על מנת להשיג את המטרה להישאר בליגה".

יובל נעים במשחק נגד קרית-שמונה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים במשחק נגד קרית-שמונה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE


לאור הניסיון הרב שלו בליגת העל מבין אנטבי שבמצב הנוכחי יהיה על ראשי הקבוצה לפתוח את הכיס: "זה לא תפקידי לדבר על חיזוק אבל אין ספק שהקבוצה חייבת חיזוק. יש כאן שחקנים טובים ומוכשרים אבל זה לא מספיק. שחקנים טובים עזבו אותנו דוגמת דודו ביטון וג'וניור ויסה וצריך להביא להם מחליפים. יש לנו מלחמה עד סוך העונה אבל אני מאמין שנישאר בליגה".