שמונה ימים לפני הדרבי של תל אביב, מכבי תפגוש הערב (שבת, 17:00) את הפועל עכו למשחק אותו מתארים בקבוצה כ"לא פחות קשה מהמפגש מול הפועל ובטח שלא פחות חשוב".

שעה קלה לפני המשחק נודע כי שרן ייני סובל מכאבי גב וייעדר מסגל הצהובים הערב. עומר ורד יעלה בסופו של דבר בהרכב וסאבו פאביצ'ביץ' יעלה בעמדת הבלם יחד עם ניבאלדו. הברזילאי חוזר להרכב מאז המשחק נגד מכבי חיפה והוא אף יענוד את סרט הקפטן.

הקבוצה, שבחודש האחרון השיגה ניצחון בודד ומגיעה אחרי ההפסד לבית"ר ירושלים, רוצה לשוב למסלול הניצחונות ובעכו זו ההזדמנות להתחיל את שבוע הדרבי עם אווירה טובה ושלוש נקודות יקרות מאוד.

אלא שגם בקבוצה מודעים לעובדה שבלי שום קשר למזג האוויר, מצפה לצהובים משימה לא קלה בכלל: "עכו כבר הראתה בעונה שעברה למכבי כמה קשה לחזור עם נקודות מהמגרש הביתי שלהם", אמר שחקן בקבוצה. “אין תירוצים, אנחנו חייבים לחזור עם נקודות משם".

למעלה מ-800 אוהדים צהובים אמורים לעודד את הקבוצה במשחק החוץ, אליו יצאו השחקנים כבר אחרי האימון בדרך למלון הנמצא בסמוך לעכו, כדי לאפשר לשחקנים לנוח היטב.

עוד לפני כן ערכה הקבוצה את האימון המסכם ממנו נעדר הקשר, רפי דהן, שעדיין סובל ממתיחה בשריר ולא יוכל ליטול חלק במשחק. במכבי יעשו מאמצים להכשיר אותו לדרבי. לעומתו, האריס מדוניאנין וסאבו פאביצ'ביץ' שבו לאימונים ויעמדו לרשותו של המאמן. המונטנגרי כאמור יעלה כבלם.

שרן ייני, אלי זיזוב (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שרן ייני. כאבי גב (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בקישור מושיקו לוגסי ישתף פעולה עם רוברטו פונצ'ץ. האריס מדוניאנין ישחק יותר מקדימה כשדור מיכה ילווה אותו מצד שמאל. מונס דאבור יעלה בהרכב לאחר שהועדף על פני מוסא קונאטה. בחוד: אלירן עטר.

מונס דאבור מנסה את כוחו. תורגל כקשר ימני (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מונס דאבור מנסה את כוחו. תורגל כקשר ימני (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, למרות שבקבוצה מנסים להתעלם מהדרבי בשבוע הבא ורוצים להתרכז במשחק מול עכו, הצוות הניהולי כבר החל בהכנות שלו. באופן יוצא דופן, הודיעו בהנהלה לשחקנים כי ביום שלישי תצא הקבוצה לבית מלון בקיסריה שם תקיים מחנה אימונים בין ארבעה ימים עד ליום המשחק, וזאת כדי לבודד את השחקנים מכל ההמולה ולאפשר להם להתרכז רק בהכנות למשחק.

הרכב: ברק לוי, ניבאלדו, עומר ורד, סאבו פאביצ'ביץ', יואב זיו, מושיקו לוגסי, רוברטו פונצ'ץ, דור מיכה, האריס מדוניאנין, מונס דאבור (מוסא קונאטה), אלירן עטר.

עומר ורד, ברק לוי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
עומר ורד וברק לוי. השוער יפתח והמגן? (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אלי כהן: מזג האוויר עלול לבטל את הטכניקה
הפועל עכו תארח את מכבי ת"א ובהרכב של הקבוצה הצפונית, צפוי שינוי אחד ומשמעותי כשהבלם גבע ברקאי ישחק במקומו של אדי גוטליב שהסגיר את עצמו למשטרה הצבאית אחרי שהיה עריק.

ברקאי לא שיחק עד כה 90 דקות, אבל בעכו משוכנעים שניסיונו יעזור לקבוצה לעצור את החלוצים האיכותיים של מכבי ת"א. בעכו מקווים מאוד להמשיך במגמת השיפור, אבל יודעים שמולם תתייצב קבוצה שלא מתכוונת לשמוט נקודות במאבק האליפות.

אלי כהן. חושש מהגשם (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן. חושש מהגשם (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עכו תגיע למשחק מהמקום הרביעי עם 18 נקודות, רק 2 פחות מאשר למכבי, כך שניצחון יקפיץ את הצפוניים מעל לצהובים. המאמן אלי כהן יודע שלא יהיה קל ובטוח ביכולת חניכיו לעשות את המקסימום.

"מכבי ת"א קבוצה חזקה וצפוי לנו משחק קשה מאוד", הוא אמר, "נבוא מוכנים על מנת להמשיך את היכולת הטובה מהשבועות האחרונים. העובדה שמכבי ת"א לא שיחקה השבוע באירופה רק יכולה להועיל לה ואני בטוח שאם יהיה מזג אוויר סוער כפי שצופים, הוא יבטל את הטכניקה והקבוצה שתהיה יותר אגרסיבית היא זו שתיקח את הנקודות".

קפילוטו. עוד מכה להגנה של אלי כהן? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף וקפילוטו. אחד ייעדר, השני ישחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

משה מישאלוף הפצוע יפסיד מפגש פיקנטי מול האקסית.לעומת זאת, לניסו קפילוטו יהיה זה מפגש מסקרן מול קבוצת נעוריו. בעכו מצפים לקהל גדול למרות מזג האוויר, כ-500 אוהדי מכבי צפויים להגיע.

הרכב: דודו גורש, רועי לוי, ניסו קפילוטו, גבע ברקאי, אלירן דנין, אלכסנדר דוידוב, יובל שבתאי, עבד מורז'אן, סינטאיהו סלליך, ניקולאס פלצ'וק וסטפן שצ'פוביץ'.