אביחי ידין. ננזף ונקנס בצורה קשה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אביחי ידין. ננזף ונקנס בצורה קשה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מה יהיה הסוף במערכת היחסים בין מאמן הפועל ת"א דרור קשטן לבין הקשר אביחי ידין?

לאחר שהבלם תופקד כבלם במחצית השניה מול מכבי חיפה, עקב פציעתם של מריו פצ'אלקה וביוואן פרנסמן, ואף תורגל כבלם בהרכב לקראת משחק הצמרת מול קרית שמונה, החלו להתגלות בקיעים בכל הנוגע לשביעות רצונו מהתפקוד.

היום (שבת) עשה המאמן אסיפה קשה לשחקניו לאחר שששמע את ההתבטאויות על כך שהקשר לא מרוצה מהסבת עמדתו לעמדת הבלם ואמר: "חבל שיש אנשים שמעמידים את האגו שלהם לפני הקבוצה וחושבים רק על עצמם".

לאחר מכן, פנה קשטן לידין ואמר לו בזעם: "על זה אביחי, אני קונס אותך ב-15 אלף דולר. אתה עושה מה שאתה רוצה, מי ייקח אותך ככה באירופה?".

על אף האסיפה הקשה וההתפרצות של המאמן לעברו של הקשר, ידין תורגל ב-11 לאורך כל ההרכב ונראה שהוא יפתח בק"ש בעמדת הבלם. שחקנים בקבוצה סיפרו על האסיפה: "בחיים לא ראינו ככה את דרור (קשטן), היינו בהלם ממנו".

דרור קשטן. זעם על הקשר שלו (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. זעם על הקשר שלו (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

המאמן התבטא בחריפות נגד הקשר כשאמר לו: "לא אתן שיהיה כאן סבוטאז'. אתה צריך לקחת דוגמא משחקנים כמו פויול שחושבים בראש ובראשונה על טובת הקבוצה, ולא מדמוי כוכבים כמוך. חבל שאחרי תקופה כל כך טובה שלנו אני צריך להתעסק בדברים האלה, אבל יש גבול".

מאוחר יותר מסרה הקבוצה בהודעה רשמית: "המאמן, בהסכמת הבעלים, החליט לקנוס את אביחי ידין על התנהגות שאיננה הולמת ב-15,000 דולר".

רק אתמול סיפרו שחקנים ל-ONE: "הוא (ידין) לא מסתיר את התסכול שלו מההסבה שעשו לו ורואים את זה באימונים. כבר במשחק מול חיפה ראו שהוא לא מרוצה מכך שהורידו אותו להגנה, בטח כשעוקבים אחריו מחו"ל. אם זה יימשך ככה לאורך זמן, לא בטוח שלא יהיה עוד פיצוץ ביניהם".

קשטן צועק, ידין ברקע. תמונה שגרתית בהפועל? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
קשטן צועק, ידין ברקע. תמונה שגרתית בהפועל? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מנגד ידין אמר למקורביו: "איפה שאומרים לי לשחק אני אשחק. אם רוצים אותי בלם אהיה בלם". נראה כי מערכת היחסים בין השניים כבר לעולם לא תחזור למה שהייתה, כאשר ברור כי הסיכויים שידין ימשיך בקבוצה במצב הנוכחי לאחר חודש ינואר אינם גדולים, שכן כבר בפיצוץ הקודם בין השניים סימן קשטן את ידין כבעיה שלו בחדר ההלבשה ורצה לשחררו מהקבוצה.

בידין, שגילה יכולת טובה בתקופה האחרונה והיה נראה כי חזר לעצמו כשגם מערכת היחסים בינו לבין המאמן עשתה רושם שמגיעה לרגיעה, יש עניין ממספר קבוצות באירופה, בהן ראסינג סנטאנדר עימה כבר התקיים מו"מ בעבר, ו-וולפסבורג מהבונדסליגה שנציגה הגיע לעקוב אחריו בדרבי.