בן חיים. "זה קשה, רציתי שדרוג בקריירה" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים. "זה קשה, רציתי שדרוג בקריירה" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

לאחר שכבר נדמה היה כי חלוצה הצעיר והמוכשר של מכבי פתח תקווה ונבחרת ישראל, טל בן חיים, יעבור לשורותיה של הפועל תל אביב ויילך בדרכו של חברו הטוב, עומר דמארי, התפוצצה העיסקה הגדולה כפי שפורסם לראשונה ב-ONE לאחר שקשר האדומים, סלים טועמה, סירב לעבור לשורות המלאבסים.

שחקנים במכבי פתח תקווה ובנבחרת אשר שוחחו עם בן חיים לאחר פיצוץ העסקה סיפרו כי הוא לקח קשה מאוד את הנושא ואת העובדה שלא יעשה את הדרך לתל אביב. "אין לכם מושג מה אני מרגיש עכשיו, אני גמור, מרוסק. שלא תדעו מה עובר עליי. לא מעניין אותי כלום. כל כך רציתי לשחק בהפועל תל אביב ורק לשם אני רוצה לעבור", אמר לחבריו.

"כבר חתמתי והייתי רגל וחצי בהפועל והרגשתי שהחלום לעבור לקבוצה גדולה מתגשם ואז שמעתי שהעסקה התפוצצה ולא בגללי, אלא בגלל ששחקן אחר לא הסכים לעבור קבוצה".

"זה קשה. הספקתי לדבר כבר עם אוהדים וחיכיתי לשחק בבלומפילד מול הקהל של הפועל אבל בסוף זה התפוצץ בדקה ה-90. חבל לי ועצוב לי מאוד. אין דבר שרציתי יותר מאשר לעבור להפועל תל אביב. זה היה יכול להיות שדרוג חשוב לקריירה שלי".

טועמה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
טועמה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

החלוץ סירב להתייחס באופן רשמי לפיצוצה של העסקה, אך יחד עם זאת, לאחר שחתם בהפועל תל אביב צייץ בדף הטוויטר שלו: "עובר לאדום עם הרבה תקווה ותודה למכבי פ"ת שהיתה לי בית".

בן חיים עצמו שכבר הספיק להפוך לשם דבר בכדורגל הישראלי, נחשב לאחד השחקנים המבוקשים, זאת לאחר שבמהלך השנים האחרונות ביסס את מעמדו כשחקן מוביל במכבי פתח תקווה ואף הפך משתייך לסגל נבחרת ישראל".

בן חיים חוגג (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים חוגג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

כזכור, קפטן מכבי פתח תקווה, עומר גולן, התייחס  לפיצוץ העסקה: "הופתעתי לשמוע על הפיצוץ. אין ספק שזה טוב למכבי פתח תקווה כי טל הוא בורג מאוד משמעותי וחשוב לקבוצה. מכבי פ"ת זה הבית של טל בן חיים וכמובן שנקבל אותו בזרועות פתוחות".