רונאלדו והחולצות. בקרוב אצלנו? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו והחולצות. בקרוב אצלנו? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בתחילת חודש דצמבר תתכנס הנהלת ההתאחדות לכדורגל לישיבה, בה צפויה לעלות הצעה חדשה על הפרק, לפיה על חולצות שחקני ליגת העל יודפסו שמות המשפחה של הכדורגלנים, כמו שנהוג במרבית הליגות באירופה ובמשחקים הבין לאומיים.

גורם בהתאחדות אמר ל-ONE על הסיבה להגשת ההצעה: "המטרה של ההצעה תהיה לקרב בין הקהל לשחקנים שנמצאים על הדשא, שאת חלקם הוא לא בהכרח מכיר".  

בנוסף, ראוי לציין כי מעורב גם שיקול כלכלי בהצעה. הקבוצות שמחזיקות בשחקנים אטרקטיביים יוכלו להגדיל את מכירת החולצות שלהם, ובמיוחד מדובר במכבי חיפה והפועל ת"א, שמשחקות באירופה. 

עוד ידון בישיבה הסעיף המדובר שאושר בישיבה האחרונה של מזכירות ההתאחדות לכדורגל, לפיו קבוצות ייענשו באם אוהדיהן יקללו את אנשי ההתאחדות לכדורגל ובעלי תפקידים שונים במהלך משחקים. לפי שעה נראה כי הסעיף לא יעבור בהנהלה מאחר ו-ועדת התקנון המליצה שלא לקבלו. עם זאת, קיימת אפשרות כי הסעיף ינוסח מחדש בצורה שונה, בכדי להעבירו בכל זאת.   

מחר: פורום המנכ"לים של ליגת העל בהתאחדות  
פורום המנכ"לים של 16 קבוצות ליגת העל יתכנס מחר (שני) לישיבה בהתאחדות לכדורגל. אנשי ההתאחדות לכדורגל יציגו בפני המנכ"לים עדכונים בנושאים שונים על מנת לסייע למועדונים בפעילות השוטפת. בין הנושאים: ביקורי ההתאחדות במועדונים, העברות בינ"ל של שחקנים קטינים, נוהל קבלת מעמד ספורטאי מצטיין ופעיל אל מול רשויות הצבא ונוהל כניסת בעלי תפקידים למגרשים.

יעקב שחר ואבי לוזון. היו"ר לא יגיע? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר ואבי לוזון. פורום המנכ&"לים ייערך מחר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר הפורום ייערך יום עיון בנושא רישוי מועדונים לתחרויות הבינ"ל. כזכור, לפני כחודשיים עברה ההתאחדות לכדורגל בהצלחה רבה את הביקורת השנתית של אופ"א בנושא מערכת רישוי המועדונים. מערכת רישוי המועדונים של אופ"א עובדת בישראל מזה כשבע שנים ונחשבת למתקדמות בתחומה, וההתאחדות לכדורגל מלווה את המועדונים לכל אורך ההליך.