אחד הקברים שחולל. "הזוי לחלוטין" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אחד הקברים שחולל. "הזוי לחלוטין" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ארגון האוהדים 'הקופים הירוקים' הוציא הודעת הכחשה גורפת לכך שהוא מעורב בצורה כזו או אחרת בפועלות 'תג המחיר' שהתגלתה ביום הכיפורים בבית קברות בעיר יפו.

אחת הכתובות שרוססה היתה מזוהה עם ארגון ה'אולטרס GA02'. במכבי חיפה לא אהבו את הייחוס ובארגון 'הקופים הירוקים' מיהרו לצאת בהודעה הבאה: "בערב יום כיפור הושחתו בתי קברות ביפו, מעשה מתועב ושטני, אותו בוודאי מגנה כל אוהד מכבי חיפה באשר הוא, יהודי מוסלמי או נוצרי".

"למרבה הפלא ובאופן הזוי לחלוטין, הופיעה הכתובת 'GA02' המזוהה עם ארגון הקופים הירוקים כחתימה למעשים הנבזים והשפלים הללו. למרות שכל אדם שפוי המעורב בפרטים יבין מיד שאין שום סיכוי שבעולם שהארגון שלנו קשור בצורה כלשהי למעשים הללו, אנחנו רואים לנכון להבהיר באופן חד משמעי: לא רק שאין לנו קשר לפשעים הארורים הללו, אנו גם מחזיקים אצבעות שאותם אנשים אשר אחראים למעשים הללו ייתפסו ויענשו כראוי", נכתב בהודעה.

"ארגון הקופים הירוקים ידוע כארגון א-פוליטי אשר נלחם דרך קבע בגזענות ומורכב בעצמו מאנשים מהמגזר המוסלמי והנוצרי ואין לנו ספק שמדובר במקרה אשר הוצא מהקשרו או בגורם אשר מעוניין ללכלך את שמנו הטוב", הוסיפו.

כרזה של הארגון בבלומפילד. &"אנחנו ארגון א-פוליטי&" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
כרזה של הארגון בבלומפילד. &"אנחנו ארגון א-פוליטי&" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"מכאן אנו רוצים לאחל לכם גמר חתימה טובה, ולנצל את ההזדמנות לבקש מכם: בואו נשאיר את הפוליטיקה מחוץ ליציע ונמשיך להתרכז רק בעידוד למכבי", חתמו בארגון את ההודעה.

גם מכבי חיפה הוציאה הודעה רשמית בנושא ובה נכתב: "מועדון כדורגל מכבי חיפה מגנה בכל תוקף ולשון את הפעולות האלימות כנגד מוסלמים ונוצרים. מועדון כדורגל מכבי חיפה גאה להיות המועדון האהוד ביותר בקרב תושבי מדינת ישראל בכלל ותושבי המגזר הערבי בפרט.

מועדון כדורגל מכבי חיפה דוגל בדו קיום ושוויון. רבים משחקני הקבוצה הבוגרת ומשחקני מחלקות הילדים והנוער שלנו הם מוסלמים, נוצרים ודרוזים ואנו גאים על כך מאוד. מ.כ. מכבי חיפה מקווה ומאמין כי המשטרה תשים ידה על הפושעים ותעמידם לדין. אנשים אלו אין להם מקום תחת קורת ביתנו. אנו קוראים לסבלנות וסובלנות ויחד כולנו נילחם בתופעת הגזענות ובאלו המנסים לפגוע במי שהינם חלק יקר מאיתנו".

החלטה לגבי בנוגו תתקבל בימים הקרובים


ובצד המקצועי: הקשר ממאלי, מיארה בנוגו, ממשיך להיבחן במכבי חיפה. החלטה לגביו תתקבל בימים הקרובים. כבר מחר (שני) תשחק הקבוצה הבוגרת מול קבוצת הנוער, על מנת שניתן יהיה לעקוב מקרוב אחרי יכולתו של בנוגו.

בנוגו. ההחלטה לגביו תתקבל בימים הקרובים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בנוגו. ההחלטה לגביו תתקבל בימים הקרובים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הקשר גוסטבו בוקולי ערך הבוקר אימון מלא וצפוי להיות כשיר למשחק מול הפועל באר שבע בשבת. עידן ורד חזר להתאמן אחרי שהחלים ממחלה. יניב קטן חזר להתאמן באופן חלקי ובשלב זה לא ברור אם יהיה כשיר למשחק מול ב"ש. הקבוצה התאמנה ללא שחקני הנבחרות השונות ובהרכב חסר מאוד.

מגנה של מכבי חיפה, חיים מגרלשווילי שאיננו מרוצה ממעמדו זומן לשיחה בארבע עיניים עם המאמן אלישע לוי.