הפועל באר שבע סיימה בתיקו 1:1 ביתי מול מכבי חיפה, שאיבדה את ההזדמנות לשוב לראש הטבלה וסגרה את המחזור כשהיא רביעית בטבלה. הפועל באר שבע עלתה למקום השביעי בתום המחזור השלישי בליגת העל. 

המשחק החל טוב כשוולדימיר דבאלשווילי ניסה את כוחו בבעיטות על סף הרחבה. הקצב הטוב המשיך כאשר ואשקונסלוס (בנגיחה) ודוד רביבו כמעט והפתיעו את אמיר אדרי, שנתן משחק נהדר, למעט הטעות שגרמה לשער שספג.

שתי הקבוצות לקחו צעד, שלא לומר זינוק אדיר אחורה, ונרגעו/נרדמו עד להפסקת המחצית. מה שנראה היה כמשחק שהולך בביטחון לקראת 0:0 משמים קיבל פוש קדימה כשדבאלשווילי כבש בתחילת המחצית מבישול נהדר של ורד.

בהמשך התחממו הרוחות לאחר עבירה שנעשתה על ברנרדו, בה מספר שחקני חיפה זכו לכרטיסים צהובים. בקושי חלפו חמש דקות ואייל גולסה גילה שההשתתפות במיני-מהומה לא תרמה לו במאומה לאחר שהורחק בצהוב שני כשביצע עבירה על מליקסון.

קבוצתו של קלינג ניצלה את היתרון המספרי והבקיעה את שער השוויון, כשליאור ז'אן כבש בהופעת הבכורה בקבוצה לאחר שטיפס על מסיללה בדרך לנגוח את ה-1:1. אמיר אדרי אגב, לא היה בשער, לאחר שיצא בחוסר ביטחון לכדור ואיחר לחזור.

בסיום התחלקו הקבוצות בנקודות, כשאף אחת מהשתיים לא זכאית להרגיש מקופחת. חיפה חייבת לקחת את עצמה בידיים כי כרגע נראה שלפחות בהתקפה אין לה הרבה מה למכור לעומת התל אביביות.

רפאלוב מול ב"ש. יקבל את הסרט הערב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב. חיפה יצאה בזול מווסרמיל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


השופט לירן ליאני הוציא את המשחק לדרך בווסרמיל. הפועל באר שבע עלתה עם התלבושת החדשה/ישנה לעיני 7,500 צופים. חיפה נטלה את השליטה במשחק והחל מהדקה החמישית החלה לתקוף. דבאלשווילי חטף כדור וניסה את כוחו בבעיטה משישה עשר מטרים שחלפה ליד הקורה השמאלית של כהן.

ורד עם ז´אן. בכורה באדום-לבן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ורד עם ז´אן. בכורה באדום-לבן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה השביעית הרים דוד רביבו מדויק לתוך הרחבה, ואשקונסלוס התרומם ונגח חזק לפינה, אדרי בזינוק מאוחר הדף. שתי דקות לאחר מכן דילג דבא בצד השני מעל ז'אן ושחרר בעיטה בשמאל לפינה הרחוקה, אך כהן היה במקום כדי להדוף.

בדקה ה-28 קיבלה באר שבע בעיטת עונשין מ-18 מטרים, רביבו לקח אחריות וסובב טוב לחיבור הרחוק, אדרי ריחף נהדר ועם היד הרחוקה הוציא לקרן.

דבאלשווילי מאוכזב. החלוץ נחוש לעזוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

עד להפסקת המחצית לא נרשמו אי אלו אירועים משמעותיים לאף אחד מהצדדים, המשחק קיבל זריקת הרדמה ושקע לתוך הבינוניות. אלישע וקלינגר ירדו למחצית בידיעה ששינויים לקראת חלקו השני של המשחק הם בגדר חובה.

קלינגר. בזכות הצום הגיע לבאר שבע (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
קלינגר. המחצית הראשונה ודאי לא היתה לרוחו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
עם פתיחת המחצית השניה קיבל ברנרדו מסירת עומק טובה והפיל עצמו ברחבה לנוכח הקירבה לעלי עותמאן, אך ליאני לא התרשם מהצלילה התיאטרלית והתעלם באלגנטיות.

דקה 50: 0:1 למכבי חיפה. עידן ורד השתלט על כדור תועה בתוך רחבת באר שבע, חלף על פני אחד משחקני האדומים והמשיך במסירת רוחב מדויקת לדבאלשווילי, לו רק נותר להעלות מקרוב ומול השער הריק את הירוקים ליתרון.

אלישע חוגג עם גדיר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלישע חוגג עם גדיר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 56: כרטיס אדום לאייל גולסה. אחרי שקיבל כרטיס צהוב רק בתחילת המחצית הורחק הצעיר לאחר שהכשיל את מליקסון בסמוך לרחבה. חיפה ב-10 שחקנים. 

לאחר העבירה ניסה רביבו לסובב את הבעיטה החופשית לסיבוב הרחוק, אך אמיר אדרי הדף יפה. בדקה ה-66 הרים פרננדס כדור לרחבה, יחיאל הוריד יפה לרביבו, ששלח חצי וולה שטוח, אדרי הצליח לעצור בזינוק נהדר.

גולסה מורחק (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גולסה מורחק על ידי ליאני (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 70: 1:1. דוד רביבו הרים כדור קרן מסובב, ליאור ז'אן, בהופעת הבכורה במדי באר שבע, טיפס לגובה רב ונגח לקרקע. אדרי יצא לא טוב ונתן לכדור לחלוף על פניו ולאדומים להשוות את התוצאה.

ז´אן רוכב על מסיללה בדרך לשוויון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ז´אן רוכב על מסיללה בדרך לשוויון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
ב&"ש חוגגת את שער השוויון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ב&"ש חוגגת את שער השוויון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה לאחר השער קיבלה ב"ש כדור חופשי ממצב טוב, רביבו הטיס את הכדור גבוה, אדרי שפשף עם הכפפה והדף למשקוף את ההזדמנות המצויינת. דקותיים לסיום ניסה אדריאן סילבה לסובב כדור חופשי לפינה הקרובה, אך הכדור לא הלך למסגרת.

הפועל באר שבע: אוהד כהן, אבי יחיאל (אביתר אילוז, 66), וויליאם סוארס, עודד גביש, אופיר דוידזאדה, ליאור ז'אן, ריקארדו פרננדס, ג'יימס ביסו (ליאור אסולין, 64), מאור מליקסון (משה אסולין, 81), דוד רביבו וברנרדו ואשקונסלוס.

מכבי חיפה: אמיר אדרי, עלי עותמאן, שי מימון, איגנסיו קאנוטו, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, עידן ורד (שלומי אזולאי, 75), אייל גולסה, מוחמד גדיר, ליאור רפאלוב (גוסטבו בוקולי, 77) ו-ולדימיר דבאלשווילי (אדריאן סילבה, 59).