מכבי חיפה נצמדה לקרית שמונה במקום הראשון בטבלה לאחר ניצחון הערב (שבת) 2:3 באצטדיון בלומפילד על בני יהודה.

הירוקים חזרו למגרש בו הפסידו את האליפות לבני יהודה וכבר הוליכו 0:2 מצמד של רפאלוב, אבל איפשרו למארחים לחזור למשחק ולהשוות ל-2:2 משני שערים אדירים של פדרו גלאבן. אלא שפנדל מפוקפק על קולמה אותו דבאלשווילי המיר לשער עשה את ההבדל והוביל לניצחון החשוב של מכבי חיפה.

מאמן סגנית האלופה, אלישע לוי, אמר בסיום: "שלוש נקודות זה תמיד שמח ובכדורגל לפעמים צריך להתגונן, לא קרה שום דבר. החצי הראשון שלנו היה מצויין. הובלנו 0:2 והיינו יכולים לכבוש גם שלושה וארבעה שערים ואז קיבלנו גול. יש לנו קבוצה די צעירה והמומנטום התהפך והם יכלו לנצח את המשחק. עלינו ל-2:3, לא קורה שום דבר אם 12 דקות לסיום משחקים עם חלוץ אחד. הקבוצות הכי גדולות בעולם משחקות עם חלוץ אחד ואף אחד לא מדבר".

על הקהל ששרק בוז במהלך החילופים וקראו לראובן עטר תוך כדי המשחק, אמר: "בסה"כ הקהל של מכבי חיפה טוב ועושה הכל כדי לנצח ואנחנו על המגרש עושים הכל בתנאים הקיימים. אנחנו מצטערים על זה ואני לא חושב שזה מייצג את הקהל שלנו. הקהל של מכבי חיפה הוא קהל טוב ואנחנו מגנים את זה בתוקף".

כובש הצמד למכבי חיפה, ליאור רפאלוב, סיפר מדוע הוחלף בדקה ה-68: "הרגשתי רגישות בשריר האחורי, העדפתי לא לסכן את השריר ולצאת. לקראת בית"ר יהיה בסדר. לואיס פרננדז שאל לשלומי".

אלישע לוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי. "היום אפשר לשמוח" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על המשחק עצמו אמר רפאלוב: "היו המון חלקים ששיחקנו טוב, הגענו להרבה מצבים במחצית הראשונה. ב-0:2 היו שניים-שלושה מצבים. יכלנו לגמור את המשחק. בני יהודה צימקו ונכנסנו ללחץ. היה חשוב לנו לשמור על היתרון. אנחנו לוקחים את שלוש הנקודות וזה מה שחשוב".

על סיפור סרט הקפטן אמר רפאלוב: "לא בגלל סרט הקפטן כבשתי צמד. היה הד תקשורתי שיצא מפרופורציות. יש לנו שני קפטנים, יניב קטן וניר דוידוביץ' וזה לא משנה אם אני קפטן שישי או שביעי".

רפאלוב חוגג. "לא מתעסקים בעונה שעברה" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב. סרט הקפטן לא מעניין אותו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על החילוף האחרון של אלישע אמר רפאלוב: "אחרי שנכנסנו ללחץ בשיוויון 2:2 ועלינו ליתרון, היה חשוב לאלישע מאוד לקחת את הנקודות. הוא עשה חילופים כדי לשמור על התוצאה ולא קרה שום דבר. אנחנו מכבי חיפה, קבוצה גדולה שהקהל דורש ממנה. יש גם דקות מסוימות שאנחנו צריכים לשמור ואני חושב שעשינו את זה בצורה הטובה ביותר".

קשטן: "אם לא היה פנדל מהיר, היינו מנצחים"
מאמן בני יהודה, דרור קשטן, אמר: "מרגיש פספוס. בהחלט. התנהל פה משחק טוב ורב שערים, אבל לחזור מפיגור של 2:0 נגד מכבי חיפה, זה בהחלט טוב, אבל חבל שההרגשה הטובה הזאת התקלקלה בפנדל שלא בטוח שהיה. בני יהודה הטיבה לשחק היום, שיחקה אגרסיבית והיתה החלטית".

דרור קשטן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

"במחצית השניה השתלטנו על המשחק והעובדה היא שמכבי חיפה עשתה חילופים הגנתיים ואנחנו המשכנו להמשיך בקצב המשחק ויכולנו גם להבקיע את ה-2:3 ואני בטוח שאם לא היה פנדל כזה מהיר, היינו מנצחים את המשחק. מגיע כל הכבוד לבחורים שבאו ושיחקו את הכדורגל שעבדנו עליו במהלך השבוע. הניצחונות עוד יגיעו", סיכם המאמן הוותיק.

על פיני בלילי אמר קשטן: "אלה ימים קשים למשפחת בלילי ולפיני עצמו. אימו ז"ל חולה כבר תקופה ארוכה. באימון ביום חמישי פיני הגיע מוקדם למגרש כמוני ושמעתי את שהיא בשעות האחרונות שלה. היתה לי שיחה איתו, אבל הוא היה החלטי שהוא רוצה להתאמן ומיד, כאשר התבשר בתום האימון, הוא אמר שהוא רוצה ומבקש לשחק. זו היתה הבקשה האחרונה של אימו שאמרה לו שבכל מקרה יעלה וישחק. צריך לכבד את האם ואת בקשתו של פיני וכך עשיתי".

פיני בלילי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פיני בלילי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

קשטן התייחס גם לשערים של גלבאן ואמר: "גם הראשון יפה וגם השני יפה. השער השני נדיר. אני עוד צעיר ואני אראה עוד שערים כאלה".