משחק מצויין הערב בקרית אליעזר כשהפועל חיפה רשמה לעצמה עוד ניצחון בדרך לפלייאוף העליון (אולי) עם 2:3 על הפועל פתח תקווה שתאלץ להתמודד בפלייאוף התחתון גם העונה.

המשחק החל בעצלתיים כשההזדמנות הראשונה הגיעה רק בדקה ה-20 מרגלי קשר הפועל פתח תקווה גיא דיין. בדקה ה-26 הוא גם כבש וגרם לאוהדי חיפה להרבה עצבים וקללות שהופנו אל עבר השחקנים והבעלים, יואב כץ.

אבל השער הזה רק העיר את החיפאים ועדן בן בסט, מלך שערי הקבוצה, איזן בבעיטה חופשית שבילבלה את אוסטין אג'ידה המצויין וחדרה פנימה. במחצית השניה הפועל חיפה כבר שלטה לחלוטין בנעשה וה-1:2 הגיע מרגלי אמיר אבו ניל אחרי מבצע קבוצתי נאה.

גיא צרפתי, שהחליף את זגורי במחצית השניה, כבש את השיוויון בבעיטה חופשית נוספת בדקה ה-83

כשהיה נראה כי הקבוצות יפרדו בתיקו הגיע השחקן המצטיין על כר הדשה, חנן ממן, שגילגל בקלילות כדור רוחב שקיבל מעדן בן בסט. הפועל חיפה עשתה את שלה ומחר בערב היא תדע האם היא תשחק בפלייאוף האמצעי או העליון.

אבו ניל: השער מוקדש לאייל גולן, כץ: מחר אני אוהד מכבי חיפה
אמיר אבו ניל, כובש השער השני, סיפר בסיום: ”אני מקדיש את השער לאייל גולן, שמפרגן לי כל הזמן בתוכניות שלו. עשינו ניצחון גדול היום ואנחנו מחכים לתוצאות מחר".

ממן חוגג ניצחון (עמית מצפה)
ממן חוגג ניצחון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ניצן שירזי, שיכול להיות מרוצה מקבוצתו אמר: “זו הייתה מחצית מצויינת של השחקנים הישראלים שלנו. אני בדרך כלל לא נוהג לחלק את הקבוצה אבל הפעם כיוואן, אבו ניל וחנן ממן עשו את ההבדל. עכשיו אנחנו מחכים לתוצאות של מחר ואני בטוח שמכבי חיפה ובני יוהדה ירצו לנצח בשביל עצמם ולא בשביל הפועל חיפה".

עומר ורד ואבו ניל שאמר: &
עומר ורד ואבו ניל שאמר: &"מחכים לתוצאות מחר&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עדן בן בסט: “נתנו מחצית שנייה מצוינת, אחת הטובות שלנו. אנחנו מחזיקים אצבעות לבני יהודה ומשוכנעים שהם יעשו את העבודה מול מכבי פתח תקווה. אני סומך על מכבי חיפה תנצח את נתניה. אנו רוצים להיות בפלייאוף העליון".

יואב כץ, שאיים כי קבוצתו תעלה עם סרטים כחולים לאות מחאה על שעות המשחק השונות שלדעתו מקפחות את קבוצתו אמר לאחר הניצחון: “השחקנים הישראלים ניצחו את המשחק. היום שיחקנו עם זר אחד שלמעשה גם הוא כמו ישראלי. מחר אני אוהד של מכבי חיפה".

יואב כץ עם הקהל &
יואב כץ עם הקהל &" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גיא צרפתי, שעלה כמחליף וכבש אמר: “יהיה פלייאוף תחתון מעניין. יש לנו קבוצה טובה ואני מאמין ובטוח שלא ניתן לכל מה שקורה מסביב להשפיע עלינו. אנחנו לא מתעסקים בזה ורק בסוף העונה יהיה לנו מה להגיד".

מחצית ראשונה
אלי חכמון הוציא את המשחק לדרך לעיניי 4,000 אוהדים, שתי הקבוצות חייבות את הנקודות והלחץ ניכר באוויר. עשר הדקות הראשונות התאפיינו במשחק במרכז המגרש. החום הכבד ניכר על השחקנים כבר מההתחלה. בעיטה חופשית של גיא דיין מעשרים מטרים חלפה ליד הקורה אך זה היה המצב היחיד עד כה.

גל כהן יורד לגליץ´. יעבור לבני יהודה? (עמית מצפה)
גל כהן מזנק אל עבר חנן ממן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 26, 0:1 להפועל פ"ת, כובש את השער גיא דיין בעיטה חופשית מ-20 מטרים של הקשר פגעה בקורה וחדרה פנימה. שער יפיפה להפועל פתח תקווה, אחרי עבירה לא הכרחית של אייל טרטצקי שגם ראה את הצהוב.

פתח תקווה חוגגת יתרון (עמית מצפה)
פתח תקווה חוגגת יתרון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-28 כדור עומק מצויין של בלדוט לעדן בן בסט, שהצליח לעקוף את השוער אך משלושה מטרים בעט החוצה. השער עשה רק טוב לשתי הקבוצות שהחלו לשחק כדורגל.

איציק שאקי. נחקר 4.5 שעות (עמית מצפה)
איציק שאקי בבכורה על הקווים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-31 יצא אייל טרטצקי מהמשחק בעקבות פציעה, החליף אותו הישאם סואן מה שגרם לאסי בלדוט לעבור לשחק כמגן שמאלי. יניב לוזון מפתח תקווה בעט כדור מסוכן מ-20 שחלף על יד הקורה של קאלה. האוהדים האדומים קוראים קריאות בוז לשחקנים לאורך כל דקות המשחק.

בן בסט, סטולר והרשת (עמית מצפה)
בן בסט, סטולר והרשת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 35, עדן בן בסט כובש את השיוויון: בעיטה חופשית מ-20 של בן בסט מבלבלת את השוער וחודרת פנימה. לאחר השער המשחק התחמם ופביאן סטולר ראה את הכרטיס הצהוב כמו גם ישראל זגורי הצעיר.

מכיבוש השער ועד לסיום המחצית השתלטה הפועל חיפה על המשחק, השחקנים של ניצן שירזי החלו לתקוף מהאגפים ולהביך את הגנת פתח תקווה המבולבלת.

עדן בן בסט. החל במו
חיפה חוגגת שיוויון מהיר מרגלי עדן בן בסט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


המחצית השניה נפתחה כמו שהסתיימה הראשונה כשהפועל חיפה שולטת במתרחש. ניצן שירזי ביצע חילוף במחצית כשאושרי רואש ירד לספסל ובמקומו עלה יוסי דורה. 

חנן ממן התעורר והתעורר והחל לפטם את חבריו בכדורים. בדקה ה-55 בעיטה שטוחה של ממן גורמת לאג'ידה למתוח אברים ולקלוט את הכדור. שתי דקות עברו ועוד בעיטה, הפעם של גיא דיין מפתח תקווה נותנת לקאלה הזדמנות להראות מה הוא יודע.

דקה 63 אמיר אבו ניל מעלה את הפועל חיפה ל-1:2: חנן ממן מסר לבן בסט שהעביר להישאם כיוואן, שבמסירה גאונית השאיר לבד את אמיר אבו ניל מול השער והצעיר הכישרוני של שירזי כבש מקרוב את ה-1:2 להפועל חיפה.

אבו ניל לאחר כיבוש השער (עמית מצפה)
אבו ניל לאחר כיבוש השער (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 67, עוד בעיטה של בן בסט נעצרת על ידי אג'ידה המצויין. ארבע דקות עברו ובן בסט שוב נשאר לבד ברחבה אחרי שחלף בקלילות על פני גל כהן ושוב, רק אוסטין אג'ידה שהיה במקום הציל את פתח תקווה. ההגנה של הפועל פתח תקווה נראת אובדת עצות מפתיחת המחצית השניה וכמעט כל כדור שמגיע לרחבה הופך מידי למצב קורץ לשער חיפאי.

שקלים מול ממן. האחרון הציג משחק משובח (עמית מצפה)
שקלים מול ממן. האחרון הציג משחק משובח (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-74 גיא צרפתי הרים כדור חופשי לרחבה וגל כהן נגח מעל המשקוף. רק דקה עברה והישאם כיוואן הכניס כדור לרן אבוקרט שבעט מ-16 מטרים אך אג'ידה הדף כמו גדול.

בדקה השמונים החמצה אדירה להפועל חיפה כשחנן ממן (המצטיין במגרש) הכניס כדור עומק לאמיר אבו ניל בדיוק מאותו המקום בו כבש לפני מספר דקות אך הפעם, ולא בפעם הראשונה, אוסטין אג'ידה היה במקום.

שחקני פ&
פ&"ת חוגגת שיוויון שני במשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 83, גיא צרפתי משווה ל-2:2: בדיוק בשביל זה הוא נכנס לשחק, גיא צרפתי בעוד בעיטה חופשית נהדרת מסדר להפועל פתח תקווה שיוויון, לקאלה לא היה מה לעשות.

2:3 להפועל חיפה. חנן ממן גילגל פנימה כדור רוחב יפה של אמיר אבו ניל. עוד התקפה מצויינת של הפועל חיפה, אבו ניל פרץ באגף והכניס כדור רוחב לממן שלא התקשה ונתן לקבוצתו ניצחון מתוק. הפועל חיפה נותנת לאוהדיה תצוגת משחק משובחת בראשות הצעירים: הישאם כיוואן וחנן ממן.

ממן ובן בסט חוגגים ניצחון (עמית מצפה)
ממן ובן בסט חוגגים ניצחון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-90 קיבל עמירן שקלים כרטיס אדום אחרי פגיעה מכוערת מאחור באמיר אבו ניל.

חכמון מראה את אדום לעמירן שקלים (עמית מצפה)
חכמון מראה את אדום לעמירן שקלים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכב הפועל חיפה: דרשלר קאלה, עומר ורד, סביטי ליפניה, גולן חרמון, אייל טרטצקי (הישאם כיוואן, 31), אושרי רואש (יוסי דורה, 46), רן אבוקרט (רועי שוקרני, 76), חנן ממן, אמיר אבו ניל, אסי בלדוט ועדן בן בסט. 

הרכב הפועל פ"ת: אוסטין אג'ידה, ניאל ח'וטבא, גל כהן, פביאן סטולר, עמירן שקלים(כרטיס אדום, 90), רועי גורדנה, רפי דהאן, גיא דיין (מירלן מורזייב, 64), יניב לוזון, ישראל זגורי (גיא צרפתי, 70), אלון תורג'מן (עידו אקסברד, 73).