שחקני פ"ת מאוכזבים בסיום ה-2:0 לבני יהודה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני פ"ת מאוכזבים בסיום ה-2:0 לבני יהודה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על אף שלא השיגה את המטרה המוצהרת של העונה, העפלה לפלייאוף העליון, לאחר ההפסד הכואב 2:0 לבני יהודה במחזור האחרון של העונה הסדירה, במכבי פתח תקווה לא מקלים ראש בפלייאוף האמצעי ובקבוצה כבר סימנו את המקום השביעי כמטרה עיקרית.

אם פתח תקווה תסיים את העונה במקום השביעי היא תקבל כ-500 אלף שקלים מענק מיקום, שיכנס לקופת המועדון. יש לציין כי המקום השמיני והתשיעי שווים 400 ו-300 אלף שקלים בהתאמה ואילו המקום העשירי לא מקבל מענק מיקום כלל.

לאחר ליל הסדר ויום חופשי מאימונים, שבו המלאבסים להתאמן והחלו את ההכנות לקראת המשחק מול הפועל עכו כאשר המאמן, פרדי דוד, אסף את שחקניו לפני האימון ואמר להם: "אמנם לא הגענו לפלייאוף העליון, אבל העונה כלל לא הסתיימה מבחינתנו. יש לנו עוד שבועיים וחצי עד סיומה ובמהלכם שלושה משחקים חשובים כדי לזכות במקום השביעי, שיכניס כסף חשוב למועדון".

דוד לא מתכנן שינויים בהרכב ומתכוון להעלות את הרכבו החזק ביותר במשחקים שנותרו.

אימון הקבוצה נערך באווירה מחוייכת ורצינית, למרות אי השגת הכרטיס לשש הגדולות, כאשר ניכר כי השחקנים מעוניינים להחזיר מכבודם האבוד עם השגת המקום השביעי. שחקן בקבוצה אמר ל-ONE: "זו אכזבה עצומה לא להגיע לפלייאוף העליון, אבל אסור לנו לשקוע במחשבות שליליות ולחשוב שהעונה נגמרה. יש לנו מטרה חדשה שהיא לסיים במקום השביעי ואנחנו רוצים לסיים את העונה עם טעם מתוק בפה ולא חמוץ, כמו שיש לנו עכשיו".

פרדי דוד מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

החלוץ, עומר דמארי, נעדר מהאימון בשל מחלה ואילו הקשר, יוסי אופיר, לא סיים את האימון בשל כאבים בשריר הארבע ראשי, ממנו סובל במהלך כל העונה, וערך אימון קל בלבד. השניים צפוי לעמוד לרשות הקבוצה מול עכו.