מהראן אבו ריא. מתי תסתיים הסאגה? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חלאילה ואבו ריא מדברים בצד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המגן השמאלי, מהראן אבו ריא, לא הורשה לקחת חלק באימון היום (שני) של בני סכנין אחרי שבשבועיים האחרונים קיבל אישור והתאמן לבקשתו עם הקבוצה למרות שהוא כבר לא שייך לסכנין. כזכור, אבו ריא שיחק תשע שנים בסכנין ועבר בתחילת העונה לעירוני קרית שמונה אבל פציעה גרמה לכך שהעסקה בוטלה. בזמן שק"ש וסכנין ממשיכות להתדיין במוסד לבורורות אבו ריא הורשה להתאמן בסכנין עד היום.

אבו ריא הגיע כרגיל להתאמן אבל האפסנאי הודיע לשחקן כי הוא לא מורשה: "אני בהלם ובשוק מוחלט מההחלטה לא לתת לי להתאמן. אני כבר שבועיים מתאמן כדי לחזור לעניינים ומשחק איתם במשחקונים ועכשיו אומרים לי שאין אישור להתאמן. אומרים לי תביא גופיה מהבית ושארוץ מסביב לממגרש. עניתי שעדיף לרוץ ביער אבל לא בצורה כזאת. נתתי את כל החיים לסכנין ולא דיברתי מילה אבל היום הם עברו את הגבול".

המגן הוסיף: "הם שכחו מה תרמתי להם לאורך השנים ושכחו את השער מול בית"ר שהשאיר אותנו ליגה. שיחקתי כאשר צריך עם כדורים ונתתי הכל לטובת הקבוצה. לא ציפיתי ליחס כזה. שאהר חלאילה יכול היה להודיע לי ולא להביא אותי למצב שאני כמעט בוכה".

אבו ריא הוסיף: "עשיתי טיפולים במשך חודשים ולא שילמו לי הוצאות דלק או עלויות נסיעה וזה התודה שמגיעה לי? מה ביקשתי סה"כ להתאמן? בסוף תוקעים לי סכין בגב. אם לא אני סכנין היתה בליגה הלאומית".

היו"ר חלאילה בתגובה:החלטתי שאבו ריא לא התאמן כי הוא לא שייך לנו ואין לנו עבורו ביטוח אם יקרה לו משהו".

חלאילה: לא הייתי מרוצה מהיכולת, מהתוצאה כן
בני סכנין עוקבת אחרי ההתפתחויות עם השחקנים מוחמד גדיר ממכבי חיפה וסלים טועמה מהפועל תל אביב כמו גם אחרי ערן לוי ששוחרר למעשה מהפועל חיפה.

בסכנין היו מרוצים מהניצחון בקרית אליעזר מול הפועל חיפה אבל פחות מהתוצאה. היו"ר שאהר חלאילה הגיב על כך: "אני מרוצה מהניצחון אבל לא מהיכולת בעיקר במחצית השניה. לא מתאים שבמצב של יתרון של שני שערים השחקנים חוזרים אחורה. במקום להבקיע עוד שלושה וארבעה שערים לא היה חסר שבתשעה שחקנים הפועל חיפה יזכו בנקודה".

שאהר חלאיילה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שאהר חלאיילה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ביקורת ברוח זו אמור המאמן שלומי דורה להעביר לחניכיו לפני האימון. דורה שעד כה קוצר הצלחה בלתי רגילה עם סכנין מודע לכך שבחודש הקרוב יש לקבוצה שלושה משחקי בית מתוך ארבעה (נתניה, אשדוד וראשל"צ) שניצחונות בהם עשויים להביא את הקבוצה לתקוע יתד חזק בצמרת הליגה.

"אנחנו חוזרים לשחק בבית מול נתניה", הוסיף חלאילה, "להוציא את הפנצ'ר מול הפועל ת"א עד עכשיו דוחא היה המבצר שלנו. חשוב שנשמור על הבית אבל את זה אפשר לעשות רק בעזרת הקהל שאמור לבוא ולעודד את הקבוצה".