מכבי חיפה עשתה היום (שבת) צעד נוסף בדרך לזכיה באליפות שניה ברציפות בליגה הלאומית לנוער. הקבוצה מהכרמל גברה 0:1 על מ.ס. אשדוד במסגרת המחזור ה-26 והיא ממשיכה לצעוד בגאון במקום הראשון. 

הירוקים פתחו את המשחק בצורה טובה, אבל מה שהעיב על המשך המשחק היה פציעתו של שלומי אזולאי, שלא היה יכול להמשיך והוחלף על ידי שאדי שעבאן בדקה ה-16.

חיפה נראתה טוב במהלך המחצית הראשונה, כאשר סיטיהו סולליך וטאלב טוואטחה הראו שהם ברמה גבוהה מאוד ביחס לליגה והכתיבו את הקצב.

גם בפתיחת המחצית הראשונה ניסתה חיפה לכבוש, ובדקה ה-53 השופט פסל לירוקים שער של חסיב אבו רוקון בטענה לנבדל. החלוץ דחק כדור שפגע במשקוף פנימה, והקוון הרים את הדגל.

בדקה ה-65 באה חיפה על שכרה ואבו רוקון, שכבש שער שנפסל, היה הפעם במקום כדי לנצל טעות בהגנת אשדוד ולדחוק מזווית קשה את הכדור פנימה.

שחקני חיפה חוגגים בסיום המשחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה חוגגים בסיום המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אשדוד ניסתה, אבל לא הצליחה לסכן את השער של רם שטראוס, מלבד הזדמנות אדירה של שימי ביטון בדקה ה-82. ביטון מצא את עצמו לבד מול שוער חיפה, ובמקום לבעוט לאחד הצדדים, בעט מקרוב לגופו של שטראוס. בסיום, עוד שלוש נקודות של חיפה, שמקרבות אותה לתואר שני ברציפות.

יעקב שחר בירך את הקבוצה על הניצחון
מאמן מכבי חיפה, איתי מרדכי, התפנה עם סיום המשחק לעדכן את נשיא הקבוצה, יעקב שחר, בתוצאת המשחק ואמר: "יענקל'ה בירך אותנו והוא שמח. אם הוא שמח, ברור שגם אנחנו כי עשינו לו קצת נחת לשבת הזו לפני יום שני הקשה". 

איתי מרדכי. ניצחון חמישי ברציפות לחיפה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
איתי מרדכי. ניצחון חמישי ברציפות לחיפה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"שום דבר עוד לא סגור, למרות שהורדנו את כמות הנקודות שיש בקופה, אבל עדיין יש לנו משחק מול נתניה ואנחנו תלויים בעצמנו, שזה המצב האידיאלי", אמר המאמן בנוגע לסיכויי הקבוצה בהמשך.

שחקני מכבי חיפה חוגגים. מוליכים בביטחון את הטבלה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה חוגגים. מוליכים בביטחון את הטבלה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אם ננצח בשני המשחקים הקרובים יהיה אפשר להתחיל לדבר. היה מאוד קשה פה ואשדוד באו מוכנים, אבל ידענו שככל שהמשחק יתקדם, הוא ייפתח, ושהגול יגיע – וזה אכן קרה", הוא סיכם.

מאמן המפסידה מאשדוד, רוני אוואט, הסביר בסיום: "במשך תקופה ארוכה אנחנו משחקים בשביל הכדורגל ואין לנו כל-כך מטרות. ברור שלחיפה היה יותר מה להפסיד במשחק הזה מאשר לנו, אבל הוכחנו שאנחנו עדיין נמצאים במסגרת וזה חשוב לנו".

רוני אוואט. עם הראש בעונה הבאה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רוני אוואט. עם הראש בעונה הבאה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"היתה לנו גם אפשרות להשוות ל-1:1 משני מצבים קורצים ובסופו של דבר התחושה שלי היא שיכולנו להשיג יותר. הפנים שלנו כבר לשנה הבאה ולכן אנחנו משלבים שחקנים שיהיו הבסיס לעוד עונה, למרות שקשה לנו לשלב שחקני נערים א', הם מתמודדים חזק מאוד על האליפות בליגה שלהם", סיכם אוואט.

מחצית ראשונה


המשחק יצא לדרך לעיני 150 צופים באשדוד. אחרי כשמונה דקות של משחק שקול החלה חיפה לייצר מצבים מול השער של אנגלשטיין. אבו רוקון גילגל את הכדור מול השער, אבל השוער קלט בקלות.

מוחמד דרוויש מנסה לבעוט לשער (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מוחמד דרוויש מנסה לבעוט לשער (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אותו אנגלשטיין הרחיק בדקה התשיעית לא טוב כדור שהגיע לאור בן חמו. הקפטן של חיפה היה מרוחק 16 מטרים מהשער, אבל לא הצליח לייצר מצב מסוכן. עוד שתי דקות עברו ונגיחה של חסיב אבו רוקון עברה סמוך לעמוד של אנגלשטיין, למרות שהחלוץ היה במצב קורץ להבקיע.

חיפה נאלצה לבצע חילוף מוקדם, כאשר שלומי אזולאי נפצע אחרי שנפגע ברגלו, ומי שנכנס לשחק במקומו בדקה ה-16 הוא שאדי שעבאן.

שלומי אזולאי מוחלף על ידי שעבאן (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שלומי אזולאי מוחלף על ידי שעבאן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אחרי 22 דקות של כדורגל, גם אשדוד הגיעה למצב הבקעה. עופר ורטה חתך מצד ימין ומצא את עצמו בעמדת בעיטה. המגן בעט ברגל שמאל, אבל הכדור לא איים על שערו של רם שטראוס.

גל אנגלשטיין עולה לכדור לפני סולליך (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גל אנגלשטיין עולה לכדור לפני סולליך (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

המשחק התקדם ובדקה ה-34 הגיעה חיפה למצב טוב. כדור קרן נמוך בילבל את הגנת אשדוד, אך גם את התקפת הירוקים, והשחקנים התקשו לדחוק את הכדור פנימה מקרוב.

נועם תרועה ועבודי פרוג´ה נאבקים על הכדור (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
נועם תרועה ועבודי פרוג´ה נאבקים על הכדור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


חיפה המשיכה ללחוץ בדקות הראשונות של המחצית השניה, אבל השוער גל אנגלשטיין היה בכל מקום ולא איפשר לכדורים להיכנס לשער או לסכן את המגנים שלו. גם עופר ורטה, ששמר על טאלב טוואטחה עשה עבודה טובה והשאיר את התוצאה בעינה מול האלופה, למרות שאשדוד לא הצליחה לייצר מצבים.

טאלב טוואטחה. יקבל הזדמנות בהרכב הראשון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טאלב טוואטחה מול עופר ורטה, היום באשדוד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-53 נפסל שער של מכבי חיפה בטענת נבדל. טוואטחה קיבל כדור בהתקפה מתפרצת באגף שמאל, התקדם אלכסונית ובעט טוב ברגל שמאל, כדור שאנגלשטיין הדף רק למשקוף. את הריבאונד נגח אבו רוקון פנימה, אבל הקוון הרים את הדגל בטענה לנבדל.

חסיב אבו רוקון. שער שלו נפסל בטענה לנבדל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
חסיב אבו רוקון. שער שלו נפסל בטענה לנבדל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 65: חיפה מצליחה לעלות ל-0:1. אבו רוקון נגח כדור למרכז הרחבה של אשדוד. עידן מקדש הרחיק לא טוב והסיט את הכדור מידיו של אנגלשטיין. אבו רוקון היה שוב ערני, השתלט על הכדור ומזווית קשה בעט פנימה.

אבו רוקון ובן חמו חוגגים את השער של חיפה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אבו רוקון ובן חמו חוגגים את השער של חיפה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-82 נראתה הגנת חיפה מבולבלת והתקפת אשדוד מצאה את שימי ביטון לבד מול שטראוס, שמחמישה מטרים ניסה לבעוט למרכז השער, במקום לכוון לאחת הפינות. שטראוס הדף והציל את חיפה. התוצאה לא השתנתה עד לסיום והירוקים השיגו עוד שלוש נקודות חשובות במאבק על האליפות.

שחקני אשדוד מאוכזבים בסיום המשחק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד מאוכזבים בסיום המשחק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מ.ס אשדוד: גל אנגלשטיין, נאור לוי, עידן מקדש, עופר ורטה (בני מיכאלשווילי 83'), דניאל אוליאל (צליל שושן 69'), עוז עוזר (שימי ביטון 69'), עבודי פרוג'ה (משה שלו 78'), מור סיאני (אסף אסייג 52'), נועם תרועה, שלו ספיר, רן בן שמעון.

מכבי חיפה: רם שטראוס, גבריאל גרינר, סארי פאלח, זיו אוסון, טאלב טוואטחה, חנן נאסר, אור בן חמו, מוחמד דרוויש (ערן רוזנבאום 83'), סינטיהו סולליך, שלומי אזולאי (שאדי שעבאן 16'), חסיב אבו רוקון (אייטם חלבי 71').

נתניה ניצחה 1:2 את קרית שמונה, מכבי כבשה שביעייה
מוקדם יותר אתמול התקיים מפגש מסקרן בנתניה בין הקבוצה המקומית לעירוני קרית שמונה. אירוע לא משמח פתח את המשחק הזה כשבדקה ה-10 פונה שוער המקומיים, גאנם מחאג'נה, לבית החולים 'בילינסון' בפ"ת עקב חשש לזעזוע מוח בעקבות כניסה חזקה של חלוץ קרית שמונה, במהלכה איבד גם מספר שיניים.

זאנה. כבש את השער הראשון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
זאנה. כבש את השער הראשון (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-25 קיבלה נתניה כדור חופשי מ-27 מטרים מן השער של קרית שמונה ואליאס זאנה ידע לפגוע בול ולהעלות אותה ל-0:1. בדקה ה-65 קרית שמונה הישוותה עם אלון בוזורגי.

בדקה ה-90 דרמה ענקית: גיא גומברג הנתנייתי הגביה כדור מצד ימין ועומרי בן הרוש, המשחק לעיתים קרובות גם בשורות הקבוצה הבוגרת, נגח את הכדור פנימה, 1:2 גדול לנתניה. בן חלפון מנתניה הורחק בצהוב שני בדקה ה-93. כעת נתניה במקום השלישי עם 54 נקודות.

גיל פישל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גיל פישל. ניצחון למכבי נתניה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

תוצאת המחזור שייכת למכבי ת"א שהביסה בדוחא את בני סכנין 0:7. רועי קהת (15, 35), אורי כהן (30), חאתם עבד אל חמיד (50, 60), בן בן יאיר (62) ודור יוספי (75) כבשו לצהובים שהתפוצצו. המאמן המנצח, עמיר תורג'מן, אמר בסיום: "האמת שסכנין קבוצה טובה מאוד, אבל אחרי שבוע שעבר, שהפסדנו 2:0 למכבי חיפה ולא ממש הגענו למשחק, הגענו מפוקסים, מרוכזים, מוכנים. אנחנו רוצים לחזור לעניינים ולשחק טוב עד הסוף".

הפועל ת"א הביסה 0:3 את הכח עמידר ר"ג באצטדיון וינטר ועלתה למקום החמישי על חשבון מ.ס. אשדוד, שהפסידה כאמור למכבי חיפה. גל מאיו העלה את האדומים ל-0:1 בדקה ה-20 לפני שסער בנבנישתי כבש בדקה ה-37 וקבע 0:2. הפועל סגרה את הסיפור ללא מענה מצד הסגולים, כשצ'יקו טטנבוים עשה 0:3 וסידר לקבוצת הנוער נחת לפני משחק העונה של הבוגרים ביום שני.

עמיר תורג´מן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמיר תורג´מן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל פ"ת טיפסה מקום אחד בטבלה מהאחרון ללפני האחרון, אחרי שגברה 0:1 במשחק חוץ על הפועל ראשל"צ. אחרי שליטה אופטית וחוסר תכליתיות של שחקני פ"ת בחלק הקדמי, הגיע שחר בלילטי המצויין בדקה ה-63 וכבש מתוך הרחבה שער יקר לקבוצה של מיקי סנדרוב. במשחק נוסף, נפרדו הפועל כפ"ס ובית"ר ירושלים בתיקו 0:0.

בית"ר נס טוברוק השיגה ניצחון מדהים 3:5 על הפועל רעננה. זה דווקא התחיל פחות ורוד עם שער יתרון של רעננה בדקה ה-22, לפני שדקל כהן הצליח להשוות בדקה ה-28 ל-1:1. נס טוברוק המשיכה ללחוץ על הדוושה ובדקה ה-41 רועי זכרי העלה אותה כבר ל-1:2.

מיקי סנדרוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מיקי סנדרוב. הפועל פ&"ת כבר לא אחרונה בטבלה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המגמה לא השתנתה במחצית השניה ובדקה ה-52 דיא סבע עשה 1:3 ואלון תורג'מן (66), אחד השחקנים המוכשרים שנראים העונה במגרשי הליגה, כבש את הרביעי. האורחים מרעננה הצליחו להתקמבק עם 3:4 מדהים, אבל בדקה ה-97 טוברוק נרגעה באופן רשמי, כשדקל כהן הוסיף עוד אחד לאוסף ושריקת הסיום נשמעה. ניהול משחק יוצא מן הכלל של מאמן טוברוק, רונן גבאי.

אחרי ארבעה משחקים ללא ניצחון, הפועל חיפה הרגישה מספיק משוחררת כדי להתפוצץ דווקא על מכבי פ"ת יריבתה במרכז הטבלה. בליץ של האדומים הניב 0:1 בדקה ה-3 של מועיין חאליילי, 0:2 של מוהנד שעאבן (7) ו-0:3 של האלי מנאע (14). מכבי פ"ת עוד הספיקה רק לצמק, אבל רועי שוקראני השלים יופי של משחק לקבוצה של רם בן מיכאל (70).