החגיגות של שחקני בית"ר ירושלים אמש (שלישי) באצטדיון וסרמיל בסיום המשחק מול הפועל באר שבע (0:1 לבית"ר) נראו כאילו הקבוצה זכתה בגביע המדינה. הפורקן של שחקני בית"ר אחרי הניצחון בא לאחר קיץ לא פשוט שעבר עליהם ועל המועדון.

מאז שהקבוצה סיימה את העונה שעברה, היו השחקנים חשופים ללא מעט טלטלות: העזיבה של רוני לוי, הבריחה של אדם לוין ודן אדלר מהקבוצה, ההתפטרות של דוד אמסלם, המחסור החמור במזומנים, בעל בית שלא יכול להשקיע מכספו בקבוצה ואפילו מגרש ביתי שעובר שיפוץ.

ובכל זאת, הקבוצה פתחה את הליגה בשני ניצחונות רצופים, אחד מהם במגרש כל כך קשה כמו וסרמיל, מה שיכול להסביר את החגיגות יוצאות הדופן.

"כל הקיץ רק חטפנו מהלומות מימין ומשמאל. ראינו שאין רכש, שני מאמנים עזבו אותנו בתוך חודש וחצי, היינו בטוחים שהקבוצה עוברת לאמריקאים ובכל פעם היינו צריכים להתרומם מהקרשים", הסביר אחד השחקנים ל-ONE והוסיף: "נכון שהחגיגיות נראות מבחוץ כמוגזמות, אבל לנו השחקנים זו התפרצות של רגשות שאגרנו בתוכנו קיץ שלם. אנחנו עוד חייבים להתחזק ומצפה לנו דרך ארוכה, אבל עם ההתלהבות והאופי שיש בקבוצה הזו, נגיע רחוק".

מי שהבריק במשחק ושלח עם העקב את הכדור לסטיבן כהן שבישל לעמית בן שושן, הוא הקפטן אבירם ברוכיאן. מספר 8 בצהוב-שחור גילה יכולת טובה מאוד בשני המשחקים הראשונים של בית"ר העונה. "מי חלם שזה יהיה ככה? אנחנו דיברנו בינינו בחדר ההלבשה, התפללנו ועבדנו קשה באימונים כדי לקחת את המצב של המועדון לצד החיובי", אמר ברוכיאן.

הקפטן הוסיף: "זו באמת פתיחת חלומית. אני חושב שהניצחון בבאר שבע הוא ניצחון של הרבה אופי. להגיד 'אופי' על שחקנים צעירים זה קצת מוזר, אבל ראיתם קבוצה לוחמת ורצה, וזה מה שיש לנו להציע בליגה הזאת. כנראה שזה מספיק לשני ניצחונות".

ברוכיאן חוגג עם חבריו את הניצחון בב"ש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן חוגג עם חבריו את הניצחון בב"ש (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על המאמן יובל נעים אמר הקפטן: "יש ליובל נעים חלק גדול מאוד בהצלחה הזאת, אבל אסור לשכוח את מי שהכין אותנו. לדוד אמסלם יש חלק גדול בשש הנקודות האלה ואנחנו רוצים להודות לו. כמובן גם ההמשכיות של יובל נעים והתלכיד שהוא החדיר בנו מוסיפים".

"לחימה, התאבדות על כל כדור ועזרה לחברים. אני מקווה שזה ימשיך", ציין ברוכיאן. "לא נשקר, גם לפני באר שבע חשבנו על הפועל תל אביב. אי אפשר שלא לחשוב על משחק כזה פיקנטי בין שתי יריבות ספורטיביות. אנחנו מחכים להתמודדות הזאת, ואני חושב שאם לפני שני המחזורים הראשונים בהפועל היו יכולים לזלזל בנו, אז עכשיו אף קבוצה לא יכולה לזלזל בנו. גם בבלומפילד, למרות ששם הפועל חזקה מאוד. אני לא רואה קבוצה שיכולה עכשיו לחשוב שיש לה מול בית"ר נקודות בטוחות. נעשה בעיות להפועל תל אביב".

דרור קשטן. צריך לחשוש מבית&"ר ירושלים? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דרור קשטן. צריך לחשוש מבית&"ר ירושלים? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

המאמן יובל נעים מעוניין להתחזק בבלם וכרגע נראה כי למרות שבית"ר סיכמה את רוב התנאים עם הארגנטינאי מיגל פורטיז'ו, דווקא שחקנה של מכבי חיפה, אנדריי פילאבסקי, יצטרף לקבוצה בהשאלה ללא תמורה ממכבי חיפה. העסקה תצא לפועל רק אם אחד הנבחנים הזרים, מרלון דה חסוס וג'ון נארבאס, יחתום בסופו של דבר בקבוצה של אלישע לוי.

היו"ר איציק קורנפיין הגיע לסיכום עם יעקב שחר על העברתו של פילאבסקי ללא תמורה. גם את רוב שכרו תיקח על עצמה מכבי חיפה שתרוויח מהעברה לבית"ר את זה שהבלם יזכה לדקות רבות אצל יובל נעים. הבעיה כרגע היא שפילאבסקי פצוע וצפוי להיעדר מהמגרשים למעלה מחודש ולכן פורטיז'ו עדיין בתמונה. מלבד פילאבסקי, בבית"ר מעוניינים להתחזק בחלוץ וינצלו את פגרת הנבחרת כדי למצוא מקורות מימון לכך. 

פילאבסקי. גם הוא עדיין בתמונה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פילאבסקי. פצוע ולכן גם פורטיז´ו עדיין בתמונה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המשחק הבא של בית"ר ירושלים יהיה מול הפועל תל אביב בבלומפילד. בקבוצה מאמינים כי אוהדים רבים ירצו להגיע למשחק, אך יודעים כי האדומים יעבירו את כמות הכרטיסים המדויקת שחובה להעביר על פי התקנון ולא מעבר לכך. בנוסף, שני הניצחונות והעובדה שהסגל של בית"ר בנוי על שחקני בית, צפויה להביא לכך שקצב מכירת המנויים יגבר בשבוע הקרוב. אוהדים רבים מרוצים מהעובדה שבית"ר פתחה בצורה טובה את הליגה ובעיקר מהעובדה שהקבוצה מושתתת על מספר לא מבוטל של שחקני בית.

"יש לנו קבוצה צעירה, הרבה מאמנים לא האמינו בקבוצה הזאת ואני כן האמנתי", אמר יובל נעים ביום שאחרי המשחק. "עברתי כבר בהרבה מקומות קשים, אבל בית"ר זה משהו אחר עם קהל גדול מאחוריה ויש כאן אחריות אדירה".

בן שושן ונעים לא יודעים את נפשם מרוב אושר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בן שושן ונעים. המאמן: &" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על העובדה שהוא חוגג עם השחקנים כאילו הוא אחד מהם הוסיף המאמן: "זה אני, תמיד הייתי כזה ואני לא אשתנה. תשומת הלב לא צריכה להיות עליי, אני מנסה לעזור לשחקנים ותשומת הלב צריכה להיות עליהם. בכל מקום עשיתי דברים טובים ויפים וגם אם אהיה מאמן צ'לסי אני אתנהג אותו דבר ובגובה העיניים. אני מאמין בפשטות ובצניעות מול השחקנים ולא אשתנה, לדעתי זה אפילו מוסיף במועדון כמו בית"ר".