אבו ריא במשחק בו הציל את סכנין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבו ריא במשחק בו הציל את סכנין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מהראן אבו ריא, מי שחתום על הישארותה של בני סכנין בליגת העל לאחר השער הנפלא שכבש במחזור הנעילה מול בית"ר ירושלים, הוא הרכש הראשון שעשה איזי שירצקי לקראת העונה הבאה בק"ש.

בקריה רצו לראות את אורי שטרית ממשיך בקבוצה אך המגן החליט לחזור למרכז הארץ ובמקומו הגיע אבו ריא. המגן בן ה-28, בראיון ראשון מאז החתימה בקרית שמונה, מסכם את התקופה בסכנין: "היתה לי תקופה יפה ומוצלחת מבחינה אישית בסכנין. מבחינה קבוצתית העונה האחרונה היתה מאוד קשה, לא היה כסף, התחלפו המון מאמנים והיו בעיות אבל הכי חשוב שבסוף הצלחנו להישאר בליגה והתגברנו על הכל".

"זה המקום והזמן להגיד תודה לכל מי שהיה חלק מזה ובמיוחד לאוהדים שאני כל כך אוהב".

המגן העדיף גם שלא להיכנס לכל פרשיית החלפת המאמנים בסכנין ואמר: "אני מעדיף לא לדבר על זה, אני חושב שזה בגלל כל הבעיות התקציביות. התחלפו הרבה מאמנים ובסוף הגיע שלומי דורה, החזיר לנו את הביטחון ועשה את העבודה - השאיר את הקבוצה בליגה"

המגן, שהפך לבורג חשוב בסכנין בעונה החולפת הסביר את הסיבות לעזיבתו את הקבוצה: "זה לא סוד שיש בסכנין בעיות של כסף וחובות. לי נישאר חוזה לעונה נוספת שם והחלטנו ביחד שכדאי שאני אעזוב וככה גם סכנין תרוויח כסף וגם אני אזכה להתקדמות כלכלית. אני בן 28 וזה חשוב".

אבו ריא: &"יודע למה אני מסוגל&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבו ריא: &"יודע למה אני מסוגל&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אבו ריא נחשב למגן בעל יכולות התקפיות יוצאות מהכלל. אשתקד כבש המגן ארבעה שערים ובמאזנו גם שלושה בישולים התייחס לקבוצתו החדשה: "אני מגיע למועדון לא פחות טוב מסכנין. דיברתי עם עבאס סואן ששיחק שם בעבר והוא המליץ לי מאוד. אני יודע שרן בן שמעון מקצוען, מאמן ואדם גדול. אני מקווה לעזור להם, אני יודע למה אני מסוגל".

על קודמו בעמדת המגן השמאלי, אורי שטרית, יש לאבו ריא מילים חמות: "הוא מגן מעולה ועשה עונה גדולה. אני מגיע לתפקיד חשוב ורוצה לתמוך בהתקפה כמו שעשיתי בסכנין ותרמתי להישארות בליגה. אעשה את העבודה בקרית שמונה על הצד הטוב ביותר".

אורי שטרית. ממשיך בצפון אחרי ק"ש (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אורי שטרית. זוכה לפרגון ממחליפו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

למרות שעדיין לא הושלמה מלאכת בניית הקבוצה לאבו ריא אין חשש מלצאת בהצהרות: "אני רוצה לעשות עונה טובה יותר מהעונה הקודמת של קרית שמונה ולהגיע לאירופה. אני יודע למה אני מסוגל ומה אני יכול לתת ומאמין שאנחנו יכולים להגיע לאירופה".

הבוקר ימריא המגן לחופשה פרטית בבורגס בצוותא עם אחמד קאסום: "עברתי עונה לא קלה והגיע הזמן לנוח ולצבור כוחות לקראת העונה הבאה", אמר אבו ריא.