בית"ר ירושלים ערכה אתמול (שישי) בצהריים את הרמת הכוסית המסורתית לכבוד חג הפסח בהשתתפותם של השחקנים, הצוות המקצועי, ההנהלה וכל עובדי מחלקת הילדים והנוער. מי שהגיע לבית וגן אחרי תקופה ארוכה שלא נכח במועדון הוא הבעלים של הקבוצה, ארקדי גאידמק, שאמר ל-ONE: "אנחנו מקווים להעמיד קבוצה טובה בשנה הבאה. אני שמח להיות חלק מבית"ר ירושלים. ברמה המקצועית הדברים יהיו תלויים בצוות המקצועי ובשחקנים. אני מאמין שתהיה לנו קבוצה טובה".

יו"ר בית"ר ירשולים, איציק קורנפיין, פתח את הרמת הכוסית ואמר ברוח החג: "בני ישראל היו בתקופה קשה ובאי וודאות אבל בזכות האמונה שלהם הם התגברו על המכשולים והגיעו לארץ המובטחת וגם אנחנו בבית"ר ירושלים שרדנו בזכות האמונה שלנו". קורנפיין הודה לכל עובדי המחלקות בקבוצה וגם לראש העיר, ניר ברקת, שכבד בנוכחותו את הרמת הכוסית.

ברקת אמר במהלך הרמת הכוסית: "בית"ר ירושלים זה שם שחשוב לעיר ירושלים. בית"ר נתפסת לא פעם ולא פעמיים כירושלים ולכן אנחנו בעיריית ירושלים עושים מאמצים לתמוך בקבוצה. אני מאחל לכולנו שבית"ר תהיה טובה יותר וחזקה יותר גם לאור העובדה שארקדי גאידמק הוא הבעלים של המועדון".

גאידמק וקורנפיין מרימים כוסית לפסח (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק וקורנפיין מרימים כוסית לפסח (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

לאחר מכן קורנפיין, התפנה לעשות סיכום ביניים לעונה שעברה הקבוצה: "לצאת בהצהרות זה קל אבל אנחנו תמיד מסתכלים קדימה. גם בשנים עברו שהתקופות היו קשות והייתה אי וודאות שידרנו אופטימיות ותמיד אנחנו שואפים להוביל את בית"ר קדימה.

ארקדי גאידמק ועידן טל בהרמת הכוסית (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ארקדי גאידמק ועידן טל בהרמת הכוסית (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

תמיד ארקדי הוכיח שמה שהוא מבטיח הוא מקיים, כך זה היה ואני סמוך ובטוח שזה יהיה גם הפעם. ארקדי יודע מה המועדון הזה צריך, מהם צרכיו ומהן הדרישות שלו, ברור לו שמדובר גם בצרכים כספיים והוא אמר שהוא יוביל את בית"ר וצריך לתת לבן אדם קרדיט".

גאידמק ורוני לוי: &"הכל יהיה תלוי בצוות המקצועי&" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק ורוני לוי: &"הכל יהיה תלוי בצוות המקצועי&" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על התכנונים לעונה הבאה אמר קורנפיין: “קיימתי שתי פגישות עם רוני לוי ודוד אמסלם אבל עוד לא ירדנו לפרטי פרטים מכיוון שחשוב לנו עדיין להתרכז בעונה הזו. לפנינו שבוע קריטי גם במסגרת הליגה וגם במסגרת הגביע. יש לנו עדיין מטרות בעונה הזו ולכן אנחנו אומנם חושבים על העונה הבאה אבל מתמקדים במה שנותר לנו בעונה הזו".

בן שושן, יבואה ועזריאל צפויים לפתוח מול עירוני ק"ש
אחרי הרמת הכוסית, בקבוצה התפנו לאימון המסכם לקראת המשחק מול עירוני קרית שמונה. בית"ר מתייחסת למשחק היום (שבת) ב-17:00 כאל משחק גביע שבו כל תוצאה מלבד ניצחון עלולה להוריד את הקבוצה לפלייאוף התחתון. המאמן רוני לוי והשחקנים נערכים ברצינות למשחק ובסיום הרמת הכוסית יצאה הקבוצה לבית מלון בקרית שמונה כחלק מההכנות למשחק בצפון.

גאידמק עם עידן טל. יעביר כסף למשכורות השחקנים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק ועידן טל במהלך הרמת הכוסית (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קורנפיין אמר: "קרית שמונה זו קבוצה שנמצאת בזכות ולא בחסד במקום שבו היא נמצאת. היא קבוצה טובה מאוד, תוססת וצעירה. השחקנים שלנו בהחלט מודעים לחשיבות של המשחק והרצון שלנו לא להסתבך בפלייאוף התחתון.

ידוע שלאחר הקיזוז המשחקים יהיו קשים ומתוחים ואני שמח שכרגע הדברים תלויים בנו. אני מקווה שנשיג את התוצאה מול קרית שמונה שתשאיר אותנו בפלייאוף האמצעי. אחרי זה נתפנה למשחק הגביע מול הפועל ת"א ולהכנות לעונה הבאה".

רוני לוי עם דני נוימן בבית וגן (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
רוני לוי עם דני נוימן בבית וגן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

המאמן רוני לוי תרגל השבוע מספר הרכבים אפשריים ויחליט על ההרכב הפותח סמוך לשריקת הפתיחה. חן עזריאל חוזר מהשעייה של כרטיס אדום, אבירם ברוכיאן, תומר בן יוסף ומושיקו מישאלוף שסבלו מפציעות כשירים למשחק. רוני לוי ערך אסיפת וידאו והדגיש בפני השחקנים את חשיבות העמידה הנכונה על המגרש.

הקשר עמית בן שושן אמר: "אנחנו חייבים לעשות תוצאה טובה כדי להישאר בפלייאוף האמצעי, זה הכי חשוב מבחינתנו. רק אחרי זה נתפנה לחשוב על משחק הגביע. אנחנו חייבים להוציא תוצאה טובה כדי להישאר במקום בטוח בפלייאוף האמצעי ולהתחיל את ההכנות לעונה הבאה.

גאידמק יש רוכש? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

קרית שמונה קבוצה חזקה שנמצאת בפלייאוף העליון ושהוכיחה בתוצאות רבות שהיא קבוצה טובה ומסוכנת. לא מצפה לנו משחק קל, במיוחד כשאנחנו משחקים בבית שלהם אבל אנחנו מאמינים בעצמנו שנעשה תוצאה טובה".

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, תומר בן יוסף, כריסטיאן גונזאלס, אבי ריקן, קובי מויאל, עידן טל, אבירם ברוכיאן (שי חדד), עמית בן שושן, חן עזריאל (משה בן לולו) וסמואל יבואה.

ניר ברקת מרים כוסית עם קורנפיין ולוי: &" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניר ברקת מרים כוסית עם קורנפיין ולוי: &" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

אבוחצירא בסגל של קרית שמונה, טיבי הפצוע ייעדר
עירוני קרית שמונה סיימה את הכנותיה לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים. בקריה יודעים היטב שרק ניצחון יוכל לסדר לקבוצה את המקום השלישי, מה שיקנה לקבוצה שלושה משחקי בית במאבקי הפלייאוף.

חסרונו של החלוץ ברק בדש גורם לכאב ראש לא קטן עבור הצוות המקצועי שכן גם החלוץ שמעון אבוחצירא עדיין לא בכושר משחק לאחר חודש וחצי בהם היה מחוץ למגרשים. רק לפני יומיים אבוחצירא חזר להתאמן עם הקבוצה, אך למרות זאת יכלל בסגל.

שמעון אבוחצירא (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שמעון אבוחצירא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

המאמן רן בן שמעון לא תרגל את ההרכב. הקשר תומר סוויסה עשוי לפתוח על המשבצת שהשאיר בדש. סוויסה שוחח רבות עם בן שמעון בשבועות האחרונים ומנסה לחזור ליכולת של לפני הפציעה. אופציה נוספת ששוקלים בצוות המקצועי היא שיבוצו של הקשר אופיר חמו.

הבלם איתן טיבי עדיין לא החלים במאת האחוזים ובקבוצה החליטו להשאירו מחוץ לסגל על מנת שיוכל להחלים בצורה מלאה לקראת משחקי הגביע והפלייאוף. המגן השמאלי אורי שטרית ישוב להרכב לאחר שנעדר במחזור האחרון בשל צבירת כרטיסים צהובים.

איתן טיבי כועס (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
איתן טיבי כועס (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: גיא חיימוב, אורי שטרית, יניב לביא, סאלח חסארמה, אלעד גבאי, עדי אלישע, בראיין גרזיץ', וויליאם נג'ובו, אדריאן רוצ'ט, תומר סוויסה (אופיר חמו) ו-וויאם עמאשה.