המפגש המסקרן בין מכבי תל אביב לבשיקטאש מתקרב בצעדי ענק. אחרי שנחתו היום אחר הצהריים בטורקיה והתקבלו על ידי כוחות אבטחה גדולים אשר הקיפו את האוטובוס של הקבוצה ויצרו חומה אנושית מסביב לקבוצה, החניכים של מוטי איווניר התכנסו לאימון מסכם כשלפניו נערכה מסיבת עיתונאים בה דיבר המאמן.

הערב (חמישי) ב-20:00 יעלו הצהובים למשחק המרתק שמסקרן לא רק את התקשורת בטורקיה וישראל, אלא גם ברחבי העולם וזוכה לסיקור ברשתות הטלוויזיה האמריקאיות והאנגליות.

איווניר יודע היטב כמה חשיבות מקבל המשחק ואמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו קבוצת כדורגל שמתעסקת אך ורק כדורגל ובאנו אך ורק בשביל זה. אין לנו שום מעורבות פוליטית ועד עכשיו מארחים אותנו בצורה הטובה ביותר, בדיוק כמו שצריך במסגרת של אופ"א ואנחנו מודים לכל מי שמלווה אותנו".

על המשחק אמר המאמן: "אנחנו יודעים שמחכה לנו משחק קשה מול קבוצה חזקה וביתית. בכלל, הקבוצות בכדורגל הטורקי ידועות במגרש הביתי החזק שלהן ובטח שבשיקטאש. מצפה משחק קשה ולכך התכוננו. אנחנו לא בוחרים שחקן אחד שאנחנו חושבים שהוא הכי מסוכן בבשיקטאש. כל החלק הקדמי והקישור מוכשרים עם עבר אירופי מפואר. מבחינתנו כולם מסוכנים".

50 אוהדים טורקים הפגינו מול המלון של מכבי
כ-50 אוהדים טורקיים ערכו הפגנה שקטה למדי אל מול מלונה של מכבי תל אביב בה קראו "לא נשכח את המרמרה". האבטחה באיזור הרחיקה את האוהדים מהמלון של הצהובים. 

בקבוצה לא ידעו תחילה על הההפגנה כיוון שלא שמעו את הקולות מבחוץ. "לא ידענו כלום עד שכלי התקשורת הפנו את תשומת ליבנו. זה לא הורגש ממש". שחקנים בקבוצה שגם הם היו ספונים בחדרים שלהם, הוסיפו: "זה לא משהו שהפריע לנו כי לא הרגשנו את ההפגנה, זה לא נעים אבל אנחנו מאובטחים".

שחקני מכבי מחוייכים באימון בטורקיה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי מחוייכים באימון בטורקיה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אימון מלא לעטר, התלבטות בין זיו לצ'קול
החדשות הטובות באימון הערב הגיעו מצידו של החלוץ אלירן עטר שערך לראשונה השבוע אימון מלא.  לפחות כפי שזה מסתמן נראה כי איווניר מתכוון לפתוח במשחק מול הטורקים עם חמישה קשרים וחלוץ בודד, שככל הנראה יהיה רוברטו קולאוטי. בקישור מתכוון איווניר לעלות עם רפי דהן, האריס מדוניאנין ורועי קהת. גם יואב זיו נמצא בתוכניות במרכז השדה כמו מונס דאבור ודור מיכה, כשההחלטה הסופית על תמונת ה-11 תתקבל היום.

עוד לפני כן היה נראה כי המאמן מתלבט בין קולאוטי ליצחקי, כשסיכוייו של אלירן עטר לפתוח בהרכב נמוכים. בהגנה צפויים לפתוח סאבו פאביצ'ביץ' וניבאלדו, כשגם עומר ורד בתמונת ההרכב. איווניר יחליט אם לפתוח עם רחמים צ'קול בצד שמאל או עם שרן ייני שכרגע זוכה לעדיפות.

מוטי איווניר משוחח עם השחקנים  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר משוחח עם השחקנים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מיד אחרי האימון הקבוצה שבה למלון, כשמוקדם יותר קיבלו השחקנים תדרוך בו התבקשו שלא לעזוב את המלון.

פונצ´ץ, פאביצ´ביץ´, אלברמן וניבאלדו על הספסל של בשיקטאש (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פונצ´ץ, פאביצ´ביץ´, אלברמן וניבאלדו על הספסל של בשיקטאש (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: גיא חיימוב, עומר ורד, ניבאלדו, סאבו פאביצ'ביץ', שרן ייני (רחמים צ'קול), רפי דהן, האריס מדוניאנין, רועי קהת, מונס דאבור, יואב זיו (דור מיכה), רוברטו קולאוטי.