הוא החל את הקריירה בקבוצת הילדים של הפועל טבריה, בגיל 18 עבר לכפ"ס וכעבור שלוש שנים נחת בירוק של מכבי חיפה. כעת, שלומי אזולאי, הכוכב החם של ליגת העל, מדבר על מכבי חיפה, הרצון לחזור לשרת בצה"ל והחלומות להגיע לנבחרת.

אזולאי חגג השבוע 21 שנים כבן למשפחת ספורטאים טבריינית. האב משה היה שחקן בהפועל טבריה האגדית ושיחק עם התאומים עופר ואייל דן. האם שרה היא שחקנית וקפטנית קבוצת הנשים בכדורסל של הפועל טבריה מהליגה הארצית והיא בת 46.

למול חופי הכנרת מדבר שלומי אזולאי על מה שעובר עליו העונה: "כאשר שיחקתי בקבוצת הנוער של טבריה תמיד היה לי חלום להגיע למכבי חיפה. עכשיו כשאני בחיפה אני רואה את העוצמה ועד כמה מדובר במועדון גדול ומפואר. כשאתה ילד אתה חושב להגיע הכי רחוק שבעולם ואין מאושר ממני מלהיות חלק ממכבי חיפה".

סוכנו של אזולאי, דודו דאהן, משוכנע שזה עניין של זמן עד ששלומי ישחק ברמות הגבוהות של אירופה. לאזולאי יש את כל הזמן וכמו שהוא לא משתולל אחרי שער (ויש לו כבר שלושה במדי מכבי חיפה) הוא מבין שהדרך לתהילה עוד ארוכה: "אני בסה"כ חודשיים בחיפה ויודע עד כמה הכדורגל נזיל. פעם אתה למעלה ופעם למטה. אני לוקח כל דבר בפרופורציות. עכשיו אני רוצה להתקדם וליהנות מכל רגע שאני נמצא בחיפה".

אזולאי על רקע הכנרת: "אני מאושר בחיפה" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אזולאי על רקע הכנרת: "אני מאושר בחיפה" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אם יש דבר אחד שמצער את אזולאי זה העובדה שאחרי תשעה חודשים הוא החליט לא להמשיך בשירות בצה"ל: "בזמנו, כשהתגייסתי, לא נתנו לי לצאת לאימונים והחלטתי לעזוב את השירות. היום אני יודע שזו היתה טעות ואני מחפש יחד עם הנהלת מכבי חיפה את הדרכים כדי שבצה"ל יסכימו שאחזור לעשות שירות צבאי. אני מוכן לעשות הכל כדי לעשות צבא ומשוכנע שבדרך הזאת גם אגיע לנבחרת. חשיבות השירות ברורה לי ונקווה למצוא את הדרך כדי שאמלא את חובתי".

האב משה הוא ללא ספק האב הכי מאושר בטבריה: "שמתי לי מטרה לאורך כל הקריירה של שלומי שהוא יגיע למועדון בסדר גודל של חיפה. שלומי זה הגאווה שלנו. שלומי רכש אותנו בצניעות ובאופי ששמורים לשחקנים מסוגו. אני נמצא כמו בחלום".

שלומי אזולאי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי אזולאי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מיד לאחר הראיון יצאנו לאולם הכדורסל כדי לראות דו קרב מרתק בין שלומי לאמו, שרה. צפו בראיון ובדו קרב.