איתי שכטר. עובר סופית לגרמניה? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר. "אני בשל לאירופה" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ת"א כבר מתחילים להיערך ליום שאחרי איתי שכטר. בקבוצה מבינים שהם לא יוכלו להדוף את כל החיזורים שהולכים ומתגברים אחרי החלוץ המצטיין וככל שעובר הזמן נראה שמקסימום עד תום העונה, יעזוב שכטר את האדומים.

האחרונה להביע בו עניין היא קייבו האיטלקית, שהציגה עליו 1.5 מיליון יורו, אך הצעה זו נדחתה על הסף על ידי הבעלים מוני הראל, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE.

בפגישה שנערכה היום (חמישי) בין הסוכן הבינלאומי, רונן קצב ואחד מבעלי הפועל ת"א מוני הראל והדירקטור משה הראל, הגיעו הצדדים להבנות לגבי תג המחיר של שכטר, שנשאר ביניהם לפי שעה, למקרה של מכירה והשחקן לא יילך לבוררות נגד המועדון. כל הצעה שתגיע עבור החלוץ, תישקל לגופה בהתאם.

דירקטור הפועל משה הראל ניסה לפזר את הערפל סביב החלוץ ואמר לתכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE: "אני לא מאמין שאיתי היה נותן למישהו ללכת לבוררות, אין לו סיבה לעשות זאת. מעולם לא חשבנו לעצור את הקריירה שלו".

הראל המשיך: "איתי ישחק בשנה הבאה בליגה מאוד מכובדת. אני חושב שהוא לא שש לעזוב באמצע העונה. הוא אוהב את הפועל תל אביב יותר. ביוני יהיו לו הצעות יותר אטרקטיביות. אני מקווה שאיתי ייצא לליגה שאני הכי אוהב בעולם, הליגה האנגלית. לשחק בכל מקום אחר זה מכובד, אבל שכטר ראוי, מתאים וצריך לשחק בליגה האנגלית. להערכתי, ביוני איתי ישחק בליגה האנגלית", סיים הראל.

שכטר עצמו אמר על הנושא: "זה נכון שקייבו מאוד רוצה אותי ושגם המאמן שלהם מאוד התרשם ממני. כרגע זה משהו שלא קורה. אני נותן לרונן וגלעד להתעסק בזה. אני צריך לחזור לכושר ולתת גולים. יכול להיות שהצעה כזאת לא תחזור, אני מאמין ביכולת שלי שתגיע הצעה יותר גובה. אני לא מצטער שלא יצאתי בתחילת העונה".

1 (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
1 (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"מלבד קייבו יש עוד כמה קבוצות שרוצות אותי. גם מוני, גם משה וגם אלי ילכו על הרעיון של למכור 50 אחוזים מכרטיסי. השאלה יכול להיות דבר מדהים, כי אז אני אוכל להיות בבמה הכי גדולה בעולם ואז אני יכול להחזיר את המחיר שלי".

על השאלה האם הוא מיצה את היכולת שלו בישראל אמר החלוץ: "אני לא יודע אם מיציתי. אני ברמה שאני יכול לצאת לחו"ל. לקחתי אליפות, גביע והייתי בצ'מפיונס ליג. גם בנבחרת הראיתי יכולת טובה. אני בשל לאירופה. שיחקתי נגד בלמים בגרמניה, צרפת ופורטוגל. אני מאמין שאני אצליח".

רונן קצב (שוקה כהן) (צילום: מערכת ONE)
רונן קצב (שוקה כהן) | צילום: מערכת ONE

שכטר הוסיף: "אלי ויוסי מאוד אוהבים אותי. אם ההנהלה תיתן אישור, הם לא יעמדו בדרך שלי. הפועל רוצה להצליח, למכור אותי ולהביא חלוץ. דבר כזה באמצע העונה יהיה מאוד קשה, אני חשוב מאוד להפועל. החלום שלי זה לשחק בחו"ל. אירופה זה הדבר הכי גדול בעולם. כשאתה ילד אתה רוצה להיות בליגת העל, כשאתה שם אתה רוצה להגיע לנבחרת, ומשם אתה רוצה לצאת לאירופה. אני לא יכול להאשים את ההנהלה. אם קייבו היתה מגיעה ושמה שלושה מיליון יורו, יכול להיות שהייתי שם עכשיו. אני מאמין שבסוף השנה אני אהיה באירופה".

סוכנו הבינלאומי של איתי שכטר, רונן קצב, הוסיף: “יש הסכמות בינינו לבין הפועל. יש הבנות בנוגע לתג המחיר של שכטר. מבחינת ההצעה מקייבו, הפועל תמשיך לנהל איתה מו"מ ואולי כן תהיה יציאה של החלוץ לשם. הכל פתוח בנוגע לינואר, צריך לחכות להצעות. האדומים מבינים ששכטר בשלב זה או אחר יעבור לאירופה".