מסיללה עם אלישע לוי. חוזר למכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מסיללה עם אלישע. המגן ישוב לכרמל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מגן מכבי חיפה, פיטר מסיללה, לא ישחק העונה בלסטר סיטי אחרי שלא עבר את הבדיקות הרפואיות במועדון האנגלי מהצ'מפיונשיפ.

כבר מספר ימים שהעסקה המדוברת נמצאת על סף פיצוץ ובימים האחרונים נראה שהאנגלים קיבלו רגליים קרות ורוצים לרדת מהעסקה. העובדה שהוא לא צלח את הבדיקות רק האיצו את ההחלטה של לסטר לוותר על הדרום-אפריקני.

מסיללה ניגש לעשות את הבדיקות אתמול, כאשר כבר אז העלו ספקות בלסטר לגבי כשירותו. סוכנו, מיק מקלאב, אמר אז בראיון בדרום-אפריקה כי למרות הכל הוא מאמין שמסיללה יעבור את הבדיקות: "לכל שחקן יש פציעות. אני לא בטוח לגבי המהלכים שלסטר תעשה, אך אני משוכנע שפיטר כשיר לעונה".

במקום מסיללה, לסטר החליטה להחתים את פול קונצ'סקי בן ה-30, שהצליח מאוד בתקופתו בווסטהאם, שם שיחק עם יוסי בניון. המגן כבש את השער השלישי מול ליברפול בגמר הגביע האנגלי ב-2006, בו הפסידו הפטישים בפנדלים. לאחר מכן עבר לפולהאם, איתם הגיע לגמר הליגה האירופית ב-2009/2010. בעונה שלאחר מכן עבר לליברפול עם רוי הודג'סון, שם הוא נכשל ומיעט לשחק.

בחיפה השתוממו לנוכח העובדה שמסיללה נמצא אינו כשיר, בעיקר בגלל העובדה שהמגן חזר לשחק בשלהי העונה הקודמת והיה שותף מלא לזכייה באליפות.

שחר, מגרלשווילי, אלישע (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחר, מגרלשווילי, אלישע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

נשיא חיפה, יעקב שחר, אמר ל-ONE בתגובה: "יש לנו הסכם חתום עם לסטר, אבל לא נשאיר שם את מסיללה בכח והוא יחזור ארצה. יש למסיללה חוזה, הוא שחקן שלנו ונכבד אותו. הוא ימשיך להתאמן בשורות הקבוצה, כאשר במקביל אנחנו כבר מחפשים לו אלטרנטיבות אחרות".

חזרתו של מסיללה מסבכת את מצבו מכיוון שמכבי חיפה נמצאת עם מכסת זרים מלאה שכוללת את יוריצה בולייאט, אנדריי פילאבסקי, ולדימיר דבאלשווילי, סיידו יאיא ובויאן שאראנוב.

אלישע לוי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

במצב דברים שכזה, כאשר חיפה מחפשת זר בתפקיד החלוץ על חשבון אחד הזרים הקיימים ואחרי שצירפה את חיים מגרלשווילי כמגן בנוסף לטאלב טוואטחה, בחיפה יצטרכו למצוא פיתרון באשר לעתידו של המגן הדרום-אפריקאי.