אחרי שישב עם אוהדי מכבי תל אביב באצטדיון העוין ביוון במשחק של הקבוצה מול פנאתינאיקוס, הבעלים מיץ' גולדהאר יגיע לתמוך בקבוצתו גם במשחק החוץ הקשה בטורקיה מול בשיקטאש, במסגרת המחזור הראשון בשלב הבתים של הליגה האירופית.

מלבד המשחק ביוון, הבעלים הקנדי ישב לא פעם יחד עם אוהדי מכבי תל אביב, וכנראה שעל הנסיעה לטורקיה, הוא לא הסכים לוותר, למרות המצב הביטחוני הלא נעים במיוחד. לאחר המשחק, יעשה גולדהאר את דרכו ארצה, כדי לצפות במשחקה של מכבי תל אביב מול בני סכנין ביום ראשון.

לקראת המשחק בטורקיה, שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, ניהלה בימים האחרונים שיחות עם גורמים במערכת הביטחון. לאחר הערכת מצב סוכם כי מערכת הביטחון תעמוד בקשר עם חברת אבטחה פרטית שתלווה את הקבוצה בטורקיה.

השרה שבה וקראה לאוהדי הקבוצה לעקוב אחר אזהרות והוראות המטה לביטחון לאומי לישראלים השוקלים לנסוע לטורקיה ולנהוג על פיהן.

גולדהאר. יגיע לתמוך במכבי במשחק החוץ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
גולדהאר. יגיע לתמוך במכבי במשחק החוץ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר, האם השזרוע של אצטדיון בלומפילד ייאלץ את מכבי תל אביב לארח את הדרבי הראשון של העונה בליגה, באצטדיון רמת גן? שזרוע החורף של אצטדיון בלומפילד צפוי להיערך במהלך חודש נובמבר, בין ה-4 בנובמבר ועד ה-26 בנובמבר.

כמו בכל שנה, גם השנה מבקשים בבלומפילד לקיים את השזרוע שאמור לשמור על איכות כר הדשא, כשהשנה הוחלט לעשות זאת בחודש נובמבר, שבו אמור להתקיים הדרבי התל אביב אותו מארחת מכבי תל אביב ב-19.

מנהל האצטדיון, איתן שור, הסביר לקבוצות כי אחת הסיבות לתאריכים שקבע היא העובדה שבחודש הזה מכבי והפועל תל אביב לא מארחות באצטדיון בלומפילד את משחקיהן בליגה האירופית, מה שמאפשר לו בחלון של הזדמנויות להתחיל ולסיים את השזרוע מבלי לפגוע בכר הדשא.

"כשמסתכלים על לוח האירועים של בלומפילד אי אפשר למצוא מועד אחר", מסביר שור ששקל אף לעשות את זה על הפגרה שנוצרה בשבת של יום כיפור אך לאור העובדה ששזרוע צריך להתקיים במשך חודש ימים לא היתה ברירה אחרת אלא בתקופה שהוחלט עליה כשגם אותה יקצרו את הזמן לשלושה שבועות. "תאמין לי שאני מצטער שהדרבי יועתק מבלומפילד לא פחות מאחרים. זה אירוע שכל מנהל אצטדיון היה רוצה", הוסיף שור.

כמובן, שהעובדה שהשזרוע אמור להתקיים בתאריכים הללו מביא להעתקת משחקיהן של הפועל תל אביב מול הפועל ניר רמת השרון ושל בני יהודה מול עירוני קרית שמונה.

מי שתיפגע במיוחד מהשזרוע היא מכבי תל אביב. השזרוע ייאלץ את הצהובים להעתיק את משחק הדרבי לאצטדיון רמת גן. במועדון אמורים להתייחס להודעה עד יום ראשון כמו שאר הקבוצות כשכל הנראה במכבי יביעו את אי שביעות רצונם מהמהלך.

בנושא אחר, הערב (שלישי) תקיים מכבי תל אביב את האימון האחרון שלה בישראל לפני שתצא מחר בבוקר לאיסטנבול לקראת המשחק מול בשיקטאש במחזור הראשון של שלב הבתים בליגה האירופית. במכבי יקוו שהחלוץ אלירן עטר יערוך הערב אימון עם הקבוצה אחרי שאתמול ערך אימון ריצה מסביב למגרש.

אלירן עטר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כזכור, עטר נפגע בשריר הירך במשחק מול ראשון לציון בשבת האחרונה, ולא התאמן ביום ראשון. כך או כך, עטר צפוי לצאת עם הקבוצה לטורקיה גם אם לא יערוך אימון מלא.

מי ששימח את הצוות המקצועי הוא השוער גיא חיימוב, שערך אימון מלא ונראה שיוכל לעמוד לרשותו של מוטי איווניר ביום חמישי באצטדיון אינונו. הצהובים צפויים לצאת למלון בסיום האימון ומשם ייצאו באוטובוס ביחד לנתב"ג מחר בבוקר. כ-60 אוהדי הקבוצה צפויים לצאת לטורקיה כשחלק נוסף של אוהדים צפויים להצטרף ביום חמישי בבוקר.

הקבוצה סיכמה עם חברת ניוואה שתהיה נותנת החסות המשנית לעונה הקרובה. ההסכם מוערך בכמיליון ש"ח. חדי העין ראו כבר בשבת האחרונה את הצהובים מחשקים עם מדים שהספונסר ניוואה הופיע עליהם, אך טרם חתם על חוזה עם הקבוצה.

בוחבוט, יצחקי, קונאטה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בוחבוט, יצחקי, קונאטה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE