לחץ, הרבה לחץ שרר הבוקר (שלישי) בהפועל באר שבע בעקבות ההפסד אמש 2:0 להפועל עכו שהותיר את הקבוצה עם אפס נקודות ב-270 הדקות הראשונות של העונה. מדובר באחת מפתיחות העונה הגרועות בהיסטוריה של המועדון.

האוהדים שעשו את הדרך הארוכה לצפון דרשו בסיום המשחק את פיטוריו של המאמן ניר קלינגר, אך מעמדו יציב ופיטורים כלל לא על הפרק, כך הגדירו במועדון, ולכן לא צפוי להיות שינוי בעמדת המאמן למרות פתיחת העונה הגרועה.

למרות ההבטחות כי אוהדי הפועל ב"ש יגיעו להפגין באימון, רק עשרה מהם עמדו בהבטחתם והביעו את מחאתם על מצב הקבוצה. המאמן ניר קלינגר החליט מלכתחילה לא לפתוח את האימון לקהל ולתקשורת.

קלינגר ערך אסיפה קשה לחניכיו ובמהלכה זעם עליהם: "פגעתם בכל מי שקשור בקבוצה ואני מקווה שתדעו להוציא אותנו מהמשבר".

קלינגר הוסיף: "שחקנים גדולים נמדדים בעיקר במצבים כאלה. המשחק בשבת הוא קריטי וזו ההזדמנות שלנו לתקן את הפתיחה הרעה. תראו לאוהדים שלנו שקורצתם מהחומר הנכון".

מנכ"ל הקבוצה אסי רחמים יצא לשוחח עם האוהדים שבכל זאת הגיעו לאימון ואמר להם: "נושא שיתוף הצעירים ייבחן רק בסיום העונה. אנחנו לא טומנים את הראש בחול ומודעים למצב בדיוק כמוכם".

האוהדים אמרו למנכ"ל שבקצב הזה הקבוצה לא תנצח גם קבוצות מהליגה השניה ורחמים השיב: "בדיוק בשביל שהשחקנים לא ישמעו את הדברים האלה האימון סגור".

אחד האוהדים הוותיקים, רפי שטרית אמר ל-ONE: "האוהדים מיואשים מהמצב ומצביעים ברגליים. אם לבעלת הקבוצה לא איכפת מהמצב אז אתם מצפים שלאוהדים יהיה איכפת? המצב לא טוב ואם לא יתעוררו פה אנחנו נמצא את עצמינו בליגה השניה".

ניר קלינגר. בב"ש מקווים לניצחון בשבת (עמית מצפה) (öéìåí: מערכת ONE)
ניר קלינגר. העביר את הכדור לשחקנים (עמית מצפה) | öéìåí: מערכת ONE

שטרית הוסיף: "חייבים להתעשת וחייבים זעזוע בקבוצה. התביישתי מאוד שהקבוצה הגיעה למצב שאף באר שבעי לא היה בהרכב אתמול ועל הספסל ישבו רק שניים. הבטיחו לנו בתחילת העונה שישלבו שחקני בית ואנחנו מרגישים שירקו לנו בפנים ושיקרו לנו".

לקראת המשחק מול רמת השרון שטרית לא מאמין שהאוהדים ימלאו את האצטדיון: "אני לא חושב שמי שאין לא מנוי יקנה כרטיס ויבוא לתמוך בקבוצה".

בבירת הנגב לא זוכרים מתי בפעם האחרונה עלו בהרכב הקבוצה 11 שחקני רכש כשאפילו ירדן אבוחצירה הצעיר, שנסע עם הקבוצה לצפון, נופה ברגע האחרון ולא התלבש. "ה'לגיונרים' לא נלחמים עבור הסמל וככה זה כשאין זהות מקומית", אמרו במועדון בהתייחס לשחקני הרכש.

שחקנים בקבוצה התקשו להסביר את היכולת שלהם במשחק ואמרו: "קשה להסביר את מה שקרה. הכול פשוט הלך לנו הפוך ואם כל זה לא מספיק אז הכרטיס האדום (של אקסברד) גמר את המשחק לגמרי". 

בחדר ההלבשה של הקבוצה שרר בסיום שקט מוחלט כשהשחקנים מיהרו לאוטובוס ולרכבים הפרטיים שלהם. ניר קלינגר, שלא נוהג להיכנס לחדר ההלבשה בסיום משחקים, לא עשה זאת גם הפעם. 

אלונה ברקת ואסי רחמים (יוסי ציפקיס) (öéìåí: מערכת ONE)
אלונה ברקת ואסי רחמים (יוסי ציפקיס) | öéìåí: מערכת ONE

בקבוצה מאוכזבים מהמגן הימני לואיס טורס שניכרת ירידה ביכולתו בשבועות האחרונים. בנוסף לא הסתירו במועדון את אכזבתם מההרחקה של עידו אקסברד שהותירה את הקבוצה בעשרה שחקנים לפני המחצית.

בחדר ההלבשה ניסה אקסברד להסביר לחבריו את שאירע: "הוא (דימאקו) חסם אותי אז ניסיתי לעקוף אותו, לרוץ לחטוף את הכדור, אבל כנראה שהשופט ראה משהו אחר. אני לא מבין את זה כי שום דבר לא היה בכוונה".