גלעד שליט (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גלעד שליט. כבר 1454 ימים בשבי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אייל ברקוביץ' ייצעד יחד עם הוריו של גלעד שליט ב-27 בחודש בצעדת מחאה לראש הממשלה במטרה להעיר את המשא ומתן ולעזור להחזיר את החייל החטוף, גלעד שליט, הביתה.

ברקוביץ' סיפר היום ל-ONE על הצעדה ואמר: "אני קורא לכל אוהדי הכדורגל, לשחקנים ולמאמנים, להצטרף אליי לצעדה כדי לעזור להורים של גלעד להחזיר את הבן שלהם הביתה. אני מצפה מכולם לבוא ולהצטרף אליי עם ההורים של גלעד בצעדה שאולי תעיר את הממשלה, ושגלעד יחזור סוף סוף הביתה".

כאמור, ב-27 בחודש תתקיים הצעדה בראשות הוריו של גלעד שליט לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בניסיון נוסף להחזיר את גלעד הביתה.

גם השר סילבן שלום התייחס השבוע לסוגייה ואמר בתוכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE: "נפגשתי עם הוריו של גלעד, לצערי כרגע אין שום שינוי, זה לא פשוט להיפגש עם הורים של חייל חטוף, שכל רצונם הוא להחזיר את בנם ולא לתת להם מענה. לצערי, צריך שניים לסיפור הזה. אנחנו רוצים אבל הצד השני פחות".

משחק ראווה להחזרת גלעד שליט (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
משחק ראווה להחזרת גלעד שליט (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

גלעד שליט מוחזק 1454 ימים בשבי


גלעד שליט בן ה-23, נחטף על ידי מחבלים פלסטינים המשתייכים לארגון החמאס ב-25 ביוני 2006 במעבר כרם שלום. במהלך התקיפה על הטנק של גלעד נהרגו מפקד הטנק, סגן חנן ברק וחייל בצוות, סמ"ר פבל סלוצקר.

מאז אותו אירוע מוחזק גלעד שליט במקום לא ידוע, כאשר חוטפיו מסרבים בתוקף לאפשר כל ביקור שלו גם על ידי גורם מצד שלישי כמו ארגון הצלב האדום. שני אותות חיים של גלעד שליט התקבלו מאז חטיפתו, הראשון היה קלטת שמע בה נשמע קולו של גלעד והשני היה קלטת וידאו בה נראה גלעד לבוש במדים ומציג עיתון עם תאריך אשר מאשרר את דבר הקלטת אקטואלית.

נעם שליט (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
נועם שליט. בנו גלעד מוחזק כבר 1454 ימים בשבי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

התקופה הארוכה בה יושב גלעד שליט בשבי, הביאה למחאה ציבורית אשר קוראת לשחרורו גם בתמורה לשחרור של מחבלים עם דם על הידיים כפי שדורשים בחמאס.