ג'ון גרגורי. רוצה לעצור את גלבאן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ג´ון גרגורי. סומך על שחקני הבית (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דריכות גדולה במ.ס. אשדוד לקראת המשחק הביתי הערב (ראשון) ב-20:10 באצטדיון ה-י"א מול השכנה בטבלה, מכבי נתניה. לכל מי שנוגע לקבוצה ברורה חשיבותה של ההתמודדות, שעשויה לקבוע לאן פניה של אשדוד מועדות העונה.

האדומים-צהובים מפגינים העונה עד כה בעיקר חוסר יציבות משווע ובעיר הנמל מקווים שלמשחק מול חניכיו של ראובן עטר תגיע הקבוצה הלוחמת שגברה על הפועל אשקלון והפועל עכו ברציפות, ולא זו שספגה את התבוסה 3:0 בקרית שמונה בסוף השבוע שעבר.

המשחק הזה יהיה הראשון של אשדוד ללא מתן אוחיון, שעבר לשרלרואה הבלגית. ומי שיתפוס את מקומו יהיה המגן הימני, עופר ורטה, שישוב להרכב לאחר היעדרות.

המאמן ג'ון גרגורי ישוב לשחק עם שני בלמים בקו האחורי. באשדוד לא סובלים מפציעות או מחיסורים של שחקנים לקראת המשחק וגרגורי ייהנה מסגל מלא. נראה שגם עידן שריקי, שנכנס כמחליף במשחק ההפסד בצפון, ישוב להרכב מול נתניה.

גרגורי תיאר ל-ONE את הלך הרוח בקבוצה: ״היו לנו שני משחקים טובים בהם ניצחנו את אשקלון ועכו ואז הגיע ההפסד המאכזב מול קרית שמונה, בעקבות יכולת לא טובה שלא עומדת בסטנדרטים שהצבנו לעצמנו".

עופר ורטה. ניצחון - ונשארים בליגה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עופר ורטה. ישוב להרכב של ג´ון גרגורי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"יש לנו מדיניות בקבוצה של שילוב וקידום שחקני הבית של מ.ס. אשדוד ולא נסטה מהדרך הזו. אמנם איבדנו את מתן אוחיון, אך יש לנו מספיק שחקנים טובים שיכולים למלא את מקומו ואני מקווה שניכנס למומנטום חיובי של ניצחונות ונעלה על דרך המלך", סיכם המאמן האנגלי.

הרכב משוער: יוסי שקל, עופר ורטה, ישראל ראש, אפא אמברוז, רחמים צ׳קול, סטפן קינג, ניר ביטון, משה אוחיון, עמנואל סארקי (עידן שדה, אמיר לביא), עידן שריקי ודמיטאר מקרייב (נבו מזרחי).

קפוארלה ייעדר, הרוש וקרופניק במרכז ההגנה של נתניה
אחרי הניצחון על סכנין בשבוע שעבר, ניצחון שהכניס הרבה אוויר לקבוצה שהייתה בתקופה לא טובה, במכבי נתניה מעוניינים לייצר רצף ניצחונותו להתחיל לשמור על יציבות במשחקי הליגה.

לקבוצה של ראובן עטר מצפה  משוכה לא קלה בדמותה של שכנתה למרכז הטבלה, מ.ס אשדוד. לשתי הקבוצות אותו מספר נקודות, וניצחון של אחת מהן, יפתח פער של שלוש נקודות בין האחת לשנייה.

קפוארלה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קפוארלה יורד מהמגרש בשבוע שעבר. ייעדר מההרכב של עטר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, נתניה ערכה את האימון המסכם שלה לקראת המפגש עם אשדוד ועל פי הנראה עטר יעלה עם אותו הרכב שניצח את בני סכנין במחזור האחרון. בצוות המקצועי של הקבוצה הזהירו את השחקנים מפני מנהל המשחק האשדודי, משה אוחיון, שמגיח בדרך כלל עם הפנים לשער ומאיים בבעיטות מדויקות.

נתניה תחסר את הבלם הארגנטיני מריאנו קפוארלה שסובל מפציעה בברך ונראה כי יישוב לאימונים מלאים רק בעוד כשבועיים. צמד בלמי הקבוצה יהיו ליאוניד קרופניק ובן הרוש. אחמד סבע ימשיך להיות חלוץ המטרה כאשר בקבוצה מקווים כי חן עזרא ייקח על עצמו את ייצור מצבי ההבקעה.

אחמד סבע לאחר ההרחקה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע. ימשיך לקבל את הקרדיט במרכז ההתקפה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

היום אמורים לנחות בארץ שני הנבחנים שיגיעו למספר ימי התרשמות. החלוצים גיורגי קאקאלוב הבולגרי וג'סטין מיראם האמריקאי ייבחנו על ידי הצוות המקצועי ומי מהם שירשים, יוחתם.

הרכב משוער: קרלוס אריאס, אוראל דגני, ליאוניד קרופניק, עומרי בן הרוש, טל מעבי, קובי דג'אני, דלה ימפולסקי, ניר נחום, חן עזרא, פיראס מוגרבי ואחמד סבע.