במכבי תל אביב המשיכו גם הערב (חמישי) בהכנות לקראת המשחק מול בני סכנין תחת הדרכתם של מוטי איווניר ועוזריו חנן אזולאי וקובי אלפסי. נראה כי המאמן החדש לא צפוי לערוך שינויים דרסטיים בהרכב, כששני השינויים היחידים שנעשו בתירגול היו חזרתו של ג'יבריל סידיבה להרכב במקומו של מאור חלבי, ובחוד ההתקפה צפוי לפתוח רוברטו קולאוטי במקומו של דמיטאר רנגלוב. הבולגרי סובל ממתיחה בשריר הרגל ולכן לא התאמן עם הקבוצה.

בקישור צפוי סידיבה לשתף פעולה עם גל אלברמן. ישאלביץ' יפתח לצידו של האריס מדוניאנין שימשיך לקבל קרדיט גם תחת מוטי איווניר. בניגוד לבוסני, מאור בוזגלו יחל את המשחק על הספסל. במהלך האימון התעכב איווניר בעיקר על החלק ההתקפי והתמקד בהדרכת מדוניאנין. איווניר עצר חלק מההתקפות ואחרי ההסברים ביקש לראות שחניכיו הבינו את הסבריו. "להניע את הכדור בסבלנות מאחור", ביקש המאמן משחקניו ודרש הרבה תנועה עם כדור והחלפת מקומות.

קודם לכן העבירו הצהובים העבירו את חוזיהם של איווניר ואזולאי בבקרה התקציבית, כדי שהשניים יוכלו לעמוד על הקווים במשחק מול סכנין.

איווניר התייחס למשחקו הראשון בתפקיד: "אנחנו לא יודעים אם סכנין תתגונן או לא, אבל אנחנו מכינים את עצמנו לאפשרות שהיא תסתגר. אם זה יקרה, נצטרך למצוא את הפיתרונות ונעשה הכל כדי להתגבר על זה. לא יהיה רציני לדבר על שינויים בהכנות למשחק. אנחנו בסך הכל יומיים עם הקבוצה ויש לפנינו עוד הרבה עבודה".

מוטי איווניר עם קובי אלפסי באימון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר עם קובי אלפסי באימון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"כל מה שנעשה יהיה מעט מאוד", התייחס איווניר לפרק הזמן הקצר שבו הוא במועדון. "כדי שהקבוצה תכיר ותבין מה המאמן רוצה ממנה, צריך יותר זמן. מאמן שנכנס כמוני לתפקיד במהלך עונה מתמודד עם שתי בעיות. האחת היא שהוא צריך ללמוד את הקבוצה שלו ותוך כדי להתכונן למשחקים ויש לו וללמוד את היריבות שלו”.

"נעשה הכל כדי להצליח ולגרום לשחקנים לשחק הכי טוב, אנחנו לא יכולים להבטיח שהכל יקרה כבר ביום שבת. אנחנו לא נמצאים פה בחוג של בדיקת הנחמדות של השחקנים או שלנו. אנחנו נמצאים פה בקבוצת כדורגל. התפקיד שלנו הוא לגרום לקבוצה לשחק הכי טוב והתפקיד של השחקנים הוא שהם יעלו לשחק עם הלב", הוא המשיך.

על השאלה אם יש כוונה לשחרר או להביא שחקנים בתקופה הקרובה ענה איווניר: ”כשישבתי עם הבעלים היה ברור באופן חד משמעי שהסגל לא ישתנה. הוא לא הביא אותי כדי לשחרר חמישה שחקנים ולהביא חמישה אחרים. אני בעצמי לא מאמין בזה. אם יבוא שחקן שיגיד שהוא לא רוצה להיות פה, אנחנו לא נחזיק אותו בכוח. נכון לרגע זה, אני לא מאמין במהפכות בינואר. זה לא בריא לקבוצה”.

איווניר ואזולאי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איווניר ואזולאי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"הבעלים הביא אותי כי הוא מאמין בי כמישהו שיכול לגרום לשחקנים להיראות טוב יותר. אין כרגע תכנית להביא אף שחקן", הבהיר המאמן.

על הרוטציה שהיתה נהוגה במכבי עד עכשיו הוסיף איווניר: ”רוטציה זה משהו שנוהגים לעשות בקבוצות גדולות באירופה, שנמצאות בלחץ עצום. מכבי כרגע לא נמצאת בלחץ כזה או בעומס. אנחנו משחקים משבת לשני ולפעמים גם משני לשני. אני בעד למצוא הרכב עם שלד של תשעה שחקנים שרץ ביחד. עושים שינויים כשצריך לעשות שינויים עם שחקן פה ושם”.

סטרול, עטר, אבידור וקולאוטי. חושבים כבר על הדרבי? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
סטרול, עטר, אבידור וקולאוטי באימון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"אמרתי לשחקנים שיש לשחקן ימים טובים וימים רעים. גם אני הייתי שחקן כדורגל שהיו לו ימים לא טובים. אבל אני יודע שכשאני שיחקתי, השארתי את הנשמה שלי בכל משחק על הדשא. לזה אין תירוצים והבהרתי להם שזה מה שאני מצפה מהם”, אמר איווניר.

איווניר עם שחקני מכבי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
איווניר עם שחקני מכבי. &"אנחנו לא נמצאים בלחץ או בעומס&" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"שחקנים שבכל משחק צריכים לבקש מהם להתאמץ, זו גם סוג של בעיה. אני מקווה ששחקנים פה יתנו את כל מה שיש להם ושמכבי ישחקו כדורגל מודרני שיש בו גם הגנה וגם התקפה. אני מאמין שמכבי תמצא את זה", סיכם איווניר.

אזולאי: "אני מכיר את איווניר, אין סיבה שלא נצליח"


עוזרו של איווניר, חנן אזולאי, דיבר לתקשורת לראשונה מאז מונה לתפקיד החדש, סיפר מעט על עברו, על היכרותו עם המאמן החדש של הצהובים וגם על המטרות שהוא ינסה להשיג: "הגעתי ממ.ס. אשדוד ושם הייתי האיש שמפתח את הכישרון לאקדמיה של ג'קי בן זקן. באקדמיה היינו צריכים לפתח גם שחקנים צעירים וגם לפתח שחקנים לקבוצה הבוגרת", הסביר אזולאי.

אזולאי, איווניר ואלפסי. מקווים לרשום שלוש נקודות ראשונות בשבת (ליא (צילום: מערכת ONE)
אזולאי, איווניר ואלפסי. מקווים לרשום שלוש נקודות ראשונות בשבת (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"אם הקבוצות בארץ יעתיקו את מה שהיה באשדוד, זה יעשה רק טוב לכדורגל", הבטיח עוזר מאמן הצהובים. "בנוסף הייתי עוזר המאמן באשדוד, אך זה לא הסתדר. ביקשתי מג'קי בן זקן לעזוב, אני מאחל להם המון בהצלחה".

אזולאי גם סיפר על היכרותו את מאמן הצהובים החדש: "את מוטי אני מכיר הרבה זמן ועבדנו ביחד בנבחרות לפני שנתיים. שנינו היינו קפטנים בקבוצות גדולות והחיבור הזה יכול להביא אותנו לדברים גדולים".

חנן אזולאי עם השחקנים. מקווה לפתוח ברגל ימין (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
חנן אזולאי עם השחקנים. מקווה לפתוח ברגל ימין (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

"ההתלבטות היחידה היתה שרציתי להמשיך את הדרך של פיתוח וקידום שחקנים צעירים באשדוד. אני מכיר את מוטי ואין שום סיבה שלא נצליח ביחד", הבהיר אזולאי. "השוני בין האקדמיה באשדוד לבין מכבי זה שבמכבי הם כבר מגיעים מנוסים. אני לא חושב שמקומי פה הוא ללמד שחקנים כמו אלברמן איך לנוע על המגרש", הוא טען.

"אני ויוסי מזרחי חברי ילדות. עזרתי גם לגיא לוי בנבחרת וכולם מכירים את הנאמנות שלי", המשיך עוזרו של איווניר. "מהכיסא של מזרחי פה הודעתי לו שאני במכבי, שזה מקרה די נדיר. כמובן שאחרי זה היתה שיחה יותר רצינית".