מאמן נבחרת ליטא ומי שהיה שחקן עבר במכבי חיפה, ריימונדאס ז'אוטאוטאס, הוא האיש שהמליץ לסקאוט של מכבי חיפה, אלון חרזי, לצרף את החלוץ הברזילאי של ריגה, נתן ג'וניור, לקבוצה. ג'וניור ינחת היום (ראשון) בארץ וכבר מחר יערוך את אימון הבכורה. המאמן הליטאי היה האיש שהמליץ גם על דרווידאס סרנאס דבר שלא יצא בסופו של דבר לפועל בגלל פערים כספיים

בקבוצה השתחרר לא מעט לחץ אחרי הניצחון הדחוק 0:1 אבל הכל-כך חשוב, מול בני-סכנין. אלישע לוי לא חשש לבצע בשלב מוקדם יחסית את כל החילופים שעמדו לרשותו על מנת להשיג את הניצחון המיוחל.

דומה שהשינוי המשמעותי ביותר היתה כניסתו למגרש של גוסטבו בוקולי. בזמן שהברזילאי שיחק בעמדת הקשר האחורי, ניתנה הזדמנות להסיט את אייל גולסה לקישור הקדמי, הוא היה מהבולטים בשורות חיפה וסחט לא מעט מחיאות כפיים מהקהל החיפאי.

גולסה, כמו חבריו לקבוצה, לא אהב, בלשון המעטה, את המשחק של סכנין ואמר: "בושה איך שסכנין באו ושיחקו. לא רק שהם כל הזמן נפלו על הדשא כדי לבזבז זמן, הם כמעט לקחו לי את הרגל, זה מגעיל. הם שיחקו בונקר ולא היה חסר שנאבד נקודות. אם אנחנו רוצים אליפות, אנחנו חייבים לעבור משחקים מהסוג הזה".

על יכולתו הטובה אמר הקשר: "אני עובד קשה מאוד על מנת לחזור לאותו כושר משחק כמו שכולם הכירו אותי. זה ידוע שגדלתי כקשר קדמי, אבל כל מה שאלישע יגיד לי, אעשה על הצד הטוב ביותר ולא חשוב באיזה תפקיד".

ניצחון דחוק למכבי חיפה על סכנין, צפו בתקציר

טאלב טוואטחה ותומר חמד, שכבש את שער הניצחון, גרפו מחמאות על יכולתם. בחיפה מרוצים מהשניים שגדלו במועדון ובונים עליהם רבות לעתיד.

נתן ג´וניור. ז'וטא המליץ בחום (agriskrusts.lv) (צילום: מערכת ONE)
נתן ג´וניור. ז'וטא המליץ בחום (agriskrusts.lv) | צילום: מערכת ONE

בעקבות פציעתו של ולדימיר דבאלשווילי, שסובל מקרע בשריר הירך האחורי, וההערכה שייעדר במשך שלושה שבועות לפחות, במכבי חיפה ינסו לזרז את החתמת אחד משני החלוצים הזרים שאמורים לנחות היום בארץ - נתן ג'וניור או קלייטון סילבה. השניים סיכמו למעשה את התנאים שלהם במועדון, אבל החלטה לגבי אחד מהם תתקבל רק מחר (שני), אחרי שאלישע לוי יראה אותם בפעולה.

ג'וניור מגיע מקבוצת סקונטו ריגה הלטבית, במדיה כבש 18 שערים ב-24 משחקים. במידה שאחד החלוצים יוחתם, זה יבוא על חשבונו של סיידו יאיא, שלא שותף מול סכנין.

דבאלשווילי ברגע הפציעה. ייעדר כחודש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ג'ון קולמה הודיע פעם נוספת שהוא נשאר בקבוצה בהתאם לחוזהו עד תום העונה. בחיפה אמורים לקבל החלטה אם להאריך את חוזהו בשנתיים נוספות. ליאור רפאלוב עשוי לחזור לסגל למשחק מול אשדוד.