נוימן והורסקי. דברים שנויים במחלוקת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
נוימן והורסקי. דברים שנויים במחלוקת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

פרסומים שציטטו הבוקר (רביעי) בעיתון "מעריב" את פרשן הערוץ הראשון, דני נוימן, טוענים ששחקן העבר של בית"ר ירושלים אמר לכאורה כי "אם הייתי יכול, הייתי עושה לאוהדי הפועל ת"א טרנספר ביחד עם ערביי ישראל". מנהל מחלקת הספורט בערוץ הראשון, אורי לוי, התייחס לדברים בתוכנית הספורט של "רדיו ללא הפסקה" בשיתוף ONE.

נוימן שיחק כקשר בבית"ר ירושלים בשנות ה-70 וה-80 ולקראת סוף קריירת המשחק עבר למכבי ת"א. בשנים האחרונות הוא משמש כפרשן של הערוץ הראשון ואף שידר מגביע העולם האחרון בדרום אפריקה.

מה דעתך על הדברים שפורסמו בשמו של דני נוימן?
"נתחיל מזה שהוא מכחיש מכל וכל, ודאי את נוסח הדברים כפי שהם פורסמו. לקחתי את השידור והקשבתי לו. עברתי על כל מה שאני יכול ולא מצאתי מילה אחת רעה שאמר דני נוימן על הפועל ת"א. לא שמעתי, אף אחד לא אמר לי. אף אחד מהצוות לא אמר מילה אחת רעה".

שאלת את אנשי ההפקה?
"יואילו אנשי ההפקה ויואילו העיתונאים הבכירים ששמעו את הדברים האלה לבוא אליי ולספר לי בדיוק מה הוא אמר. אף אחד לא בא אליי ואמר אפילו מילה, אפילו לא באות ואפילו לא ברמז. אני הולך לכל שידור של ניידת שידורי החוץ. מעולם לא שמעתי את דני נוימן אומר כאלה דברים".

"המאמר הזה הוא מאמר מסית ומתסיס. הוא מאמר מסוכן מאין כמוהו. אנחנו צריכים להציב שומרים ומאבטחים על דני נוימן מחשש שמישהו ינסה לפגוע בו. זה סמול-טוק שעיתונאים מדברים בכל מקום. זאת הסתה מסוכנת ביותר. יש לי עדויות של השדר שאמר שמעולם לא נאמרו דברים מהסוג הזה".

אורי לוי (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אורי לוי (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

"דני נוימן לא משדר כמו אוהד. הוא פרשן מקצועי. אסור לזרוק לאוויר דברים ללא בסיס. תנו לי דוגמא אחת בה אתם מוצאים שדני נוימן משדר שלא באובייקטיביות את הפועל ת"א. הוא נתן ברכות לאוהדי הפועל ת"א שעשו את כל הדרך צפונה והגיעו לקרית שמונה".

איך אתה מתכוון לקחת את הדברים מכאן?
"בדקנו את זה אחד לאחד, שמענו את השידור. הדבר פורסם כפי שהוא פורסם. דיברתי ארוכות עם דני נוימן. אני מכיר אותו, אני שומע אותו. הבן אדם רחוק מגזענות מרחק עצום".

"זה לא דני נוימן. דני נוימן לא מגרש את הערבים מכאן ולא מגרש את אוהדי הפועל ת"א מכאן. לא הייתי הוופך כל סמול-טוק בחדרי חדרים לכותרת של עיתון. מילא אם הוא היה אומר את זה בפורום בעל משמעות, בתוך אסיפה של ההפקה או בתוך שידור. אני אומר שהוא לא אמר את זה. אני עומד מאחוריו".

איציק קורנפיין ודני נוימן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין ודני נוימן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יש סיכוי שדני נוימן לא ישובץ למשחקי הפועל?
"אני לא רואה סיבה לכך. משמיצים בן אדם בלי סיבה, בלי להכיר ובלי לדעת את העובדות. זה פופוליזם".

"הפועל לא תתיר את כניסתו של נוימן למשחקיה הביתיים"


כתבנו דרור רוזנפלד מוסיף כי הנהלת הפועל ת"א שלחה הבוקר מכתב למנהל מחלקת הספורט בערוץ הראשון, אורי לוי ולמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל אורי שילה, בדרישה לבדוק אם אכן נאמרו הדברים שיוחסו לדני נוימן בתקשורת.

"כמי שמוביל דעת קהל על גבי מסך הטלוויזיה בו צופים רבבות ומאות אלפי אנשים, ביניהם קהל גדול של קבוצתנו, אין מקום להתבטאויות מסוג זה מאדם המועסק על ידי ערוץ ציבורי ואנו דורשים דרישה מעמיקה של ראשי הערוץ הראשון, שבהתאם לתוצאותיה יינקטו צעדים נגד מר נוימן לרבות פיטוריו, אם הדברים אכן נאמרו", אמרו בהפועל.

&"הדרבי לא יכריע את גורל האליפות&". את האוהדים זה לא ממש מעניין (ע (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א. מהקבוצה נמסר: &"אין מקום להתבטאויות מסוג זה&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"מיותר לציין כי הקבוצה לא תתיר את כניסתו של מר נוימן למשחקיה", הוסיפו בהפועל ת"א בעקבות ההתבטאויות שיוחסו לנוימן. בנוסף, נודע כי אוהדי הקבוצה זועמים על דבריו של נוימן ושוקלים הגשת תביעה ייצוגית נגדו.