בן סהר. מתקרב להפועל תל אביב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר. מתקרב להפועל תל אביב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לאחר שאתמול סוכמו תנאיו של בן סהר בהפועל ת"א, היום (חמישי) אנשי הנהלת המועדון פועלים נמרצות כדי לפרק את המוקש האחרון, הסיכום מול אספניול, ובכך להביא להשלמת העיסקה.

כפי שכבר פורסם אתמול ב-ONE, בהפועל ת"א מעוניינים לרכוש אחוזים מכרטיסו, כאשר המועדון הספרדי דווקא רצה השאלה בלבד, ודרש סכומים גבוהים מהפועל בעבורה. האדומים מעוניינים לקבל אחוזים מכרטיסו עבור הכספים שהם משקיעים.

בינתיים אישר המנהל המקצועי של אספניול ראמון פלאנס את קיום המשא ומתן בין אלופת ישראל לקבוצה הקטלונית. "אנחנו מקיימות דיונים יחד בכי להבין מה הכי טוב לשחקן. דיברתי איתו והוא הביע את רצונו בדקות משחק על מנת שיוכל להתפתח. הוא יודע שהוא בצומת דרכים חשוב בקריירה שלו".

פלאנס אף הבהיר שהמועדון לא מתכוון למכור את השקן אלא רק להשאילו לאדומים. "הם אמנם העלו את ההצעה שלהם, אך זה לא משכנע אותנו. נגן על הזכויות שלנו. המטרה היא לקצור את הפירות שיניב כי הוא יכול עוד להשתפר.

המנהל המקצועי אף הסביר כי הוא מודע להזדמנות הכלכלית שעשוייה להיווצר עם מעבר של סהר לאדומים: "זה יהיה מצויין גם בעבורו וגם לנו אם הפועל תעפיל לליגת האלופות או לאירופית".

לאחר שיחות שנערכו במהלך היום, "הדברים הולכים לכיוון חיובי", כך הגדירו זאת בסביבת הפועל ת"א, כאשר נראה כי אכן הפועל תרכוש מחצית מכרטיסו של סהר מאספניול, כפי שרצתה מלכתחילה.

אניימה. לא צפוי להמריא לגומלין מול הבוסנים (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
אניימה. לא צפוי להמריא לגומלין מול הבוסנים (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

על פי ההסכם הנרקם בין המועדונים, האדומים גם יוכלו להחליט בעתיד מתי למכור את החלוץ, לאיזה מועדון ובאיזו עלות, כאשר 50 אחוזים מדמי המכירה יועברו למועדון מברצלונה. כזכור, סהר נרכש לפני שנתיים ע"י אספניול וקיבל חוזה ל-5 שנים, כאשר נותרו 3 שנים לחוזהו.

הפועל ת"א קיימה הערב אימון בסגל מלא, מלבד שי אבוטבול שנעדר עקב סיבות אישיות. הקבוצה תקיים אימונים גם בסוף השבוע, וביום שני תמריא לבוסניה לקראת משחק הגומלין שיתקיים מול ז'לזניצ'אר, אלופת המדינה. בהפועל ת"א עדיין נמצאים בקשר עם סוכניו של החלוץ הליטאי דרווידאס סרנס, שנבחן במועדון במהלך מחנה האימונים, כאשר האדומים שומרים לעצמם את האופציה לצפות בו במשחקים ובעת הצורך לנסות להחתימו. יש לציין כי בעקבות ההתפתחויות בגזרת בן סהר לא נראה שהליטאי ינחת בוולפסון בתקופה הקרובה.

סרנס (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
סרנס (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בנושא אחר. וינסנט אניימה ביקש מהנהלת הקבוצה כמה ימי חופש כדי להמריא לניגריה, ולהביא את בני משפחתו לישראל. המשמעות היא שאניימה לא ימריא עם הקבוצה למשחק הגומלין בסרייאבו מול ז'לז'ניצ'אר.

השוער עדיין לא קיבל תשובה בנושא, אך ככל הנראה המועדון לא יתנגד לכך, מאחר והקבוצה יכולה להסתדר גם בלעדיו במשחק הגומלין, לאחר שגברו 0:5 על הבוסנים במשחק הראשון. היום יגיע אניימה לאימון ויקבל תשובה בנושא. הפועל תמריא ביום שני לבוסניה, משחק הגומלין ייערך ביום רביעי בערב והקבוצה תחזור ארצה ביום חמישי.