יהודה חוטה ותומר סיני בעת החתימה (עומרי תבור) (צילום: מערכת ONE)
יהודה חוטה ותומר סיני בעת החתימה (עומרי תבור) | צילום: מערכת ONE

היכולת הטובה של הפועל פתח תקווה בתקופה האחרונה בשילוב הניצחונות המרשימים על מכבי בדרבי העירוני בליגה ועל מכבי תל אביב בגביע המדינה, לא מסנוורת את הצוות המקצועי וראשי המועדון שממשיכים בניסיונות לחזק את הקבוצה ששרויה בתחתית ליגת העל.

לאחר פגישה שהתקיימה בין מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר והבעלים תומר סיני, לבין בלמה הצעיר של הפועל תל אביב, יהודה חוטה, וסוכנו גלעד קצב, סוכמה העברתו של חוטה למועדון מאם המושבות בהשאלה עד לסיום העונה.

לאחר החתימה, אמר יהודה חוטה ל-ONE: "כיף גדול לחתום במועדון גדול כמו הפועל פתח תקווה. אני רוצה להודות להנהלה שנותנת בי אמון ואת הצ'אנס לחתום במועדון חם ואוהב ואני מקווה להצדיק את האמון. המטרה היא לעשות תקופה טובה, לשחק כדורגל טוב ולעזור לקבוצה להישאר בליגה כי אסור שקבוצה כזו תרד. אני מאמין שנישאר בליגה כי יש כאן סגל מצוין ושנה הבאה אני מקווה לחזור להפועל תל אביב מנוסה יותר״.

יובל נעים התייחס ליהודה חוטה כשאמר ל-ONE : "אני בעד לתת במה לשחקנים צעירים ואני מאמין ביכולתו לעזור להפועל פתח תקווה להישאר בליגה. אני בעד לתת לצעירים תוצרת כחול לבן את ההזדמנות מאשר לשחקנים זרים שחותמים ובאים להעביר פה את הזמן".

גלעד קצב. סידר לבלם המוכשר הזדמנות בפ&"ת (שוקה כהן) (צילום: מערכת ONE)
גלעד קצב. סידר לבלם המוכשר הזדמנות בפ&"ת (שוקה כהן) | צילום: מערכת ONE

הבלם קיבל מראשי האדומים את האישור לעבור בהשאלה לקבוצה אחרת בה יוכל לקבל דקות משחק לאחר שהפועל תל אביב צירפה בלם זר וחוטה הפך לאופציה רביעית.

המלאבסים קיבלו אופציה להשאילו גם בעונה הבאה אם הפועל תל אביב לא ירצו להחזיר את הבלם. חוטה הינו השחקן השני שמגיע מהאלופה להפועל פתח תקווה לאחר שהקשר רועי גורדנה עבר למלאבסים לפני כשבועיים.

פתח תקווה כבר תקופה ארוכה מחפשת להתחזק בבלם כאשר בשבועות האחרונים נבחנו מספר רב של בלמים זרים שלא הרשימו את הצוות המקצועי, לכן החליטו בקבוצה ללכת על חוטה היות ובצוות המקצועי מאוד מעריכים את יכולתו. חוטה יתחרה על המקום בהרכב הפותח עם הבלם הגנאי, דניאל אדו, שבקבוצה מאוד מאוכזבים מיכולתו אך בכל זאת יישאר בקבוצה עד סוף העונה.

עם צירופו של חוטה יוכל המאמן יובל נעים לשחק עם הקשר השוויצרי, פביאן סטולר, בעמדתו הטבעית בקישור ולא כפי ששיחק בשני המשחקים האחרונים כבלם לצידו של גל כהן. סטולר טס לשוויץ כדי להביא את החפצים האישיים שלו לארץ והוא צפוי לחזור בימים הקרובים לישראל.

יובל נעים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר, ייפגש עם החלוץ הקירגיזי, מירלאו מורזייב, שהרשים מאוד את הצוות המקצועי. מורזייב נמצא על סף חתימה במועדון לאחר שהמאמן יובל נעים נתן אור ירוק להשלמת העיסקה. לאחר החתימה הצפויה של החלוץ והחתמתו של הבלם יהודה חוטה, מסיימת למעשה פתח תקווה את ההתחזקות שלה, לאחר שצירפו כבר את יניב לוזון, רועי גורדנה ופביאן סטולר.

במשחק אימון שנערך מול הפועל אשקלון, הפסידה הפועל פתח תקווה 3:2 לדרומיים. פתח תקווה שיחקה עם מחליפים ושחקני נוער והובילה 1:2 משערים של אור בן חמו בפנדל ומורזייב.