טרטצקי ונציגי המועדון מקבלים כבוד (ענר גרין) (צילום: מערכת ONE)
טרטצקי ונציגי המועדון מקבלים כבוד (ענר גרין) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה היא הקבוצה ההוגנת בליגת העל לעונת המשחקים 2010/2011. התואר הוענק לנציגי הקבוצה בטקס שנערך לפני משחק הנוער בין הפועל חיפה להפועל רעננה. נציגי חיפה היו קפטן הקבוצה הבוגרת, אייל טרטצקי, סמנכ"ל המועדון, בועז גולן, מזכיר המועדון, אורן שטרלינג והיועץ המשפטי, עו"ד עידן גולדנברג.

הפרס - אביזרי עידוד הכוללים דגלים ותופים, הוענק לנציגי אוהדי הקבוצה, על ידי מוטל'ה שפיגלר, מנהלת אגף הנוער, אורית רז, נציגי "הקרן החדשה", אוהד איל, ואיציק שנן - מייסד תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים', הקרן החדשה לישראל.

המועדון עצמו קיבל פוסטר ענק ומהודר המציין כי המועדון נבחר בקבוצה ההוגנת לשנה זו.

הקרן החדשה לישראל החליטה לבחור בהפועל חיפה כקבוצה ההוגנת, זאת במסגרת "תכנית בועטים את הגזענות והאלימות ממגרשי הכדורגל", בזכות ההתנהגות ההוגנת של האוהדים במהלך העונה וסדרה של פעולות שנקטה הנהלת המועדון לעידוד רוח הספורטיביות ועידוד קשרי הקהילה.

כמו כן הביעו במועדון רצון להעמיק את שיתוף הפעולה עם הקרן החדשה לישראל וחוג האוהדים לקידום ערכים של אזרחות טובה, כבוד הדדי וסבלנות בקהילה באמצעות קבוצת הכדורגל.

שחקני הנוער עם השלט המכובד (ענר גרין) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הנוער עם השלט המכובד (ענר גרין) | צילום: מערכת ONE

נשיא המועדון, יואב כץ, בירך על הבחירה וציין כי: "אני גאה לעמוד בראש מועדון כדורגל שחורט על דגלו את נושא ההגינות ומאבק באלימות באמצעות סדרה של פעילויות בקהילה. אווירה זו מעודדת קהל נוסף ובו נשים וילדים להצטרף למעגל אוהדי הקבוצה, מה שמסביר את הגידול במספר אוהדי הקבוצה בשנים האחרונות".